Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] Stomatolog, pomoć Zlatku oko reklame sajta
18-12-2013, 03:50 PM (This post was last modified: 18-12-2013 06:17 PM by Igor Tomić.)
[split] Stomatolog, pomoć Zlatku oko reklame sajta
Ne znam ni ja engleski ali se nekako snalazim, pošto već imam besplatan blog, kako da na njemu dodam prečice na blogu za FB,T, RSS a gore da mi stoji kontakt, o meni,posao.
Ima lep blog Jelena sa foruma pa da imam iste parametre kao ona.

Sajt - vasstomatolog.net

vasstomatolog.net
zdravisaveti.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
18-12-2013, 05:08 PM (This post was last modified: 18-12-2013 05:14 PM by JelenaM.)
RE: Pravljenje blog-a
Zlatko, razmišljam već par dana da Vam preporučim da otvorite svoju temu u kojoj biste predstavili blog koji promovišete i probleme sa njim, ovako ljudi nemaju sliku o tome šta Vam tačno treba a čini mi se da ste i Vi prilično rastrzani i da nemate jasan smer u kom treba da idete.

Background za ostale forumaše: zlatko78 je nastupio kao spamer, već jednom na forumu, zatim u komentaru na mom blogu. Slučajno sam povezala da čovek nije spamer zato što hoće nego zato što ne zna drugačije (svi smo prošli kroz gomile loših informacija na netu) - pokušava da dovede klijente za realan posao koji ima i čini mi se da se nikako ne snalazi, iako vidim da se baš trudi.

Blog koji vodi sa sadržajem nije loš, bacila sam pogled (trebalo bi više udubljivanja za detalje, ali generalno je ukačio kako treba da piše). Ja sam mu u mejlu preporučila da za neku bržu posetu nađe relevantne forume i da stavi blog u potpis (jes, dala i objašnjenje kako da nastupi), mislim da mu AdWords nije rešenje, mislim da nije ni SEO jer mu je potrebno da brzo nađe klijente (stomatologija) a mislim i da zasad treba da se fokusira na relevantne posete a ne na izgled bloga... al dobro bi bilo i da čuje još mišljenja.

Zlatko, jedna napomena (napomena i za sve nove članove): nijedan stari član ovog foruma mi nikad nije uputio privatnu poruku koja makar ne počne sa "pozdrav", kamoli da mi ne odgovore persiranjem na persiranje. Kad novi član nastupi sa "hoću sad i hoću sve i ajd mi časkom reci šta ne valja i kako ovo da uradim" bez osnovnog "pozdrav" radi pristojnosti, nemam ni želje ni volje da krenem da objašnjavam u koliko stvari greši - to nisu pitanja na koja se brzo odgovori, a vidim i da ste komentarisali i ovu temu pa valjda razumete. Razumem i ja da je vama hitno, ali ovde držimo do pristojnosti Winking

Tema koju koristim na mom blogu je ova, pošto ni ja nisam tehnički mag platila sam programera da joj sredi neke sitnice koje ja nisam umela, ali zaista ne mislim da Vam je to trenutno prioritet.

EDIT: Admini, znam da trolujem ali prosto ne znam gde ovo da napišem a da ne otvaram ja novu temu "pomozimo Zlatku". Drmnite upozorenje, šta da radim Sorry

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): Igor Tomić
18-12-2013, 05:36 PM (This post was last modified: 18-12-2013 05:38 PM by freemind.)
Zanimljivo je da sam mislio da su svi pocetnici u Im , u isto vreme i prilicno nekulturni, i takav utisak me je dugo drzao. Ali onda sam shvatio da to nije bas tako, da internet ne dozivljavaju kao nesto realno i da nemaju tu vrstu empatije kao prema ljudima u realnom zivotu.
Uvek bi svakom pocetniku podelio Ivanov prvi post:
http://www.internetzarada.org/zarada-isk...-9513.html

kao primer kako neko ko je pocetnik i ko tek krece u IM, moze i zna da se predstavi i da komunicira sa ostalima .

I ja sam dobio email od Zlatka, dao sam mu savet da napravi landing stranu u html , i da proba da kombinuje sa adwordsom, posto se vec oglasavao na FB bez rezultata. Naravno obe platforme traze poznavanje iste, i to je prvi korak koji treba da uradi -da se upozna sa platformama za reklamu kao i optmizovanje landing strane, ako zeli neke "brze" rezultate .
Thanks given by (2): JelenaM, Igor Tomić
18-12-2013, 05:39 PM (This post was last modified: 18-12-2013 05:55 PM by zlatko78.)
Hvala Jelena na ovoj poruci koju ste napisali samo za mene.

Prvo da Vam se javno izvinim što Vam nisam persirao jer jednostavno toliko imam puno pitanja da već dva meseca kao nešto radim a od rezultata ništa.
E sad moram sve da napišem da bi ljudima bilo jasnije a i administratorima.

Moja supruga je stomatolog i pošto je posao nemoguće naći a mi nemamo veze, ona je iznajmila stolicu kod privatne ordinacije. Doktorka koje je vlasnik i njena drugarica je specijista protetika na VMA i ona je tamo do 16 časova. Pošto u istoj zgradi živi ona prima pacijente od 18,19h kad hoće. Pošto je na VMA nju pacijenti bukvalno opsedaju i ona ima svaki dan po 2,3. Moja supruga je stažirala sa njom 1 godinu na VMA pa koliko je nametljiva nikog nije dovela.
Moja supruga je u ordinaciji od 10.00 časova i njoj je je od 1.decembra ušlo dvoje pacijenata. Takvim tempom ona ne može da zaradi ni za markicu a kamoli da plati korišćenje stolice.

Znam da kvalitetnim marketingom mogu dovući pacijente i to sam na ovom forumu naučio i dosta primenjujem i učim nove.
Otvorio sam fb stranu gde imam 6000 ljudi, blog, na youtube prezentaciju,pinterestu, pisao u answers.yahoo odgovore, odgovarao na drugim temama u njeno ime kao Dr. Marijana Herceg i od svega toga za skoro 2 meseca ništa.

Ljuče sam pokrenuo i kampanju na Adwordsu tako da ja ne znam šta još da uradim da bih privukao klijente. Znam da ovo nije posao koji može pokrene odmah ali ne znam da li ću za 6 meseci moći da plaćam sve račune.
Nadam se da Vas nisam ugušio sa mojim problemima i hvala svima na pomoći, toliko vremena provodim na forum da sam Stars

Pozdrav za sve

vasstomatolog.net
zdravisaveti.com
18-12-2013, 06:02 PM
Ti bi Žarko sve i odmah! Mladost ludost! Hahaha
Šalu na stranu, to što ti hoćeš, a bez početnog znanja, je previše za početnika. Masu stvari treba da promeniš, poslao sam ti u PM da mi pošalješ linkove od sajta i FB grupe, ti nisi, već si mi rekao da tražim na Google. Nisam planirao više da ti odgovorim, ali pošto vidim da se Jelena potrudila, onda verovatno i nisi toliko nevaspitan kao što sam ja mislio.

Znači to SVE što hoćeš ako hoćeš odmah MORAŠ da platiš. Tu nema druge. Dalje, upadaš u Adwords bez ikakvog, ali IKAKVOG znanja (al je smešna ova reč Biggrin). Ja da sam na tvom mestu, da moram da platim oglašavanje, pre bi išao na FB. Na FB je mnogo lakše targetovati ljude, sa dosta malo para možeš da dobiješ dobro ciljanu grupu ljudi. Na tebi je da smisliš 3-4-5-10, Ameri kažu angle's ali ja bi to preveo kao banera za kampanju, znači svaki put druga slika i tekst koji će privući narod, da središ FB stranu kako valja ili da središ sajt kako valja pa da ih tamo šalješ.

Isto moraš znati da objave na FB stranici vidi samo 5% ljudi tvoje grupe (ako to skoro nisu menjali). Ja bi na sajtu išao na Q/A opciju, pitanja i odgovori, gde bi tvoja žena odgovarala na pitanja ljudi sa problemima. To sam video da je dosta traženo, uz par takvih saveta možda i dobije mušteriju.

