Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dali je konkurencija jaka?
06-01-2014, 04:12 PM
Dali je konkurencija jaka?
Pozdrav svima , odlucio sam se napravit svoju prvu niche stranicu

odabrao sam kljucnu rijec i preko programa long tail pro analizirao konkurenciju , posto sam pocetnik neznam dali je jaka ili slaba (osobno mislim da je slaba ali nisam siguran) nijedna stranica od tih koji su u top 10 nema isti kw u titlu ni u domeni

Hvala!
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
07-01-2014, 11:22 PM (This post was last modified: 07-01-2014 11:33 PM by Igor Tomić.)
RE: Dali je konkurencija jaka?
Meni konkurencija deluje relativno jaka, ništa što ćeš moći sa novim sajtom tek tako preći.

No, zašto se fokusirati na jednu ključnu reč? To je razmišljanje koje je bio aktuelno pre 2, 3, 4 godine i prevaziđeno je. Fokusiraj se na to da tvoja domena pokrije celu nišu, da tekstovi budu bolji od ostalih koji se mogu naći na netu, budi aktivan na društvenim mrežama i pokaži taj sadržaj ciljnoj grupi. Ako je dobar, deliće ga, a to je bitan signal za rangiranje na Googleu.

Što se tiče linkova ka tvom sajtu, fokusiraj se na nekoliko jakih linkova mesečno umesto mase linkova sumnjivog kvaliteta, a o ključnoj reči nemoj ni da razmišljaš. Razmišljalj o jačanju autoriteta tvoje cele domene, pa kada ojačaš domenu i napišeš kvalitetan članak o bilo kojoj temi i ubaciš ključnu reč u naslov, h2, u tekst, taj tekst će se automatski rangirati posle nekog vremena. Boostuj ga internim likovima i internim anchorima ako želiš.

Suština svega jeste ta da je većina posete u longatilovima koje ćeš prirodno pokriti sa kvalitetnim, detaljnim tekstovima. Pogledaj ovaj screenshot sa posete na moj blog. Ovo je screenshot za top fraze sa kojih mi je došla poseta (koje nisu pod "not provided"), a radi se o oko 4000 posetilaca. Ako pogledaš screenshot dole desno videćeš da je tih ~4000 posetilaca kucalo 1700 varijacija fraza preko kojih su došli na moj blog...

Kada to shvatiš, šta misliš koliko mi se isplati uložiti napora u cijanje tačno jedne fraze, što nije ni prirodno (jer imati veliki procenat anchora sa drugih domena, a koji ciljalju tačno jednu frazu i samo tu frazu je neprirodno), kada umesto toga mogu da dobijam posetu sa malog miliona varijacija na tu ključnu reč i pored toga imam dobre šanse da rangiram i za samu ključnu reč.

[Image: upQOOGY.jpg]

Suština je u tome da predlažem da se fokusiraš na dugoročan projekat i radiš ga kvalitetno, a ne na neki koji će možda rangirati na Google par meseci i nestati. Jest da će spam verovatno brže dati neke inicijalne rezultate, no tu istu energiju možeš uložiti u nešto što će da traje i ima potencijala da donosi profit iz godine u godinu.
Visit this user's website Find all posts by this user
07-01-2014, 11:42 PM (This post was last modified: 07-01-2014 11:44 PM by Davor Bomestar.)
Jednostavno nema smisla da ti mi tu govorimo dali je konkurencija prejaka jer to sve ovisi. Ako slucajno si vlasnik nekog jakog websitea onda nije, ako si pocetnik koji (ocito) ne zna procjenit sta je jaka konkurencija onda ce ti bez ljutnje svaka konkurencija biti prejaka.

Jednostavno, kreni analizirat sto veci broj websiteova, sto veci broj keyworda i sto vise budes proucavao situaciju moci ces ustanovit koja kombinacija ovih faktora su "jaci" u odnosu na neke druge i onda ces moc utvrdit koje su fraze jace a koje nisu. Recimo to ovako, nakon 1000 pretraga i analiza za 1000 fraza znat ces puno bolje sta je jako a sta nije.

Ja sam godinama stjecao iskustvo a sada vec na prvi pogled mogu ustanovit sta je ZA MENE osobno pretesko a sta nije.

