Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dali je konkurencija jaka?
17-04-2014, 02:47 PM
Smile RE: Dali je konkurencija jaka?
(17-04-2014 02:22 PM)cvetasti Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Sad sam poceo sa Adobe after effect i bas me zainteresovo, pa bih da napisem jedan tutorial za kljucnu rijec "after effect intro tutorial" pa mi jedan forumas rece da je prevelika konkurencija za taj nish.

Konkurencija jeste velika, ali i potražnja. Smatram da možeš ugrabiti komadić uspjeha pogotovo sa longtail keywordima. Smile
Vidiš, i mene zanima to o čemu pišeš, molim te pošalji mi link na PP, ili još bolje - napiši ga ovdje. Tako možemo prodiskutirati otvoreno, i ostali kolege. Fever

P.S. Ona ključna riječ "after effects intro tutorial", može biti i duža, po mom mišljenju. Proširi na recimo "after effects intro tutorial with flying and rotating letters", naravno, ako je o tome riječ (o letećim slovima). Neka to sve bude u URL-u i u tittleu.

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (1): guglastican
17-04-2014, 03:15 PM
RE: Dali je konkurencija jaka?
Adobe after effect me zainteresovo uopšteno, napravio jedan intro gledajuci na youtube i kad sam zavrsio intro toliko mi se svidja da moram napraviti nesto slicno zbog autorskih prava, bas je cool i moderan. Video tutorial mozda i ne bi bilo tesko snimiti ali to sve napisati u textu sa slikama je bas veliki problem, zbog raznih podešavanja u samom programu i naravno nisam nasao nijedan textualni tutorial.

Ovakav kvalitetan blog sa solidnom posjetom i naravno dobrim dizajnerom bi mogao da donese veliki pare. Npr dobro odradjen intro mislim da se moze prodati i 100 $, cak i više. U nekom dijelu sajta moze se postavit narudzba za intro, video itd. Adobe After Effect je težak kada ga prvi put otvorite, vjerovatno ce te ga odma zatvorit Biggrin. Ali ako uradite jedan intro, svatit ce te da nije tezak.

Zato i mislim da se moze zaraditi ovako, zbog ove potražnje.

Ne znam sta vi mislite o ovome, mozda grijesim, nisam ja suvise kompetentan da pricam o ovoj zaradi to je samo moje misljenje. Ja jedine pare za sad zaradim na fiverru za logo design.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
17-04-2015, 10:33 PM
(07-01-2014 11:22 PM)Igor Tomić Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Meni konkurencija deluje relativno jaka, ništa što ćeš moći sa novim sajtom tek tako preći.

No, zašto se fokusirati na jednu ključnu reč? To je razmišljanje koje je bio aktuelno pre 2, 3, 4 godine i prevaziđeno je. Fokusiraj se na to da tvoja domena pokrije celu nišu, da tekstovi budu bolji od ostalih koji se mogu naći na netu, budi aktivan na društvenim mrežama i pokaži taj sadržaj ciljnoj grupi. Ako je dobar, deliće ga, a to je bitan signal za rangiranje na Googleu.

Što se tiče linkova ka tvom sajtu, fokusiraj se na nekoliko jakih linkova mesečno umesto mase linkova sumnjivog kvaliteta, a o ključnoj reči nemoj ni da razmišljaš. Razmišljalj o jačanju autoriteta tvoje cele domene, pa kada ojačaš domenu i napišeš kvalitetan članak o bilo kojoj temi i ubaciš ključnu reč u naslov, h2, u tekst, taj tekst će se automatski rangirati posle nekog vremena. Boostuj ga internim likovima i internim anchorima ako želiš.

Suština svega jeste ta da je većina posete u longatilovima koje ćeš prirodno pokriti sa kvalitetnim, detaljnim tekstovima. Pogledaj ovaj screenshot sa posete na moj blog. Ovo je screenshot za top fraze sa kojih mi je došla poseta (koje nisu pod "not provided"), a radi se o oko 4000 posetilaca. Ako pogledaš screenshot dole desno videćeš da je tih ~4000 posetilaca kucalo 1700 varijacija fraza preko kojih su došli na moj blog...