U svakom slučaju ovo sam ti ja sad napisao, kod nekog drugog bi za to platio masu novca. A tebi će trebati mnogo više vremena da sve ovo skontaš, nego što ti misliš. Shvatam ja da ti gori pod nogama, da treba živeti od nečega, ali jbg, stvari moraju da idu svojim tokom, da se razvijaju i polako grade u nešto dobro. Ako sve zbrzaš i odradiš traljavo, onda ispada da je bolje da nisi ništa radio.

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Thanks given by (2): JelenaM, Igor Tomić
18-12-2013, 06:05 PM (This post was last modified: 18-12-2013 06:20 PM by zlatko78.)
Opomenuli su me administratori da ne stavljam ime sajta jer jo to spam, tako da ti ni zbog toga nisam napisao u poruci ime sajta.

Stomatologija nije prodaja garderobe gde ti imaš dosta osoba na fb strani, objaviš nešto i ljudi ti kupe. Ovde ljudi moraju da ti veruju, da te poznaju, čak ni cena im nije toliko bitna koliko povrenje. Na kraju krajeva svako tako razmišlja.
I ja sam prvih mesec dana reklamirao na fb ali samo jedan poziv a niko nije došao u ordinaciju. Toliko ljudi vole moju stranu da 20-30 ljudi unlikuje dnevno.
Probaću i sa googlom pa ćemo da vidimo.
Ne očekujem iskreno ni zaradu ali stvarno ne mogu da pokrivam po 300e minusa svaki mesec a nije čak ni prijavljena.

Otvoren sam za svaku vrstu poslovne saradnji a Vi pišite u pp.
Dok ne napravim sajt kakav hoću, za sada ljudi idu sa domena na fb profil. Tražim temu koja će zadovoljiti moje potrebe i nekog ko može to da mi uradi.

Ne ljutim se na kritike, čak šta više znače mi mnogo. Samo pišiteSmile

vasstomatolog.net
zdravisaveti.com
18-12-2013, 06:07 PM
Ogromna greška, domen ti vodi na FB stranu. To se ne radi tako.

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
18-12-2013, 06:18 PM
RE: [split] Stomatolog, pomoć Zlatku oko reklame sajta
Otvorena posebna tema i svi odgovori ubačeni u nju.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (3): JelenaM, zlatko78, aleksej
18-12-2013, 08:34 PM (This post was last modified: 18-12-2013 08:36 PM by JelenaM.)
Izvinjenje prihvaćeno Winking Nije da insistiram da mi ljudi persiraju, ali takvu komunikaciju sam započela u mejlu i baš sam se našla u čudu... Nebitno, skraćujem priču i prelazim na ti jer si samo godinu dana stariji - a i klinac na forumu, pa mi se može Tonuge2

Čuj, metoda ima mali milion, a kako bi bilo koju od njih radio kako treba, treba da sedneš i razmisliš o sledećim stvarima:

1. gde su ljudi koje ciljaš? Koliko vidim, u Beogradu, i to na Konjarniku što je važna informacija jer je Beograd veliki. Ako hoćeš AdWords, onda nemoj ići na "stomatolog" nego probaj varijante "stomatolog beograd", "zubar konjarnik", "zubar šumice"... sve te varijante koje su lokalne. Ako hoćeš FB, onda privuci SAMO ljude iz Beograda; ako ćeš na forume, opet gledaj (guglaj da ih nađeš) da se uključiš u rasprave u kojima učestvuju ljudi iz Beograda.

2. zašto je tvoja žena bolji izbor? Svi već imaju svoje zubare, znači moraš da nađeš razlog da dođu kod nje. Meni na pamet padaju dva: konkurentna cena ili nezadovoljstvo prethodnim zubarom. Recimo da ideš na cenu - nikako uvek, ali recimo FB iskoristi da napraviš novogodišnju akciju, neku u koju koliko-toliko možete da se uklopite finansijski (porodična akcija sa besplatnom popravkom za jedno dete, smisli već); akcije možeš da izmišljaš svako malo, a fora je da vam dovedu nove klijente. Za to nisu loši ni oni sajtovi za grupnu kupovinu, mada i tu moraš pažljivo jer ljudi često uzimaju vaučere samo kad su akcije, a to ti je neisplativo (mislim da je za to generalno dobra fora dati na popust neku ekskluzivnu uslugu, pre nego za neku standardnu). Onda, možeš da ustanoviš jedan dan nedeljno - recimo ko god zakaže sredom (ne za sredu, nego sredom) dobija... nešto.

