Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Velike Google Promjene Uskoro ?
27-03-2012, 01:35 PM
RE: Velike Google Promjene Uskoro ?
Da li treba banovati google jer ceo seo vise nije prirodan vec prilagodjen njegovom povecanju profita

http://www.airportbelgrade.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
27-03-2012, 09:53 PM
^ Da li treba pozatvarati sve privatne firme kojima kvalitet proizvoda nije na prvom mestu već samo profit? Biggrin Doduše, i trebalo bi, ali jbg, kapitalizam...
Visit this user's website Find all posts by this user
28-03-2012, 10:57 AM
(27-03-2012 09:53 PM)Dzo Wrote:  ^ Da li treba pozatvarati sve privatne firme kojima kvalitet proizvoda nije na prvom mestu već samo profit? Biggrin Doduše, i trebalo bi, ali jbg, kapitalizam...

Google radi promjene bas da poboljsa kvalitet svog proizvoda (pretrage). Cilj im je imati najbolji sadrzaj na vrhu, a ne onaj koji skupi najvise linkova kroz ko zna kakve metode.

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
28-03-2012, 11:44 AM (This post was last modified: 28-03-2012 11:46 AM by Hellas.)
S cim se vi zamarate...

Onog trenutka kad Google pretjera trziste ce samo skontati sta kako i koga... Ono sto ne kontamo je da Google nije tu za webmastere vec za obicne ljude koji ga koriste...

Meni je recimo Google derangirao par dobrih stranica ali realno gledajuci one sto rangiraju umjesto moje su ok ni manje ni vise dobre nego moja...

Svi pravimo medicinske stranice, stranice o kozmetici, o sastavljanju i rastavljanju automobila, a koliko nas je ovdje realno doktor medicine, serviser, kozmeticar, nuklearni fizicar?

Hajde drugacije koliko od nas ovdje ima zaposlenog doktora medicine, servisera, kozmeticara, nuklearnog fizicara, turistickog vodica pa i novinara? Koliko nas redovno odgovara na komentare ljudi koji nisu pokriveni tekstom na sajtu i koliko je kompetentno da daje takve odgovore, a ne da izgugla drugu web stranicu pa iskopira odgovor...

Postoje izuzeci naravno... Ne moras biti expert da bi pokrio neke stvari. Ali ako mislimo da nasa stranica o tome kako se pravi domaca bosanska pita, samo zato sto smo joj nabili tonu backlinkova vrijedi vise od neke stranice o piti, domacice u Visokom, koja je jos svoju licno poslikala dok je pravila istu, a pri tom jedini backlink koji je dobila je onaj sa Facebook-a gdje je podijelila to sa svojim komsincama, onda se grdno varamo.

Svima kojima se ne svidja sta Google radi, fino robots.txt i od*ebes google za sva vremena i koristis Yahoo, Bing, Yandex, Baidu, sta vec postoji... Nije sva online zarada vezana za Google.

Sto se mene tice ja cu sa Googleom za sad volio on "mene" il' ne, pa ko koga zajebe.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
31-03-2012, 03:45 PM
(28-03-2012 11:44 AM)Hellas Wrote:  Yahoo, Bing, Yandex, Baidu, sta vec postoji... Nije sva online zarada vezana za Google.

Cisto rekreativno, na njima je slabija konkurencija, tj lakse se izboriti do prve stranice - ko zna sta i kako da radi. Sajt koji mi je na 6.-7. poziciji Google jedno vrijeme donosio 3-4€ dnevno, na 3. na Yahoo mi je ubirao 9-10€. Bio je tu samo 10-ak dana ali racunica je jasna.
Dakle, predlazem da gazda organizuje novo takmicenje za najbolji Optimizacija sajta za Yahoo clanak i stavi nagrade 100, 200 i 300$ Biggrin
Send this user an email Find all posts by this user
31-03-2012, 05:24 PM
(31-03-2012 03:45 PM)tryengraved Wrote:  
(28-03-2012 11:44 AM)Hellas Wrote:  Yahoo, Bing, Yandex, Baidu, sta vec postoji... Nije sva online zarada vezana za Google.