Kada to shvatiš, šta misliš koliko mi se isplati uložiti napora u cijanje tačno jedne fraze, što nije ni prirodno (jer imati veliki procenat anchora sa drugih domena, a koji ciljalju tačno jednu frazu i samo tu frazu je neprirodno), kada umesto toga mogu da dobijam posetu sa malog miliona varijacija na tu ključnu reč i pored toga imam dobre šanse da rangiram i za samu ključnu reč.

[Image: upQOOGY.jpg]

Suština je u tome da predlažem da se fokusiraš na dugoročan projekat i radiš ga kvalitetno, a ne na neki koji će možda rangirati na Google par meseci i nestati. Jest da će spam verovatno brže dati neke inicijalne rezultate, no tu istu energiju možeš uložiti u nešto što će da traje i ima potencijala da donosi profit iz godine u godinu.

Ako moze jedno pitanje? Kada stavljam dobre linkove ka mom sajtu koji ima blog. Dal najbolje da linkovi vode ka:

1. home stranici
2. home stranica/blog
3. ili home/blog/naziv teksta

?
Send this user an email Find all posts by this user
22-06-2015, 12:18 PM
(17-04-2015 10:33 PM)ProfesorIT Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(07-01-2014 11:22 PM)Igor Tomić Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Meni konkurencija deluje relativno jaka, ništa što ćeš moći sa novim sajtom tek tako preći.

No, zašto se fokusirati na jednu ključnu reč? To je razmišljanje koje je bio aktuelno pre 2, 3, 4 godine i prevaziđeno je. Fokusiraj se na to da tvoja domena pokrije celu nišu, da tekstovi budu bolji od ostalih koji se mogu naći na netu, budi aktivan na društvenim mrežama i pokaži taj sadržaj ciljnoj grupi. Ako je dobar, deliće ga, a to je bitan signal za rangiranje na Googleu.

Što se tiče linkova ka tvom sajtu, fokusiraj se na nekoliko jakih linkova mesečno umesto mase linkova sumnjivog kvaliteta, a o ključnoj reči nemoj ni da razmišljaš. Razmišljalj o jačanju autoriteta tvoje cele domene, pa kada ojačaš domenu i napišeš kvalitetan članak o bilo kojoj temi i ubaciš ključnu reč u naslov, h2, u tekst, taj tekst će se automatski rangirati posle nekog vremena. Boostuj ga internim likovima i internim anchorima ako želiš.

Suština svega jeste ta da je većina posete u longatilovima koje ćeš prirodno pokriti sa kvalitetnim, detaljnim tekstovima. Pogledaj ovaj screenshot sa posete na moj blog. Ovo je screenshot za top fraze sa kojih mi je došla poseta (koje nisu pod "not provided"), a radi se o oko 4000 posetilaca. Ako pogledaš screenshot dole desno videćeš da je tih ~4000 posetilaca kucalo 1700 varijacija fraza preko kojih su došli na moj blog...

Kada to shvatiš, šta misliš koliko mi se isplati uložiti napora u cijanje tačno jedne fraze, što nije ni prirodno (jer imati veliki procenat anchora sa drugih domena, a koji ciljalju tačno jednu frazu i samo tu frazu je neprirodno), kada umesto toga mogu da dobijam posetu sa malog miliona varijacija na tu ključnu reč i pored toga imam dobre šanse da rangiram i za samu ključnu reč.

[Image: upQOOGY.jpg]

Suština je u tome da predlažem da se fokusiraš na dugoročan projekat i radiš ga kvalitetno, a ne na neki koji će možda rangirati na Google par meseci i nestati. Jest da će spam verovatno brže dati neke inicijalne rezultate, no tu istu energiju možeš uložiti u nešto što će da traje i ima potencijala da donosi profit iz godine u godinu.

Ako moze jedno pitanje? Kada stavljam dobre linkove ka mom sajtu koji ima blog. Dal najbolje da linkovi vode ka:

1. home stranici
2. home stranica/blog
3. ili home/blog/naziv teksta

?

Zavisi od linka, ako je link tematski vezan za odredjeni tekst ( npr. sa drugog teksta koji pokriva istu temu ), onda linkuj ka tom tekstu. Ako je neki "generalne tematike" onda mozes i ka Home. Samo gledaj da linkovi izgledaju prirodno i kazace ti se samo gde da linkujes. Greska je da svi redom linkovi vode na naslovnu
Send this user an email Find all posts by this user
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)