Iako ti to nece nista konkretno znacit ali po meni ovo je prejaka konkurencija. Mozda bi se dalo ugurat sa dobrim dugim tekstom, ciljanim title tagom i 50-80 kvalitetnih linkova rangirati. Ali osobno savjetujem da se radje fokusiras na izradu sadrzaja i ciljas na longtai posjetu koju skupljas sa kolicinom tekstova a posjetitelje zadrzavas. Naravno onda te tekstove kvalitetno napises naslove da mogu rangirat za razne longtail varijacije keyworda. To je neki smjer u kojem industrija ide.

p.s. sad vidim Igor je to jos bolje objasnio.
Thanks given by (2): Spireski93@gmail.com, Dariogas
08-01-2014, 12:57 PM
Samo da dodam, da tebi prava konkurencija nisu sajtovi od 1. do 9. mesta, vec od 9. do 20. mesta. Ti se sa njima boris za mesto na prvoj strani pretrage za tu kljucnu rec (osim ako ti nije cilj da budes 1.).
Thanks given by (1): Dariogas
08-01-2014, 02:31 PM
Hvala vam na odgovorima Smile ne razumijem bas longtail , dajte mi par primjera longtail kw-a ako nije problem
08-01-2014, 04:08 PM
Ovo je dosta jaka konkurencija, mada meni recimo ne bi bila, jer nisam pocetnik, ali za pocetnika je jaka. Pa recimo, kljucna rijec je auti, a long tail je auti za ljude sa posebnim potrebama.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Best Turntables Under 500
08-01-2014, 04:32 PM
(08-01-2014 04:08 PM)mrgood Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ovo je dosta jaka konkurencija, mada meni recimo ne bi bila, jer nisam pocetnik, ali za pocetnika je jaka. Pa recimo, kljucna rijec je auti, a long tail je auti za ljude sa posebnim potrebama.

aha Smile i znaci glavnu stranicu (homepage) optimiziram za kw auti , a za long tail pisem postove?
08-01-2014, 06:50 PM
Tako nekako bi trebalo biti.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
08-01-2014, 06:52 PM
(08-01-2014 06:50 PM)mrgood Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Tako nekako bi trebalo biti.

a u svakom longtail kw-u mora biti glavni kw?

sve mi je tesko shvatit ovo Biggrin sry ako vas gnjavim
08-01-2014, 07:04 PM
(08-01-2014 06:52 PM)Dariogas Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(08-01-2014 06:50 PM)mrgood Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Tako nekako bi trebalo biti.

Pa citaj i uci, sigurno negdje tu na forumu ima objasnjeno sve u vezi ovoga. Nece ti nitko dati sve na tanjuru, jbg...

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
08-01-2014, 09:17 PM
(08-01-2014 06:52 PM)Dariogas Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

pa gledaj, radiš razne longtailove kao recimo primjer sto ti je mrgood dao. Ali poanta tekstova (opsirnijih i kvalitetnijih) je u tome sto oni sami po sebi sadrze razne "sitne" longtailove koji ti donose malu posjetu, a to su longtailovi na koje uopce nisi mislio kada si pisao tekst.

Na primjeru od Igora, vidis da njemu posjeta dolazi od 1700 raznih fraza. On sigurno nije optimizirao blog za 1700 fraza i longtailova, vec za nekoliko glavnih i nekoliko pomocnih (ovo govorim na pamet) a ovih ostalih 1680 ili koliko vec je posjeta koja je dosla na temelju njegovih tekstova koji sadrze puno raznih kombinacija longtailova koje ljudi upisuju u google.

Ugl, kao sto kazes pocetnik si, a onda znas sta sljedi ako zelis napredovati Winking

Ovo o cemu mi tu pisemo bi spadalo u neku osnovu osnova, tak da ono... ako zelis među top 10 za onaj primjer koji si naveo - knjigu u ruke Winking

Dom za starije i nemoćne - Vaporizacija.hr - Inox ograde
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): Dariogas, lafayette
08-01-2014, 10:32 PM (This post was last modified: 08-01-2014 11:09 PM by Igor Tomić.)
(08-01-2014 02:31 PM)Dariogas Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Hvala vam na odgovorima Smile ne razumijem bas longtail , dajte mi par primjera longtail kw-a ako nije problem

Longtail poseta je jednostavno poseta koja dolazi kada posetioc dolazi na tvoj sajt kucajući u Google fraze koje se sastoje od 4, 5 i više reči. U prevodu to bi bila fraza + "dugačak rep" od nekoliko reči.

Hipotetički primer - recimo da želiš optimizovati sajt za frazu social media manager. I napišeš dugačak tekst, da li osnove o sociam media managementu, da li nešto što će koristiti novopečenim social media managerima, veteranima, biznis ownerima... Longtail reči u tom tekstu mogle bi biti social media management strategy for facebook, social media management handbook, best advice I can give to a new social media manager (is...), how has social media changed the world of management, do you need to manage your social media accounts, top 10 tips for social media management, an interview with a social media manager...

itd, itd.... uglavnom mali milion fraza za koje bi mogao da rangiraš. Pa onda ako nađeš neku koja ima dosta pretraga i koju možeš prirodno da ubaciš u tekst, to možeš i da uradiš i time konkurišeš da rangiraš i za nju.