E da, primetila sam da ljudi često nemaju naviku da istaknu da nešto besplatno rade iako to rade. Pretpostavljam da je pregled besplatan - objavi to, pozovi ljude na pregled, u četvrtak tog i tog je dan samo za preglede (tipa "otvorena vrata"). Ako se ljudi prime, biće ih masa koji se više neće pojaviti, ali biće i onih koji će zakazati.

...ja odoh u marketing a tebi treba tehnička pomoć... ali misli i o ovome. Tako ćeš bolje znati kuda da upraviš koju god metodu za posetu da izabereš.

Može i ovako!
Thanks given by (3): fanste, zlatko78, lafayette
18-12-2013, 10:46 PM (This post was last modified: 18-12-2013 10:47 PM by lafayette.)
(18-12-2013 05:39 PM)zlatko78 Wrote:  Doktorka koje je vlasnik i njena drugarica je specijista protetika na VMA i ona je tamo do 16 časova. Pošto u istoj zgradi živi ona prima pacijente od 18,19h kad hoće... i ona ima svaki dan po 2,3.

Moja supruga je u ordinaciji od 10.00 časova i njoj je je od 1.decembra ušlo dvoje pacijenata.

Nadam se da Vašoj supruzi nije radno vreme od 10 do 16h.
Moj zubar recimo radi od 12 do 20h i termina do 17h ima slobodnih koliko želite, a termina posle 17h jedan, eventualno dva u toku sedmice.
Ljudi koji su zaposleni sa radnim vremenom do 16 ili 17h teško da mogu da se pojave u terminu od 10h, a imam utisak da je veći broj takvih ...

Vidim da ste uložili dosta truda u pisanje tekstova (proučite Jelenin blog tu imate dosta korisnih saveta da unapredite tekstove). Razmislite još jednom oko naziva novog sajta jer već postoji sajt sa .com domenom.
U svakom slučaju neka Vas ne napušta entuzijazam.
Thanks given by (1): zlatko78
27-12-2013, 06:15 PM
I kako sada ne pomoci decku kada te ovako lepo zamoli
[Image: 315050h.png]
Mozda i bi, da nisam "slucajno" procitao Jelenin, Freemind-ov, Aleksejev, Igorov... post, ljude koje beskrajno respektujem na IZ Forumu. Ova poruka mi izgleda kao da sam dispecer na autobuskoj stanici pa ti treba informacija o dolasku nekog autobusa. Tebi dobronamerne kritike izgleda nista ne znace cim ponavljas svoje greske iznova.

Ako hoces da uspes u ovom virtuelnom poslu moraces pod hitno da promenis svoj nacin komuniciranja i da naucis da je samo pitanje dobre volje da li neko hoce da ti pomogne ili ne. Kada neko vidi da si se prvo svojski potrudio da pro-googlas to o cemu hoces da pitas ali nikako nisi uspeo da nadjes odgovore, naravno je da ce ti svi izaci u susret.

Ovako sa, sto bi rekao Cane iz Partibrejkersa i Jelena Smile "Ne zelim da zivim milion godina, hocu sad i hocu sve..." bojim se da neces daleko stici.
Thanks given by (1): M00nlander
27-12-2013, 06:50 PM
Ajdeee dobro je... Ako ti je tesko da odgovoris ili jednostavno neces,ne moras. Ali nisi morao to da uradis ni na ovaj nacin. Za ovaj screenshot od mene bi dobio ban,sreca pa se ja nista ne pitam..