Cisto rekreativno, na njima je slabija konkurencija, tj lakse se izboriti do prve stranice - ko zna sta i kako da radi. Sajt koji mi je na 6.-7. poziciji Google jedno vrijeme donosio 3-4€ dnevno, na 3. na Yahoo mi je ubirao 9-10€. Bio je tu samo 10-ak dana ali racunica je jasna.
Dakle, predlazem da gazda organizuje novo takmicenje za najbolji Optimizacija sajta za Yahoo clanak i stavi nagrade 100, 200 i 300$ Biggrin

Eto nije loša ideja. Smile
Možemo neki ogled napraviti. Na jednoj strani optimizacija za G na drugoj za Y.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Thanks given by (1): tryengraved
31-03-2012, 07:10 PM
Ja sam mislio na jedan clanak o Yahoo/Bing SEO, ali ovo bi bilo sasvim super. Dvije slicne domene, slican sadrzaj, isti keyword. Jednu goniti za Google drugu za Yahoo. Preduslov je i dalje da se pojavi clanak vezan za Yahoo SEO.

Za par mjeseci imamo jasne rezultate i zakljucke; koliko/kakvih linkova, koje metode, za koliko vremena .. + ostaju domene i sajtovi za kasnija testiranja.

Vjerujem da bi se sredstva i "ljudstvo" za to skupili ocas posla.

Na kraju krajeva, ovaj forum zasluzuje jedan tako "ozbiljan forumski projekt".
01-04-2012, 01:04 AM
(31-03-2012 07:10 PM)tryengraved Wrote:  Ja sam mislio na jedan clanak o Yahoo/Bing SEO, ali ovo bi bilo sasvim super. Dvije slicne domene, slican sadrzaj, isti keyword. Jednu goniti za Google drugu za Yahoo. Preduslov je i dalje da se pojavi clanak vezan za Yahoo SEO.

Za par mjeseci imamo jasne rezultate i zakljucke; koliko/kakvih linkova, koje metode, za koliko vremena .. + ostaju domene i sajtovi za kasnija testiranja.

Vjerujem da bi se sredstva i "ljudstvo" za to skupili ocas posla.

Na kraju krajeva, ovaj forum zasluzuje jedan tako "ozbiljan forumski projekt".

A što da ne. Meni lično se dopada takvo razmišljanje. Možda nije loša ideja npr gurati stranicu da bude i na G i na Y na dobroj poziciji. Prijavit ću ovo nadležnima. Smile

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
07-04-2012, 11:00 AM
O "overoptimisation" - šta je, kako je prepoznati i kako prevazići:

http://www.seomoz.org/blog/stop-optimizi...ard-friday

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
Thanks given by (2): LeonMak, Igor Tomić
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Informacija povodom promjene algoritma u Google pretraživaču Masterize 0 790 25-04-2015 11:38 AM
Last Post: Masterize
Smil42c642f95f382 Da li Google koristi Google Analytics protiv nas malih igrača ? mrgood 63 11,147 08-03-2014 05:03 AM
Last Post: mishop
  Google.hr među rezultatima na Google.hr adikcija 4 2,708 25-09-2013 09:46 AM
Last Post: adikcija
  Google promjene algoritma koje bi trebali biti svjesni Davor Bomestar 7 2,775 04-03-2012 04:09 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Google izvrsio redirekciju sa google.com na google.rs jokara25 7 4,646 21-12-2011 10:17 AM
Last Post: tryengraved
  Uskoro nove promjene kod Googla protiv duplog sadrzaja Davor Bomestar 31 7,042 09-09-2011 12:36 PM
Last Post: freemind
  Google.com u odnosu na lokalni Google pretrazivac Jokja 17 6,571 02-09-2011 08:46 AM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: