Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Freelance klijenti i njihovi nadobudni oglasi za posao
» ...tema za izbacivanje negativnih emocija :)
20-01-2014, 01:29 AM (This post was last modified: 20-01-2014 02:15 AM by InFlames20.)
Rolleyes Freelance klijenti i njihovi nadobudni oglasi za posao
Evo upravo švrljam po Elanceu, tražim posliće, javim se tu i tamo na koji, i tako, chill... dok ne naletim na neke bisere...

Bilo ih je još prije nego sam se sjetio otvorit ovu temu, ali ako ih opet nađem budem postao Smile

Eto, ponekad mi dođe, a mislim da sam to bio i napravio par puta, potrošio bi taj 1 connect na debila i rekao mu koju pametnu rijec u proposalu odnosno koliko je glup i nerazuman Biggrin Najgore od svega ljudi se javljaju i na takve oglase :/

Edit: Ovu temu sam otvorio za istomišljenike, sve koje takve stvari iznimno nerviraju, pa da ih pljujemo malo, čisto iz gušta jer drugo nisu ni zaslužili Poke Voodoo_doll

P.S. Davore pls rijesi mi potpis, ne prikazuje se ne znam zašto :/

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (4): Damien, Damien, vandanic, Kimi
20-01-2014, 01:37 AM
RE: Freelance klijenti i njihovi nadobudni oglasi za posao
Jooooooooj

"Vidio sam lika na onom jednom drugom forumu - on to radi za $5"

Pa onda neka ti on radi onda Biggrin

you are reading lies upon lies
20-01-2014, 08:03 AM
Nisam vidio takav oglas odavno ali ih je bilo na oDesk sličnih. Tipa , "Napravi mi website koji mjesečno od adsense zarađuje 150$. Budžet 50$. Platit ću tek kad zaradim 1000$"
Biggrin

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (4): 0tr0v, JelenaM, freemind, Aleksandar92
20-01-2014, 09:13 AM
(20-01-2014 08:03 AM)Vatra Wolf Wrote:  Nisam vidio takav oglas odavno ali ih je bilo na oDesk sličnih. Tipa , "Napravi mi website koji mjesečno od adsense zarađuje 150$. Budžet 50$. Platit ću tek kad zaradim 1000$"
Biggrin

Ja sam se takvih oglasa na gledao na freelanceru, cak mi je doslo da objavim isti, tj da iskopiram, pa ko zna, mozda se neko i javi. Biggrin

20-01-2014, 09:15 AM
Pozdrav ljudi da se i ja javim , ja radim sada pretezno na freelanceru , tamo što tek ima izvala Hysterical , moglo bi se pričati 365 dana.
Find all posts by this user
20-01-2014, 10:25 AM (This post was last modified: 20-01-2014 10:26 AM by Sceko.)
Meni je najjaca firma neka iz bosne koja je napisala da joj treba da se izmeni wordpress tema i da placuju nekih 50 dolara. I prihvate oni mene i sad me kontaktiraju i salju mi sajt kakav zele da im se odradi i reko sam im gud baj carli.

Pa me opet kontaktiraju da se izmeni neka tema sa themeforest koju jos nisu ni kupili niti postavili na host nit ista.

20-01-2014, 12:17 PM (This post was last modified: 20-01-2014 12:18 PM by Davor Bomestar.)
Pa ne znam, iz moje perspektive 95% oglasa mi djeluje takvo kad proucavam. Vidim ekipu koja zeli sve i svasta i to zele za toliko smjesne cifre da ti je zao vremena sto si citao oglas. Zalosno je da vecina tih poslodavaca tamo nema osnove osnova o poslovanju. Malo tko tamo shvaca ponudu i potraznju, stvari koje datiraju jos iz 18-og stoljeca. Jednostavno uvijek ce omjer kvalitetnih i nekvalitetnih (pocetnika i sl.) biti u obliku piramide, onih najboljih ce biti najmanje a onih najlosijih najvise. Normalno da ce po zakonu ponude i potraznje cijena rasti jer sto je veca potrebna kvaliteta, takvih providera je manje a zbog toga je veca cijena.

E sad, meni nije jasno kako ekipa koja daje oglase na freelance sajtovima (ali i ostali) misle da mogu dobit kvalitetu za toliko sitan novac.

Npr. ja sam odavno shvatio, vrlo jednostavnom racunicom, da posto koristim iskljucivo Americke pisce za vlastite tekstualne potrebe, da Amerikancu se jednostavno ne isplati odvojit 1-2-5 dana da slozi jedan clanak koji bez obzira sto je 3 puta skuplji od prosjecne cijene na netu, da mu se svejedno ne isplati radit na tome jer je to satnica za ameriku ispod minimalca, vise mu se isplati otic u Mc i radit. Znaci on ce morat max. skratit vrijeme potrebno za izradu clanka, da bi ih mogao napravit dovoljno kako bi mu to bilo isplativo. A ulazuci manje vremena po tekstu to smanjuje kvalitetu tekstova. Shvativsi to, mi smo prilagodili nas posao i proces da maksimalno olaksamo i ustedimo vrijeme piscima na stvarima koje oni ne moraju raditi. Npr. mi pripremimo podatke unaprijed te pisac tako je fokusiran ugl. samo na pisanje a ne i na researchanje.

Mislim da najveci problem danasnjih "poduzetnika" jest sto su totalno nerealni. Umjesto da shvate situaciju i nadju realno rjesenje oni inzistiraju na necemu sto su si oni zamislili da to mora biti tako. Bio sam davno pregovarao s jednim likom o suradnji da on nalazi poslove a mi da odradujemo posao. On si je bio zacrtao da njemu mora ostati 70% ili tako nes od klijentove uplate, s tim da je problem bio da klijenti iz tog ciljanog segmenta trzista nisu bili financijski jaki tako da cijena nije mogla biti visoka. Covjek nije shvacao da je on u toj svojoj prici samo administrativan "neproduktivan" trosak a ne dio koji ce odradjivat posao. Ugl. covjek si je zacrtao da to mora biti tako i zato jedino gdje je mogao trazit partnere jest u indiji, sto je opet dovelo do lose kvalitete. Njemu su krivi bili drugi tj. ti partneri, a najzalosnije jest sto 90% poslovnog modela je bilo jako dobro, ali u ovih 10% je upropastio sve ostalo.

Naravno, i ja sam se ponekad znao zaletit, i svi mi ostali poduzetnici iz dana u dan moramo balansirat cijenu rada, troskove, poreze, naplatu usluga pa kombiniras stalno, smisljas kako dici produktivnost ali je fascinantno koliko puno ekipe ne pogrijesi malo nego je totalno na drugoj planeti sto se tice realnosti poslovanja.

Malo sam otisao u offtopic, ali meni takve stvari stalno prolaze kroz glavu kad gledam oglase na freelance sajtovima.

Bas cu vidjet kako ce proc neke stvari. Zadao sam se da si nadjem subcontractore za neke stvari koje nisu core djelatnost mog poslovanja, imam neku ideju koliko bi to moglo kostat, cijena koju bi htio ponudit nesto je manje od cijene koju sam do sada vidio na par mjesta ali znam isto par ljudi koji su radili za odredjenu cijenu jako dobro pa cemo vidjet kako ce mi to proc. Trudit cu se da bude sto realnije al tko zna mozda bude uskoro i moj oglas ovdje objavljen Tonuge2
Thanks given by (2): Djolisimo, Aleksandar92
20-01-2014, 01:07 PM
Ja sam takodjer na odesku imao takvih slucajeva. Najbolji je bio lik koji je trazio nekakvo video editiranje i to za dolar po videu, a videa je bilo 50-tak. Medjutim, editiranje nije bilo bas tako jednostavno. I ja mu posaljem prijavu za posao u kojoj sa ga pitao da sta mu je, i da li je svjestan sta je napisao, i da se nije mozda zabunio pa mislio 10 dolara po videu ? On mi je odgovorio da nije zabuna, i da je vec nasao nekoga tko ce mu to odradit. Sigruno neki Indijac ili Pakistanac...

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Best Turntables Under 500
Send this user an email Find all posts by this user
20-01-2014, 04:56 PM
S druge strane pitanje je koliko su oni nerealni u tome što traže, kad znaju da će se javiti tamo neki indijac koji će napraviti šta god treba za siću. Mislim da oni znaju koliko to sve košta i koliko bi trebali platit, ali dođu s namjerom da im netko odradi to prakticki besplatno čisto iz razloga jer mogu i jer postoje ljudi koji će im to odraditi bez obzira na uvjete.

20-01-2014, 06:07 PM
Sigh* di su oni dani kada sam naplaćivao websiteove po 2K$ ??

Još neki dan me pita legica "za njenu šogoricu" koliko novaca - velim 100€
Reakcija: "e bome si skup"

Mislim šta bi ja trebao raditi sajtove za 10 kuna po komadu jer ja to "ionako volim raditi"

you are reading lies upon lies
21-01-2014, 01:44 PM (This post was last modified: 21-01-2014 01:49 PM by Damien.)
(20-01-2014 04:56 PM)InFlames20 Wrote:  S druge strane pitanje je koliko su oni nerealni u tome što traže, kad znaju da će se javiti tamo neki indijac koji će napraviti šta god treba za siću. Mislim da oni znaju koliko to sve košta i koliko bi trebali platit, ali dođu s namjerom da im netko odradi to prakticki besplatno čisto iz razloga jer mogu i jer postoje ljudi koji će im to odraditi bez obzira na uvjete.