http://dnevnikdizajnera.com
Thanks given by (2): Damien, zlatko78
27-12-2013, 07:44 PM
(27-12-2013 06:50 PM)Kimi Wrote:  Ajdeee dobro je... Ako ti je tesko da odgovoris ili jednostavno neces,ne moras. Ali nisi morao to da uradis ni na ovaj nacin. Za ovaj screenshot od mene bi dobio ban,sreca pa se ja nista ne pitam..
Ufff... dobro je da se ti ovde nista ne pitas, sada mi je laknulo. Naravno da ne bih ni obratio paznju na ovo da covek koje se uclanio pre neki dan od 19 postova ima 18 pitanja i pritom ozivljava teme iz 2009 godine!? Ja sam se jednom opekao i uvideo koliko sam smesan i neozbiljan sto sam navalentan sa pitanjima. Posle toga sam samo "krao" zanat i citao do besvesti a kada bi postavio nesto bilo bi korisno svim clanovima ove zajednice. Na taj nacin se odrzava nivo kvaliteta IZ Foruma a ne pitanjima sta je ovo-sta je ono.
27-12-2013, 09:10 PM
Ekipo, bez offtopic rasprave. Oboje ste i u pravu i u krivu.

Kada se ostavlja nekakva "kritika" nekome kao npr. o bon tonu u ovom slucaju, onda se potrudite prvo dati neku korisnu informaciju pa onda umetnut kritiku. Sama kritika po sebi nije previse korisna jer bi onda mogli za bilo sta kritizirat. Neki su vec napravili u ovoj raspravi.

ekibum ima pravo da bez nekog osnovnog bontona tesko da ce netko nekome pomoci dok Kimi ima pravo da jednostavno ako netko ne zeli pomoci neka ne pomogne i to je to.

Ne mozemo natjerat ljude da se vise trude, da budu pristojniji i sl. ali mozemo pokazivati primjerom i savjetima pa ako zele sami nek prihvate savjete. Ovo je forum i javna rasprava sto znaci da ovo citaju i drugi ljudi. Kad pisete savjet na forumu imajte na umu sve one ljude koji ce i naknadno citati vase postove i savjete a ne samo onaj tko je otvorio thread.

No, ugl. bez offtopic rasprave.
Thanks given by (3): lafayette, freemind, ekibum
28-12-2013, 05:03 PM
@ ekibum
Ako se već osećaš pozvanim da komentarišeš nečije postupke i način komunikacije, za početak bi mogao prvo da kreneš od sebe. Niko te ni na koji način ne prisiljava da odgovoriš na bilo kakvo pitanje u pp, mogao si jednostavno da ga ignorišeš, obrišeš poruku i nikom ništa. Umesto toga, nije ti mrsko da profilišeš, deliš životne lekcije, hvataš screenshotove i nekoga učiš "pristojnosti" seleći svoju sujetu na temu na kojoj joj realno nije mesto. Na stranu to koliko je javno postavljanje pp screenshota samo po sebi "pristojno". Ali taman posla da bi odgovorio na jednostavno pitanje, makar i prostom rečenicom poput "ne znam", ili "nemam vremena"...
----
Ovo pišem samo zato što kad god dodjem na forum, bar u 2-3 teme naidjem na isti šablon odgovora, gde se od jednostavnog pitanja dele sve moguće i nemoguće lekcije, objašnjavaju se protokoli informisanja i drže kursevi lepog ponašanja, a jedino čega se niko, ili retko ko dotiče jeste konkretno pitanje.
Ne mešam se u uredjivačku politiku, da neko pogrešno ne razume, i jasan mi je Davorov stav po tom pitanju (parafraziram: Ovo je moj forum i na njemu važe moja pravila, ende! ).
Svejedno, imam potrebu da kao korisnik iznesem svoja zapažanja. Ovo jeste dobronamerna kritika ,i govorim o generalnoj pojavi, a ne samo o ekibumovom postu. Vi možete da je prihvatite ili ne, ali ako vam je već stalo do kvaliteta foruma, ne bi bilo zgoreg razmisliti o atmosferi koju stvarate. Ili mislite da ona ne utiče na kvalitet foruma?
Usput rečeno, to je i glavni razlog zbog kog sam sve redje prisutan na ovom forumu, tolika sujeta i nadmenost, iako, istina, nikad nije bila direktno meni upućena mi jednostavno bode oči.