Recimo da si intervjuisao social media managera i da si shvatio da se fraza "an interview with a social media manager" traži po xxx puta mesečno, dovoljno da želiš da dobiješ posetu i sa te fraze, a tačno takvu frazu nemaš u ispisanu u tekstu. E, pa tu frazu bi ti bilo lako ubaciti umesto neke druge, slične fraze. Mogao bi je čak dodati i kao podnaslov. I čak sa nekog drugog teksta sa svog bloga možeš da linkaš na ovaj intervju sa social media managerom sa baš tom frazom (ako ima smisla, naravno... uvek gledaj da link i anchor imaju smisla sa stanovišta posetilaca) da bi joj dao dodatni boost i imao veće šanse da rangiraš za nju.

Javi ako i dalje nije jasno.

Poz.
Visit this user's website Find all posts by this user
09-01-2014, 01:50 PM
(08-01-2014 10:32 PM)Igor Tomić Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(08-01-2014 02:31 PM)Dariogas Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Hvala vam na odgovorima Smile ne razumijem bas longtail , dajte mi par primjera longtail kw-a ako nije problem

Longtail poseta je jednostavno poseta koja dolazi kada posetioc dolazi na tvoj sajt kucajući u Google fraze koje se sastoje od 4, 5 i više reči. U prevodu to bi bila fraza + "dugačak rep" od nekoliko reči.

Hipotetički primer - recimo da želiš optimizovati sajt za frazu social media manager. I napišeš dugačak tekst, da li osnove o sociam media managementu, da li nešto što će koristiti novopečenim social media managerima, veteranima, biznis ownerima... Longtail reči u tom tekstu mogle bi biti social media management strategy for facebook, social media management handbook, best advice I can give to a new social media manager (is...), how has social media changed the world of management, do you need to manage your social media accounts, top 10 tips for social media management, an interview with a social media manager...

itd, itd.... uglavnom mali milion fraza za koje bi mogao da rangiraš. Pa onda ako nađeš neku koja ima dosta pretraga i koju možeš prirodno da ubaciš u tekst, to možeš i da uradiš i time konkurišeš da rangiraš i za nju.

Recimo da si intervjuisao social media managera i da si shvatio da se fraza "an interview with a social media manager" traži po xxx puta mesečno, dovoljno da želiš da dobiješ posetu i sa te fraze, a tačno takvu frazu nemaš u ispisanu u tekstu. E, pa tu frazu bi ti bilo lako ubaciti umesto neke druge, slične fraze. Mogao bi je čak dodati i kao podnaslov. I čak sa nekog drugog teksta sa svog bloga možeš da linkaš na ovaj intervju sa social media managerom sa baš tom frazom (ako ima smisla, naravno... uvek gledaj da link i anchor imaju smisla sa stanovišta posetilaca) da bi joj dao dodatni boost i imao veće šanse da rangiraš za nju.

Poz.
Hvala vam puno , shvacam sad Smile
27-01-2014, 03:37 AM (This post was last modified: 27-01-2014 03:41 AM by Spireski93@gmail.com.)
(08-01-2014 10:32 PM)Igor Tomić Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Recimo da si intervjuisao social media managera i da si shvatio da se fraza "an interview with a social media manager" traži po xxx puta mesečno, dovoljno da želiš da dobiješ posetu i sa te fraze, a tačno takvu frazu nemaš u ispisanu u tekstu. E, pa tu frazu bi ti bilo lako ubaciti umesto neke druge, slične fraze. Mogao bi je čak dodati i kao podnaslov. I čak sa nekog drugog teksta sa svog bloga možeš da linkaš na ovaj intervju sa social media managerom sa baš tom frazom (ako ima smisla, naravno... uvek gledaj da link i anchor imaju smisla sa stanovišta posetilaca) d[undefined=undefined]a bi joj dao dodatni boost i imao veće šanse da rangiraš za nju.
[/undefined]

Poz.

Razumem da se ne treba fokusirati na jednu klucnu rec i koristiti tu rec previse u sajtu jer to nije prirodno, i da se treba opfatiti celu nisku i dobivati posete iz varijacie te kljucne reci, i da industrija ide u tom pravcu da mali procenat faktora za rangiranje (MOZ's 2013 ranking factors) daje deomenu.... ali kad se vec imamo slobodan domen za tu rec (za koju bi zeljeli prirodno se rangirati) sta mislite ima li velike razlike izmedzu domain-name.com i domainname.net? I sta je bolje odabrati? ili pa to tako nebitno sta uopste se ne treba razmisljati o tome? Hvala pozdrav! Smile
27-01-2014, 11:47 AM
(27-01-2014 03:37 AM)Spireski93@gmail.com Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ali kad se vec imamo slobodan domen za tu rec (za koju bi zeljeli prirodno se rangirati) sta mislite ima li velike razlike izmedzu domain-name.com i domainname.net? I sta je bolje odabrati? ili pa to tako nebitno sta uopste se ne treba razmisljati o tome? Hvala pozdrav! Smile

Mislim da su ta vremena prošla, tako da je bolje da izabereš ono što će ljudi lakše da zapamte Smile

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
Thanks given by (1): Spireski93@gmail.com
27-01-2014, 01:17 PM
Ja bi ososbno isao na ovu .net domenu bez crtice, ali to nije uopce toliko bitno. Dalje, ako te zbilja u detalje zanima kakva je konkurencija, posalji mi tu kljucnu rijec na PP i ja ti istrazim to.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Thanks given by (1): Spireski93@gmail.com
08-04-2014, 11:24 AM
Koje bih po vama bile kljucne reci za moj sajt?

vasstomatolog.net
zdravisaveti.com
08-04-2014, 02:06 PM
stomatolog beograd (ako si u Beogradu, jer ti definitivno fali lokacija na sajtu, ili je ja nisam uspio naci - google maps karta npr.) zubar u beogradu, beogradski zubari,beograd stomatolog i sve takve slicne varijacije.
P. S. Stranica ti je dosta spora.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
16-04-2014, 10:06 AM
Slažem se za lokaciju, tj. Google maps - ko je to na vreme uradio i ako mu firma počinje sa prvim slovima abecede, pobrao je kajmak, ali i ubrao mnogo poena i slave kod Google.

Poznata mi je oblast stomatologa ili zubara, možda nedostaju fraze poput popravka zuba sl., ali mnogo više lokalizacja upita na delove grada.
Konkretno, pre nekoliko godina stomatolog Beograd bi bilo primarno i najvažnije.
Medjutim, kao i u drugim oblastima, poput selidbi na primer, posetioce prave sve pametnije upite jer valjda i vreme korišćenje Intenreta utiče i na povećanje njihove racionalnosti korišćenja istog.
To znači da nije svejedno ako živite na Mirijevu i tražite stomatologa.
Pa prirodno je da unosite stomatolog Mirijevo, ako ste u Rakovi, ili stomatolog Rakovica, Centar i sl. Vlasnici se zalepe za nekoliko najčuvenijih fraza, mada nedokazano najprofitabilnjim za njihov posao, i forsiraju rad na SEO upravo za njih. Barem u Srbiji, taj faktor glavnih fraza je prisutan, i jednostavno se mora i rad prilagodjavati i tome, dok se ne uradi posao.
Kada se sajt dovede tamo gde ga vlasnik želi videti, webmasterima je mnogo lakše da proture druge strategije i zahteve vlasnicima.
17-04-2014, 02:22 PM
Da ne otvaram novu temu napisat cu ovde.
Radim jedan blog vezan za graficki design, pravim tutoriale texutalne i video. Adobe Illustrator, Photoshop, inDesign.
Konkurencija je prevelika za mene pocetnika, za bilo bilo koje keyworde isti blogovi mi se pojavlju na prvih 10..mada oni vecinom reklamiraju tutoriale sa drugih blogova.
Moja zamisao je bila da se rangiram za longtail i posjeta sa youtube. Blog je frisak tek nekih 2 mjeseca nemam puno postova a ni posjete 12 postova i do 10 tak posjetitelja.Malo postove zato sto mi treba puno vremena da dodjem do ideje i sve to snimim i napisem itd.
Sad sam poceo sa Adobe after effect i bas me zainteresovo, pa bih da napisem jedan tutorial za kljucnu rijec "after effect intro tutorial" pa mi jedan forumas rece da je prevelika konkurencija za taj nish.

Ovo sto sam do sad napisao uvidjet ce te da ja samo lutam okolo, kao i do sad sta god sam radio.
Ako ima neko vremena da mi istrazi neku kljucnu rijec da se bar malo probijem da imam posjte da mi mogu ocijeniti blog, da znam dal ja to dobro radil ili ne. Mnogo mi vremena oduzima dok napisem post, i ne znam dal' da odustanem zbog jake nishe.

Zbog ove jake nishe imal nekih preporuka da me usmjerite?
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)