Potpuno se slažem.
Realno, svako gleda da prodje što jeftinije - ako je uslugu približnog kvaliteta moguće dobiti po nekoj smešnoj ceni, baš bih voleo da vidim tog ko bi, bez nekog odredjenog razloga, odlučio da ide na skuplju varijantu.
Ako je iko kriv u ovoj priči, krivi su Indijci i ostala bulumenta, koji pored nedostatka ikakvog dugoročnog razmišljanja pate i od hroničnog odsustva radne etike.
To je sasvim drugačiji mentalitet... Video sam par prepiski sa spec i freelance sajtova, i pozlilo mi je od tolikog uvlakaštva. Nije mi jasno kako uspeju da uglave "sir"-ovanje u svaku rečenicu : "Sir, please, yes sir, sir, yes...", a uz to, tu je i njihov lajtmotiv: "Koliko god da je jeftino, ja mogu i jeftinije."
Sve ostalo je zakon ponude i potražnje.

....Why so serious...?!
Thanks given by (1): JelenaM
21-01-2014, 03:00 PM
Nijedan ozbiljan poslodavac nece uzeti najnizu ponudu, osim ako se bas poklope sve stvari, da je napisao odlicno propratno pismo, da ima dobar CV, broj sati... Meni se to nikada nije desilo, a i proslo je zaista puno vremena od kada sam radio sa indijcima, pakistancima, sto opet ne mora po defaultu da znaci da je los.
Sto je ozbiljniji poslodavac, odnosno ako mu je projekat ozbiljan i on ce traziti ozbiljnog saradnika, tako da zaista ne vidim nikakav problem.Niko nece da rizikuje projekat, i svoje vreme da bi ustedeo ne znam 100-200$ . Neozbiljni poslodavci ce traziti slicne sebi, ali na kraju ce i oni shvatiti sta dobijaju za taj novac.

Problem mogu da predstavljaju jednostavniji poslovi, gde ne postoji velika mogucnost za nekom greskom, ali za takve poslove zaista ne treba niko da se buni sto se cena spusta , u tom slucaju se razvijaju vestine i umeca koja se vise cene.
Thanks given by (4): Davor Bomestar, JelenaM, cfire, Raymond
21-01-2014, 05:59 PM (This post was last modified: 21-01-2014 06:11 PM by Damien.)
Pa i to je tačno - kvalitet uvek ima prolaznost, ali isto tako, dosta se gleda i odnos cena.
Generalno, bez obzira da li se radi o robi ili uslugama, imaš ljude koji su spremni da plate za vrhunsko, ogroman broj onih koji se odlučuje za jeftiniju a upotrebljivu varijantu, i relativno mali broj onih kojima je cena jedini faktor pri odlučivanju.
Kao što postoje elitni frizerski saloni koji zaista nemaju problem s manjkom klijenata, ali ipak njihovi klijenti čine samo manji procenat od ukupnog broja ljudi koji posećuju frizere.
Većina će otići kod nekog ko će im obezbediti pristojnu, prosečnu frizuru, po znatno nižoj ceni.
Možda je primer previše banalan, ali može se preslikati na bilo koju delatnost - ne pucaju svi na iphone ili mac npr, dosta njih, čak većina, će se odlučiti na jeftinije alternative, potpuno svesni da je u pitanju niži kvalitet i zažmuriti na poneki nedostatak dokle god nije u pitanju potpuni škart.
Nema ništa neobično i nelogično u tome, problem nastaje tek kad cena te alternative postane besmisleno niska, pa imaš skupo i kvalitetno s jedne, i upotrebljivo a gotovo besplatno s druge strane, a čini mi se da situacija razvija baš u tom pravcu.
To što je neki Indijac spreman da radi par sati za dolar ili dva, ne znači da se on kroz taj rad ne usavršava i ne podiže nivo svoje usluge, naprotiv.
To, uostalom, potvrdjuje i sve veći broj ovakvih degradirajućih ponuda zbog kojih je i pokrenuta tema.

....Why so serious...?!
21-01-2014, 07:11 PM
[Image: ZiqENyO.jpg]

Nista nego da se fino pakujemo i pravac Indija Biggrin

http://dnevnikdizajnera.com
21-01-2014, 07:13 PM
Unlimited revisions + cijena = neprocijenjivo Biggrin

Thanks given by (1): Kimi
21-01-2014, 07:37 PM
(21-01-2014 03:00 PM)freemind Wrote:  Nijedan ozbiljan poslodavac nece uzeti najnizu ponudu, osim ako se bas poklope sve stvari, da je napisao odlicno propratno pismo, da ima dobar CV, broj sati... Meni se to nikada nije desilo, a i proslo je zaista puno vremena od kada sam radio sa indijcima, pakistancima, sto opet ne mora po defaultu da znaci da je los.
Sto je ozbiljniji poslodavac, odnosno ako mu je projekat ozbiljan i on ce traziti ozbiljnog saradnika, tako da zaista ne vidim nikakav problem.Niko nece da rizikuje projekat, i svoje vreme da bi ustedeo ne znam 100-200$ . Neozbiljni poslodavci ce traziti slicne sebi, ali na kraju ce i oni shvatiti sta dobijaju za taj novac.

Problem mogu da predstavljaju jednostavniji poslovi, gde ne postoji velika mogucnost za nekom greskom, ali za takve poslove zaista ne treba niko da se buni sto se cena spusta , u tom slucaju se razvijaju vestine i umeca koja se vise cene.

Freemind je sve rekao a ovo boldano je kljucna stvar. Uvijek ce biti nisko placenih poslova, ali svi mi koji smo imali srecu da nas dugo godina drillaju u skolama sa edukacijom (europa) trebamo tezit kompleksnijim poslovima od onih na koje ciljaju radnici i freelanceri iz veceg djela azije.

Dali se podrazumjeva da ce netko tko slaze police u supermarketu biti losije placen nego neki vrhuski programer ili vrhunski menadjer. Normalno da hoce jer opet kazem zakon ponude i potraznje. Za posao slaganja polica svih 500 kandidata sto se javlja ima kvalifikacije, znaci svatko to moze radit, biti vrhunski programer, na 500 sto slazu police ide 1 programer tako da je sasvim jasno da ce cijena programera biti veca.

Isto je i sa freelance i internet poslovima. Obican data entry ce biti losije placen. Ali ako sa svojim uslugama pruzas dodatnu vrijednost, npr. umjesto data entry znas napravi samostalan research nekiih stvari e onda ti je veca vrijednost. Ako usput znas osmislit strategiju na osnovu tog researcha i dati korisne savjete onda ti vrijednost opet raste. Jednostavno morate razmisljat o dodatnoj vrijednosti koje pruzate u svojim uslugama dal bili radnici ili poduzetnici koji nude klijentima. Time se dize cijena svog rada.

Dakako da nije lako to postic ali zato se na tome radi godinama i godinama se stjece iskustvo.

I naravno da ce svatko htjet proc sto jeftinije, ali jeftinija cijena uvijek donosi rizik. Ozbiljni biznismeni u vecini slucajeva nemaju vremena za takve stvari. Ja isto zelim sto je moguce jeftiniju uslugu, za razinu kvalitete koju smatram da mi je potrebna. O tome se radi.
Thanks given by (3): Aleksandar92, JelenaM, freemind
21-01-2014, 11:13 PM
Reko da se javim na posao, kad ono prva 4 proposala...

Pomalo braćo Srbi, ostavite nešto i za komšije Biggrin

22-01-2014, 12:40 AM
ahahha,Srbija uzvraca udarac! Biggrin

30-01-2014, 05:32 PM
Evo još jednog Biggrin

30-01-2014, 05:50 PM
Pa dobro..mogao je jos da trazi 10.000 posjeta dnevno..skromno nema sta Biggrin

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  freelance pocetnik ytjamesbond 1 289 26-09-2018 08:45 PM
Last Post: Loxo
  Freelance - isplativost exer 0 899 05-11-2017 04:57 PM
Last Post: exer
  Kako da uspesno nadjem posao istraživača tržišta na netu? Techocrat 1 987 19-04-2017 01:59 PM
Last Post: JelenaM
  Kako zaraditi, dobiti posao preko freelancer.com? freemind 94 95,102 21-02-2017 10:06 PM
Last Post: Default007
  Gde bi bio najbolje da trazim posao za moj profil? pr0digy 2 1,607 19-08-2016 11:09 AM
Last Post: pr0digy
Rolleyes Elance posao Milojko 1 1,209 21-07-2015 10:28 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Elance upute i iskustva - Honorarni posao i zarada preko elance websitea kizo 67 33,544 24-06-2015 02:03 PM
Last Post: VWolf
  prvi posao (odesk) Devix 27 8,846 22-03-2015 07:18 PM
Last Post: shulk

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)