@ Zlatko78
Neko je se već dotakao priče o slobodnim terminima, a to je ono što je i meni prvo zapalo za oko.
Mislim da bi trebali da za ciljnu grupu odredite one sa fleksibilnijim slobodnim vremenom, poput npr studenata ili školaraca i slične grupe, i neku "direktniju" metodu reklamiranja, poput deljenja flajera npr.
Smislite neku promociju, dodajte na listu npr besplatan pregled i skidanje kamenca, ubacite neki popust i sl. čisto da bi zainteresovali potencijalne klijente da dodju po prvi put, razdelite ih ispred fakulteta(ili platite nekome za tu uslugu, svejedno)...
Možda nije savršen metod, ali je sigurno brz, i cenim da je efektivniji od blogspota, a uz to i nije nešto skup.
Inače, u vezi pomenutog "tehničkog" dela , koji te sigurno najviše i zanima, ja nažalost nemam nijedan konkretan predlog. Za razliku od onih koji "znaju a ne žele da odgovore", ja želim ali ne znam.
Jedino što mogu da dam je moralna podrška. Smile
Srećno!

....Why so serious...?!
Thanks given by (2): zlatko78, Kimi
28-12-2013, 05:32 PM
Jelenini predlozi su super, i ja bih vise isao na neki offline metod dovodjenja poseta (sto na sajt, sto u ordinaciju). Mene kad je zaboleo zub, komp i internet mi nisu bili ni na kraj pameti, vec sam seo u kola i trazio prvog zubara koji radi (zub uvek zaboli u nevreme, ili nocu ili kad je neradni dan). Za manje popravke cu ipak pitati prijatelja da mi preporuci zubara, a ne da trazim po internetu gde da idem.
Dakle, dovesti sto vise pacijenata ili putem popusta, raznih akcija (platis vadjenje jednog zuba, izvadimo dva Biggrin ), stalni popusti za penzionere, radno vreme (znaci otvaras ordinaciju po pozivu i nedeljom i kad je slava itd.), flajeri i slicno. Sajt je tu da kad neko cuje za tebe, da dobije neke dodatne informacije o svim uslugama, eventualno cenovniku, gde se nalazis, kojim busom da dodjem do tebe i sl. Sto se tice sajta, cilj treba da ti bude da budes prvi za "zubar beograd" i slicne reci.
Dodacu jos nesto kasnije ako mi padne na pamet.

MyThemeShop.com aff link
Thanks given by (3): zlatko78, cfire, m1l4n
28-12-2013, 08:36 PM
(28-12-2013 05:03 PM)Damien Wrote:  Ovo pišem samo zato što kad god dodjem na forum, bar u 2-3 teme naidjem na isti šablon odgovora, gde se od jednostavnog pitanja dele sve moguće i nemoguće lekcije, objašnjavaju se protokoli informisanja i drže kursevi lepog ponašanja, a jedino čega se niko, ili retko ko dotiče jeste konkretno pitanje.
Ne mešam se u uredjivačku politiku, da neko pogrešno ne razume, i jasan mi je Davorov stav po tom pitanju (parafraziram: Ovo je moj forum i na njemu važe moja pravila, ende! ).
Svejedno, imam potrebu da kao korisnik iznesem svoja zapažanja. Ovo jeste dobronamerna kritika ,i govorim o generalnoj pojavi, a ne samo o ekibumovom postu. Vi možete da je prihvatite ili ne, ali ako vam je već stalo do kvaliteta foruma, ne bi bilo zgoreg razmisliti o atmosferi koju stvarate. Ili mislite da ona ne utiče na kvalitet foruma?
Usput rečeno, to je i glavni razlog zbog kog sam sve redje prisutan na ovom forumu, tolika sujeta i nadmenost, iako, istina, nikad nije bila direktno meni upućena mi jednostavno bode oči.

Pa zapravo se slazem s ovim komentarom. Kao sto sam i rekao u postu prije, kritika sama radi sebe nema smisla jer uvijek mozemo nekome nes zamjerit. Tako da kada se daje tako neki "komentar" na ponasanje i sl. onda to neka bude tipa "usputni" komentar koji je samo dodatak konkretnim on-topic savjetima.

Ja bi volio da se vise daju konkretniji savjeti ali isto tako ja mogu samo usmjeravat i poticat clanove, ne mogu ih tjerat da pomazu ili ne. Tako da u jednu ruku nije lose ni educirat nove clanove kako da privuku pozornost iskusnijih clanova.

Kad vidimo 1000 puta isti post koji pocinje sa "kako da zaradim na internetu", nema smisla po 1000 puta ponavljat jedno te isto i ljudi izgube motivaciju. Ali ako osoba koja postavlja upit da malo konkretnija pitanja, objasni situaciju, pokaze neki trud i najbitnije respektira dobru volju clanova koji mogu pomoci onda ce i iskusniji clanovi foruma radje pomoci.

Isto tako, ja kad trazim rijesenje uvijek gledam kako naci rijesenje problema na visoj razini odgovornosti. Puno je bitnije da osoba dobije "mindset" uspjesnog internet marketera-radnika-poduzetnika nego da nauci jedan ili dva trika. Mislim da mnogi iskusniji isto na ovom forumu to shvacaju pa cesto to naglasavaju.

Ali ugl. kritika je na mjestu, opcenito bi trebalo vise gledat na forumu pomoc ljudima konkretnim savjetima da ih se pokrene, proces ucenja je za svakoga drugaciji tako da treba pisat konkretne savjete, netko smatra da je to spoonfeeding, ja smatram da svatko drugacije uci i bas onaj jedan nebitan podatak napravi klik u njihovim glavama. Uzalud 95% informacija ako fali onih 5% onda "slika" nije cijelovita.

Ugl. ovisno o vremenu u 2014-oj cu se potrudit vise moderirat, mozda poslozit/postrozit malo pravila sto se tice off-topic rasprave i poticat clanove da vise pomazu a manje filozofiraju Smile

p.s. u planu sam imao napisat jedan konkretan post na ovu temu, samo nisam nasao vremena, ali svakako budem. Meni je osobno ovo zapravo jako zanimljiva tema jer smatram da jedna od slijedecih faza ovog foruma u kojem bi se mogao razvijati jest da imamo odredjene teme prilagodjene malim obrtnicima, poduzetnicima gdje bi bilo dosta "sam svoj majstor" savjeta.
Thanks given by (2): sunaddict, Damien
28-12-2013, 08:38 PM
Evo, jedna malo starija opcenitija tema ali moze pomoci za pocetak:

http://www.internetzarada.org/sto-kada-o...-7066.html
Thanks given by (1): zlatko78
02-02-2014, 12:48 PM
Evo moj sajt je u zavrsnoj fazi. Ono sto me muci jeste da postavim Adsense. Sa emaila sam slao zahtev za blog i jos uvek mi pise da sam u fazi odobrenja. Da li mogu sa istog emaila da posaljem zahtev za Adsense?

vasstomatolog.net
zdravisaveti.com
02-02-2014, 01:01 PM (This post was last modified: 02-02-2014 01:05 PM by JelenaM.)
Čekaj, pričamo o onom stomatološkom sajtu? Šta će ti Adsense na njemu? Naopako, to se ne radi!

Adsense i bilo koje druge reklame koje će odvući posetioce sa tvog sajta je prosto kontraproduktivno stavljati, a zarada koju bi mogao da ostvariš je smešna u poređenju sa time da stavljanjem Adsense narušavaš integritet sajta.

Pazi, sav tvoj cilj je da posetioci nađu tvoju ženu, prepoznaju je kao stručnog, kvalitetnog stomatologa i požele da zakažu kod nje. Ne stavljaj na sajt ništa što će im odvući pažnju od toga. Kapiraš?

Može i ovako!
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Fb reklame - Instant articles Crazy93 11 1,654 14-02-2018 12:48 AM
Last Post: blumen
  Izrada sajta za gledanje filmova Lux02 2 1,033 24-08-2016 12:22 AM
Last Post: Lovac
  Monetizacija sajta Jeronimo034 11 1,263 22-08-2016 11:25 PM
Last Post: Jeronimo034
  Pravljenje i sredjivanje sajta Jeronimo034 1 586 22-07-2016 06:18 PM
Last Post: drsb
Rolleyes Verifikacija Sajta ? Kista 0 517 22-05-2016 11:52 PM
Last Post: Kista
  klik reklame Delija2015 5 947 28-03-2016 09:27 PM
Last Post: volimdaucim
  Otvaranje web sajta Delija2015 30 2,999 08-02-2016 06:49 PM
Last Post: novii
  Reklame baguju? marezmaj 3 686 29-10-2015 12:22 AM
Last Post: marezmaj

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)