Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da li je moguce?
01-04-2012, 05:18 PM
Da li je moguce?
Hm....desavalo mi se i ranije da me google sutne (ima milion razloga i nije to nesto sto me brine, pogotovo sto je nov sajt, domen....) i ocekivao sam jos par puta da mi prodrma sajt dok se ne stabilizuje....ali ovo mi se nikada nije desavalo...Naime, kada ukucam site:mojstajt.com
uvek su mi se prikazivale sve moje stranice, nebitno da li ih je google sutno trenutno na neku dalju poziciju ili ne....ali sada kada ukucam site:mojstajt.com.. prikazuju se sve moje stranice sem jedne...tj. nema moje pocetne stranice...kao da je deindeksirana....pocetna stranica je izbubia rang sa 2 na N/a pre desetak dana , a i to ne znam kako kada nije bio pr update, a zanimljivo da unutrasnje stranice ostale sa svojim rangovima 1 ili 0 ili n/a u zavisnosti kada je koja ubacena
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
01-04-2012, 07:17 PM
RE: Da li je moguce?
Jedan clan drugog foruma imao je isti ovakav problem, a u pitanju je bila povreda copyright-a koju je imao sam na deindeksiranoj stranici (imao je neku muziku na njoj kojom je povredio autorska prava).

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): oknedar
01-04-2012, 07:28 PM
ne znam cija sam prava ja to mogao povrediti ili slican propust napraviti kada na homepage nema nista sto nema na ostalim stranama a posledice trpi samo homepage....poslao sam pitanje i google timu ali za sada nema odgovora
01-04-2012, 08:55 PM
Sad sam proverio i indeksirano mi je 40 strana od 41...tacno mi homepage nije indeksiran a ja pojma nemam sto haha...strasno
03-04-2012, 03:28 PM
Vrlo zanimljivo....postavio sam ovo pitanje na par mesta i velikoj vecini i iskusnijih clanova nije jasno mnogo toga oko ovoga sto mi se desava sa sajtom....i niko nema konkretan odgovor....
04-04-2012, 02:00 AM
Ovo je cest slucaj sa wallpaper sajtovima. U tom slucaju na dnu search stranice google napise da je 1 rezultat uklonjen zbog copyright-a.

U tvom slucaju je takodje bilo nekog problema, mozda bi trebao pogledati u webmasters tools mozda je google pokusao da te obavesti gde je problem?

Sibirski Haski
04-04-2012, 09:23 PM
U google webmasters nemam nikakvih upozorenja od googla...od adesensa nemam nikakvih upozorenja...poslao za zahtev za preispitivanje od strane googla....da su mi skinuli ceo sajt sa googla znao bih odakle da krenem...ovako nemam pojma o cemu se radi....homepage plus izgubila rang, plus deindeksirana
04-04-2012, 11:30 PM
Panda te nokautirala, rekao bih. Imam slican slucaj samo nije deindexiran homepage vec derangiran za 80-ak pozicija, dok sve ostale stranice i dalje manje-vise isto rangiraju. Prije nekih 30-ak dana sam deindexirao vecinu tih koje su dobro rangirale a koje nisu direktno vezane za temu sajta, ne bi li za glavni keyword se vratio. Jos nista, mada nista i ne radim na njemu.
Send this user an email Find all posts by this user
05-04-2012, 08:38 PM (This post was last modified: 05-04-2012 09:04 PM by oknedar.)
Evo sta su mi odgovorili sa googla nakon zahteva za rekonsideraciju
Zahtev za ponovno razmatranje za http://www.top100songss.com
Nisu pronadjene rucne mere protiv nepozeljnog sadrzaja.
Pregledali smo sajt I nismo nasli rucne mere tima za nepozeljni veb sadrzaj koje bi mogle da uticu na rangiranje sajta na Google-u. Nema potrebe podnositi zahtev za ponovno razmatranje sajta jer nijedan problem sa rangiranjem sa kojim se mozda suocavate nije povezan sa rucnim merama tima za nepozelnji sadrzaj.
Naravno, na sajtu mozda postoje drugi problemi koji uticu na njegovo rangiranje. Google-ovi racunari odredjuju redosled nasih rezultata pretrage pomocu nizova formula poznatih kao algoritmi. Menjamo algoritme pretrage svake godine po vise stotina puta I primenjujemo vise od 200 razlicitih signala prilikom rangiranja stranice. Posto se nasi algoritmi I web menjaju, moze doci do izvesnih promena u rangiranju dok obavljamo azuriranja da bismo korisnicima prikazali najbolje rezultate.
Ukoliko vam se desila promena u rangiranju za koju sumnjate da nije obicna promena algoritma, ima drugih stvari koje bi mozda trebalo da istrazite kao moguce uzroke, kao sto je velika promena sadrzaja sajta, sistema upravljanja sadrzajem ili arhitekture servera. Na primer, sajt se mozda nece dobro rangirati ukoliko server prestana da prikazuje stranice u Googlebot-u, odnosno ukoliko ste promenili URL adrese za veliki deo stranica sajta.
S postovanjem,
Tim za kvalitet Googlove pretrage
05-04-2012, 09:05 PM
Nemaju pojma sta je, a znaju da mi deindeksiraju homepage.....
05-04-2012, 11:08 PM
Google je u poslednje vreme poludeo nacisto. Evo i meni jedan sajt deindeksirali neki dan Smile Uglavnom to sam ocekivao da ce da se desi, ali opet nadao sam se da ce malo duze da potraje. Sajt je bio ukljucen u blog mreze i dobijao je sadrzaj odatle. Los kvalitet sadrzaja, puno izlazni linkova, rezultat deindeksiranje Smile Nego, zanimljivo da seo quake jos uvek pokazuje PR4, umesto kako to biva sa deindeksiranim sajtovima N/A. U Yahoo i Bingu sajt jos uvek radi kao lud Smile Eto jos jedan dokaz da je google radio dosta promena na algoritmu poslednjih meseci. Moramo se maksimalno uozbiljiti kada je upitanju sadrzaj sajtova i optimizacija, jer google je ocigledno uzeo metlu i cisti li cisti. Sad zasto su tebi deindeksirali pocetnu stranu nemam pojma, a koliko vidim ne znaju ni oni cak. Ma eksperimentisu oni poslednjih meseci zestoko pa koga pociste pociste Smile

06-04-2012, 10:22 AM (This post was last modified: 06-04-2012 10:22 AM by skijanje.)
na početnoj stranici imaš 6 adsense oglasnih jedinica

internet parketar
Find all posts by this user
06-04-2012, 11:05 AM (This post was last modified: 06-04-2012 11:50 AM by oknedar.)
Taman koliko je dozvoljeno, 3 content + 3 link units Smile

problem su druge stvari, sto bi Jokja rekao Google poludeo.....lepo kad nesto zeznem neka mi kazu prekrsio si to i to i ne moraju vise nikad da mi indeksiranju stranicu i sajt...A ovako kazu nismo uocili nikakva odstupanja od pravila a opet deindeksiraju...mamlazi
06-04-2012, 12:08 PM
(06-04-2012 11:05 AM)oknedar Wrote:  Taman koliko je dozvoljeno, 3 content + 3 link units Smile

problem su druge stvari, sto bi Jokja rekao Google poludeo.....lepo kad nesto zeznem neka mi kazu prekrsio si to i to i ne moraju vise nikad da mi indeksiranju stranicu i sajt...A ovako kazu nismo uocili nikakva odstupanja od pravila a opet deindeksiraju...mamlazi

Inače samo da ti kažem da se tvoja stranica u operi loše otvara, nemoguće je stisnut 'read more', zatim se tekst ispremiješa, pređe na kraju i preko google oglasa, pa čak i do ovih donjih slika gdje su Elvis i Madonna, i gdje je ovaj facebook prozor...

čisto da znaš... King
06-04-2012, 01:13 PM (This post was last modified: 06-04-2012 01:14 PM by Jokja.)
Evo sada sam pogledao tvoj sajt sa Majestic SEO. Koliko vidim ti imas 77 linkova sa Referring Domains i sve to na glavnu stranu. Verovatno je google uocio da imas neke neprirodne linkove i deindeksirana ti je pocetna strana.

Kada gradis linkove gradi 50% na pocetnu, a 50% na unutrasnje strane, jer ovako google te mnogo laske provali jer ocigledno je da su linkovi neprirodni. Kada gradis linkove vecinski na pocetnu stranu sajt ce sporije napredovati. Google je jako puno radio poslednjih meseci na poboljsanju algoritma koji sada detektuje sve zivo. Svih ovi godina bilo je dosta price kako nije dobro graditi neprirodno linkove, ali sada to vise nego ikad izlazi na videlo. Mora se jakooo pazljivo raditi i sto prirodnije pri izgradnji linkova. Na automatizaciju i alate za masovno linkanje mozemo zaboraviti, vec mora se sesti i rucno graditi linkove link po link.

Na prvom mesto treba imati dobar jedinstven sadrzaj, a onda sve polako postepeno linkati sa sto razlicitijim anchor tekstovima i linkati sve strane sajta. Zatim, tu dolaze i drustvene mreze koje imaju sve veci uticaj po pitanju sticanja autoriteta sajta itd. Ne znam sad kakav bih ti predlog dao, jer kad ti lupe kaznu to nikako nije dobro. Mozda probaj da gradis linkove prema unustrasnjim stranama, da sve bude sto prirodnije, pa probaj opet da im se obratis da pregledaju sajt.

06-04-2012, 04:53 PM (This post was last modified: 06-04-2012 06:12 PM by oknedar.)
Hvala na uocenim nedostacima i konkretnim savetima Smile...A za operu nisam znao da lose otvara...na primer internet explorer znam da je lose i to bas....a safari, operu, chrome, mozilu sam testirao i pregledao na vise monitora i vise verzija ovih pregledaca i bilo je sve ok...cak mi ni dreamweaver nije izbacio sugestije i upozorenje kad sam proveravao kompatibilnost...provericu u cemu je problem...Bacicu se na kreiranje backlinkova za unutrasnje strane ....pa ako ne bude nekih pomaka...da odustajem od ovoga i precesljam literaturu ponovo Smile
23-04-2012, 01:28 PM
Samo da prijavim da sam resio problem...homepage je ponovo indeksiran i povratio je u vecoj meri pozicije na googlu, s tim da i dalje pr n/a...al ok.
Problem je bio u kodu homepage...ne znam odakle se stvorilo ali mi je stajalo
Code:
<link rel="canonical" href="http://www.websiteadministrator.com.au/index.html" />
i cim sam to izbrisao, posle nekih 5 dana, pocetna stranica je indeksirana ponovo
24-04-2012, 11:04 PM
(23-04-2012 01:28 PM)oknedar Wrote:  i cim sam to izbrisao, posle nekih 5 dana, pocetna stranica je indeksirana ponovo

Rangira li isto?
24-04-2012, 11:34 PM
PR mi se nije vratio za homepage, ali pozicije na googlu jesu...kao pre deindeksiranja
28-04-2012, 09:13 AM
Evo danas mi je Google vratio i PR od pocetne stranice na 2...Ipak nekad imaju i neki dobar potez izgleda
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako je ovo moguce?? darixXx 2 1,189 07-01-2013 12:26 AM
Last Post: 1kvota1

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: