Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Longtail u domenu?
05-02-2014, 11:11 PM
Longtail u domenu?
Da li je konkurencija jaka ako odaberem za domen longtail keyword a na prvih #10 se nalaze popularni sajtovi čiji su članci rangirani za longtail naslove. Ako zelim sajt o tutorijalima o dizajnu loga gdje je konkurencija jaka poprilicno, ali sam razmisljao pisati članke "tutoriale" koji su longtail i imaju malu konkurenciju. Zbunjen sam Sorry

Zašto se mučiti istrazivati keyword za domen ako rangirati longtail. Zar nije bolje stavljati u domenu neku riječ koja će se pamtiti....

Nadam se da se razumijemo Biggrin
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-02-2014, 11:46 PM
RE: Longtail u domenu?
Stavi se u tu poziciju , da si posjetilac takvog sajta. Čitao sam da je proslo vrijeme EMD (exact match domena) ako na to ciljas. i stvarno je problem kad kucas domenu npr . kakonapravitilogo.com Biggrin Ja sam za unikatne nazive domena .

Magazin - Ljepota i zdravlje
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): guglastican
06-02-2014, 01:35 AM
Slažen se s gamerxyz, prošlo je vrime EMD-a, naziv domene nije toliko bitan kao što je prije bio, bar se meni tako čini. Radije odaberi ime domene koje će se lako pamtit, usredotoči se na brend, ne na EMD.

Kad budeš pisao članke, radije napravi jedan kvalitetan tutorijal nego 5 nekvalitetnih, uglavnom pokušaj zamislit svog prosječnog čitatelja i onda se stavi u njegovu poziciju, što bi ti tio pročitat na blogu (sorry šta san malo skrenio s teme, ovo nije tema posta al' eto).

Winking
Thanks given by (1): guglastican
06-02-2014, 11:23 AM
Ako sam vas dobro svatio izaberem za domenu npr. creativeblog. om ili bestdesign. om da se ne zamaram istrazivanjem rijeci za domenu, odnosno nesto sto ce asocirati o čemu se piše na blogu. I zanima me vaše misljenje stavljane brojeva u domenu, npr 99design ovu stranicu sam zapamtio po broj, ovo 99 mi ostalo u sjecanju da li ste za to da stavim neki broj ili samo slova.
06-02-2014, 10:33 PM
Pa eto to ti je upravo i dalo brend domenu ovoj stranici sto ne mora znaciti da ce dati i tebi.
Gledaj da budes unikatan i da imas stranicu koja ce biti prepoznatljiva po nazivu ali i po sadrzaju .

Magazin - Ljepota i zdravlje
07-02-2014, 01:33 AM
EMD više ne igra ulogu toliku, ali opet zavisi kako gdje, i šta se radi. Npr. po meni ne prolaze long tail EMD tipa kakonapravitinestosaovimionim.com ali EMD od 2 KW što može da zvuči kao neki brand name, to je definitivno super. Ali treba naći neki KW kod koji ima neki broj pretraga a i slobodna je .com .net ili .org domena.

Sve nove sajtove koje sam pravio sa long tail KW EMD ne idu kao prije. Ali imam 2 stara, jedan je sa 2 KW ima oko 16k pretraga i 3 godine sam bio na #1 mjestu, zadnjih mjeseci sam od 4 do 3 mjesta, pleše. A onda imam EMD sa 4 KW, koji ima 25k pretraga, a i dalje sam na prvom ili drugom mjestu.

Moram da dodam da ni za jedan od tih domena nisam radio linkove ili nešto, sve su natural links i imaju sadržaj isti već 3 godine. Po 15-20 blog postova na njima.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  LongTail PRO sa 50$ popusta | BlackFriday rigor04 2 6,331 01-12-2013 01:55 PM
Last Post: ps3

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)