Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vase misljenje?
» GFX Forum
17-01-2014, 09:52 PM
Vase misljenje?
Izvinjavam se moderatorima ako sam postavio temu u pogresnom delu

Želim da sa nekim pokrenem forum ozbiljne tematike, tačnije GFX dizajn i tako te stvari. Balkanska dizajnerska zajednica da bude, koja se bavi svetom FX-a, pomazemo drugima da savladaju koriscenje Photoshopa, After Effecta, Cineme 4D i ostalih programa slicne namene. U okviru foruma da se nalazi mnostvo kategorija od resursa, tutoriala pa sve do GFX/VFX takmicenja. Na forumu da se druzimo i u prijateljskoj atmosferi ucimo. Samo +16!
Sta mislite, da li ce takav forum uspeti na balkanu, da li postoji neki forumi koji vi znate Smile

Zelim da cujem Vase misljenje.
Modify message
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
17-01-2014, 10:09 PM
RE: Vase misljenje?
To ovisi od tebe. Bio je jedan forum slične niche ( Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ) ali je ugašen.

Korisnik racicko zna zašto nije uspio. Pitaj njega za savjet.
Visit this user's website Find all posts by this user
17-01-2014, 11:33 PM
Postojao je isti takav forum kakav si ti zamislio. Ne mogu sad da se sjetim kako se zvao ali sam siguran da je isto to o cemu ti pricas. Znam da su se momci bas trudili oko svega.. Organizovali su i takmicenja bilo je i tutoriala ali i taj forum je iz nekih razloga ugasen.

http://dnevnikdizajnera.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
17-01-2014, 11:33 PM (This post was last modified: 17-01-2014 11:34 PM by Sceko.)
Bilo ih je milion pa svi su na kraju odlucili da ih ugase. zoomfx balkanart felna itd...

18-01-2014, 01:26 AM
Doduse balkanart je odlicno radio, ali koliko sam upucen vlasnik zbog finansijskih razloga nije mogao nastaviti gurati projekat.

Bilo je dosta kvalitetnih tutorijala, radova, resursa i ostalog na tadasnjem balkanart-u Smile

Izreke i Citati
18-01-2014, 01:51 AM
U sustini, dosta su se ugasili iz nepoznatog razloga.
Uzmite sebe u situaciji, imate na dan cak do 100korisnika/200 gosta, i brojite preko 30.000 klikova.
Zasto biste ugasili forum, ako ste ga vec podigli na taj nivo?

Iskreno, znam za sve te forume, ali je jedan problem kod njih, a to je sto nisu znali da urade tu stvar da (ne mora on njima love da prinosi), vec sam sebe da isplacuje.
Stvarno Vam puno hvala na komentarima, ocekujem ih jos.
Ali sta zapravo Vi mislite, da li je pametno otvarati tako nesto?
18-01-2014, 01:53 AM
Od onoga što još uvek stoji na nogama to je svakako Dizajn Zona, nema bolji koliko ja znam. Iskreno ostali forumi slične tematike koje sam pratio nisu imali ni približno tako edukovane znalce i stručnjake. Ovo je pogotovo bilo evidentno kada bih uporedio podforume za logo dizajn, ilustracije, fotografije i 3D modelovanje.

Često bih primetio da su neki od članova na DZ imaju više godina iskustva u svojoj oblasti nego što su admini mnogih foruma imali godina starosti.

Taj forum međutim pati dosta od nedostatka tutorijala, resursa, korisnih članaka i sličnih stvari. Uglavnom služi za međusobne kritike radova i pronalaženje posla.

Konkretno, ne znam kakav odgovor očekuješ:
Quote:Sta mislite, da li ce takav forum uspeti na balkanu

Mislim da niko ne može to da ti odgovori, ali generalno verujem da ćeš morati dosta istraživanja da odradiš i da prikupiš grupu ljudi pre nego što uopšte kreneš u te vode. Takođe je i teško definisati šta ti smatraš uspešnim forumom

U svakom slučaju sve najbolje i verujem da ćeš i ovde moći da nađeš dosta ljudi koji bi se priključili tvom projektu Smile

Hello there young padawan :)
18-01-2014, 02:41 AM
^ Potpis sto se tice Zone. Nazalost i DizajnZona stoji na veoma klimavim nogama. Jako malo ljudi je aktivno..

http://dnevnikdizajnera.com
18-01-2014, 02:48 AM (This post was last modified: 18-01-2014 02:47 AM by marconi.)
Stvarno Vam hvala na svim ovim savetima, naravno da ce mi trebati u daljem radu.
Pod uspesnim forumom smatram, forum koji npr stalno ima oko 40 aktivinih, naravno zna se u kom vremenskom periodu.

Pozivam SVE ljude, koji su zainteresovani za ovakvu tematiku foruma, koji vole svet dizajna, da mi se prikljuce.
Naravno mozemo da diskutujemo na forumu, o svim stvarima. Zavrsavam ekonomiju, i svestan sam tih stvari da na pocetku moram da radim sve sam i stoji to, medjutim bilo bi stvarno dobro kada bi radilo vise ljudi, forum brze uspeva.
Nebih se tek tako lako predao i odustao od foruma, jer novi Dizajneri se svakodnevno radjaju i pojavaljuju na balkanu Smile
Stvarno Vam hvala na svim ovim savetima, naravno da ce mi trebati u daljem radu.
Pod uspesnim forumom smatram, forum koji npr stalno ima oko 40 aktivinih, naravno zna se u kom vremenskom periodu.

Pozivam SVE ljude, koji su zainteresovani za ovakvu tematiku foruma, koji vole svet dizajna, da mi se prikljuce.
Naravno mozemo da diskutujemo na forumu, o svim stvarima. Zavrsavam ekonomiju, i svestan sam tih stvari da na pocetku moram da radim sve sam i stoji to, medjutim bilo bi stvarno dobro kada bi radilo vise ljudi, forum brze uspeva.
Nebih se tek tako lako predao i odustao od foruma, jer novi Dizajneri se svakodnevno radjaju i pojavaljuju na balkanu Smile
18-01-2014, 04:07 AM
Pomenuste me, pa da se javim.
Zahteva puno vremena i dosta ljudi, makar je kakoda zahtevao. Ako si Markoni kojeg ja znam, onda si i bio deo sajta, pa znas pricu.
U globalu, sve pocinje lepo, svi su ushiceni, rade kul, kada nemaju novcanu satisvakciju odustanu, a da ne govorimo da, pod dizajnom i upotrebom tih programa, je potrebno znati engleski jezik, pa kad vec znaju toliko, onda imaju brdo uputstva na netu.
Ja sam odlucio da pokrenem solo svoj sajt koji ce biti kao blog, uskoro cu ga predstaviti, lakse mi je kad sve zavisi od mene, mog rada, nego da se uzdam u gomilu ljudi. Tako bi i tebi preporucio, da radis nesto sto samo od tebe zavisi.

Edit: Pretrazio sam, ti si taj Markoni. Ajd ovako javno, pogledaj sta si sve hteo da otvoris u poslenjih 3 meseca, sajt za autokonkurs, kakoda, balksanski jutjuberi, stavi na papir, zasto ti sajtovi nisu uspeli, koji je problem bio, pa smisli nacin da ga resis, da za dva meseca opet ne kreces u nesto novo i izgubis jos vremena. Polako, nigde ne zuris, dobro razmisli pre nego sto pocnes. Ja sam se zaleteo sa kakoda, ako nista drugo, nesto sam naucio iz toga.
Srecno u novom projektu.Drinking

18-01-2014, 07:52 PM
Da, ja sam taj Markoni.
Sve to stoji Neso brate, ali ne moze covek sve sam, jedno stavno ne moze.
Jesam planirao da pokrenem dosta projekata, ali po drugim forumima, i iskustvo sa drugih zakljucio sam da ovakvi forumi su potrebni na nasim prostorima, jer postoji mnogi talenti koji nemaju gde da pokazu svoje znanje, a i mnogo pocetnika koji bi voleli da budu vrhnovni dizajneri.
18-01-2014, 08:37 PM
(18-01-2014 07:52 PM)marconi Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Da, ja sam taj Markoni.
Sve to stoji Neso brate, ali ne moze covek sve sam, jedno stavno ne moze.
Jesam planirao da pokrenem dosta projekata, ali po drugim forumima, i iskustvo sa drugih zakljucio sam da ovakvi forumi su potrebni na nasim prostorima, jer postoji mnogi talenti koji nemaju gde da pokazu svoje znanje, a i mnogo pocetnika koji bi voleli da budu vrhnovni dizajneri.

A od tih talenata ko je voljan da radi? I ko će da radi džabe samo da bi gradio neki forum.

Što se ne bi orjentisao drugačije i napravio GFX kompaniju na Elance ili oDesk ? Par talenata koji su volji da rade, konkurišeš na par poslova koji znaju uraditi i imate koristi od svog rada.
Thanks given by (2): Davor, rakicko
20-01-2014, 07:46 PM
U timu zapravo radimo sestorica.
2- Programera
3-Profi dizajnera
1-Marketing, mislim mi naravno pored njega i reklamiramo ali on je glavni za reklamiranje.

Ekipa ce biti ozbiljna, nego da Vas pitam nekoliko pitanja
1. Kako biste dali Ime foruma?
2. Sta bi voleli sve da ima na forumu?
3.Da li forum da bude tamne/svetle boje ?
Hvala svima unapred.
21-01-2014, 09:59 PM
1. d3s1gners.com
2. profesionalaca
3. svijetle.
21-01-2014, 10:28 PM
Pa odustaju ljudi iz privatnih razloga najvise nemaju vremena jednostavno da se posvete vise tome. I ja se razmislajm da vise batalim sve samo da komp palim kad moram, jer ovo je opasna zavisnost cio dan za stolicu

Thanks given by (1): M00nlander
15-02-2014, 08:46 PM
(21-01-2014 10:28 PM)Sceko Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Pa odustaju ljudi iz privatnih razloga najvise nemaju vremena jednostavno da se posvete vise tome. I ja se razmislajm da vise batalim sve samo da komp palim kad moram, jer ovo je opasna zavisnost cio dan za stolicu

Ipak sam odlucio da otvorim forum, otvori osam ga i sada cu u kategoriji predstaviti ga.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Moze li mišljenje na par veoma amaterskih radova? Mondaze 7 887 26-01-2018 02:00 PM
Last Post: erik

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)