Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google ban zbog linka
» Google mi je banirao stranicu zbog linka
27-03-2012, 11:16 PM (This post was last modified: 27-03-2012 11:25 PM by Popic.)
Google ban zbog linka
Prije nekih mj dana na svojoj stranici PR 2 sam objavio članak i nakon toga mi je naglo podjeta počela padati sa nekih 200-300 dnevnih posjeta na današnje 0-5 posjeta kako stvari stoje stranica mi je dobila ban od goog...
Kako samo taj taj clanak objavio u zadnjih nekoliko mj. Nema mi druge nego na njega prebaciti krivnju, stranica je stara 2+ godine i nikad nije bilo nikakvih problema...
Sto je najpametnije napraviti...

Sačuvajmo naše običaje
Korisne stvari za podstanare
Reklame
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
27-03-2012, 11:24 PM
RE: Google ban zbog linka
Obrisi clanak Tonuge2 Tonuge2 Tonuge2

kupujem fb subscribere sa prostora ex yu , ponude i nacin na pm
Find all posts by this user
27-03-2012, 11:31 PM
Nevjerujem da te zbog jednog clanka banirao mora biti neki drugi razlog
27-03-2012, 11:40 PM (This post was last modified: 27-03-2012 11:41 PM by Jokja.)
Ako ti sajt ima dupli sadrzaj verovatno ga je zbrisala panda.
Mozda je najpametnije da ostavis link pa da vidimo o cemu se radi.

28-03-2012, 04:53 AM (This post was last modified: 28-03-2012 05:02 AM by Popic.)
A clanci koji su kopirani su provuceni kroz content spinner ili wp uniqu, sve je radilo sigurno dvije godine..
Stranica je summersea.info...
A st mi je najpametnije za napraviti sada da ne ostavim ovako ili brisanje...
Hoce je G ponovno indexirati ikada....
A nije bila od neke zarade ni prije.. Cak ni adsense nemam na stranici...

Sačuvajmo naše običaje
Reklame
28-03-2012, 08:21 AM
(28-03-2012 04:53 AM)Popic Wrote:  A clanci koji su kopirani su provuceni kroz content spinner ili wp uniqu, sve je radilo sigurno dvije godine..
Stranica je summersea.info...
A st mi je najpametnije za napraviti sada da ne ostavim ovako ili brisanje...
Hoce je G ponovno indexirati ikada....
A nije bila od neke zarade ni prije.. Cak ni adsense nemam na stranici...

Hm, evo sada sam proverio i sajt ti je deindeksiran. Ta poseta koja ti dolazi verovatno je sa Bing-a ili Yahoo posto ti sajt na tim pretrazivacima radi ok. Google u poslednje vreme zestoko filtrira dupli sadrzaj tako da je verovatno to razlog. Ne preostaje ti drugo nego da napises jedinstven sadrzaj i krenes sa izgradnjom kvalitetni linkova.

28-03-2012, 10:01 AM
Da, izgleda da ti je taj članak to narpavio jer drugog objašnjenja nema. Provjerio sam par random postova i prolaze copyscape bez problema a i stranica lijepo izgleda i ima dosta sadržaja. Ili su te slučajno zakačili (možda su čak i domenu krivu deindexirali) ili baš zbog tog članka.

Meni je recimo jedan site pao sa prve stranice na 8-9 i pošto mi je pala zarada prodao sam link da si nadmirim bar neke troškove, nakon mjesec dana vratila se tamo gdje je bila. Zapravo prodavao sam više puta linkove na različitim stranicama i nikad nisam dobio deindex.

Izgleda da nema pravila nikakvih.

Dali ti je samo taj site deindexiran ili ima još?
28-03-2012, 10:30 AM
Probaj
https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?pli=1

mozda ti kazu do cega je i sta da uradis da maknu penal.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
28-03-2012, 11:41 AM
Da, vecina clanaka prolazi copyscape, ali google je ipak ocigledno provalio da je dupli sadrzaj. Kada si spinao clanke trebao si i naslove clanaka uraditi da budu jedinstveni. Google u poslednje vreme radi mnogo na poboljsanju algoritma, tako da najverovatnije u bliskoj buducnosti sajtovi sa duplim sadrzajem i losim back linkovima dozivece jos zesci udarac. Ja imam jos jedan sajt sa bukvalno duplim sadrzajem, cak nisam ni spinao clanke, i evo sajt jos uvek kako tako opstaje, lagano tone i smanjuje se poseta ali opstaje. Bezobzira sto i sam jos uvek imam sajtova sa duplim sadrzajem moramo biti svesni da ce takvi sajtovi u skoroj buducnosti nestati sa google trazilice. Moj ti je savet da sredis sajt, izmenis naslove, doteras sadrzaj i probas izgraditi jedno desetak ultra kvalitetni linkova, a onda u krajnjem slucaju obrati se google. Ako ih kontaktiras sa trenutnim stanjem mozes samo da dobijes jos zescu kaznu.

Thanks given by (1): Lala
28-03-2012, 12:01 PM
Duplicate content i backlinkovi su ti čudni.Sve si linkao sa svojih stranica.Google ne voli linkove sa vlastitih stranica.A kod tebe sve i jedan dolaze od samog sebe.
Find all posts by this user
28-03-2012, 12:04 PM (This post was last modified: 28-03-2012 12:05 PM by nesim.)
Probaj otici u google statistic, odes na Traffic Sources>Sources>Search>Organic i trebalo bi da ti se pojavi statistika od google pretrage.
28-03-2012, 01:21 PM
Copyscape nije nikakva garancija za originalnost teksta. Google je malo pametniji od Copyscapea i može prepoznati sličan i spinan tekst.
Ali to vjerojatno nije razlog zašto je deindexiran, jer kad bi Google deindexirao stranice s duplim sadržajem, onda bi nestalo i više od pola news portala koji samo kopiraju ili minimalno izmjene vijesti. Također, kad bi duplicirani sadržaj bio razlog za ban, G. bi u tom slučaju trebao znati tko je prvi objavio neki tekst. Toliko pametan zasad ipak nije, pa bi vjerojatno nekad pri tome stradali i "originali".
Puno ljudi je ovih dana iskusilo "Googlov mač" zbog neprirodnog linkbuildinga, pa će prije biti da je i ovdje u tome stvar.

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

28-03-2012, 01:33 PM
(28-03-2012 01:21 PM)LeonMak Wrote:  Copyscape nije nikakva garancija za originalnost teksta. Google je malo pametniji od Copyscapea i može prepoznati sličan i spinan tekst.
Ali to vjerojatno nije razlog zašto je deindexiran, jer kad bi Google deindexirao stranice s duplim sadržajem, onda bi nestalo i više od pola news portala koji samo kopiraju ili minimalno izmjene vijesti. Također, kad bi duplicirani sadržaj bio razlog za ban, G. bi u tom slučaju trebao znati tko je prvi objavio neki tekst. Toliko pametan zasad ipak nije, pa bi vjerojatno nekad pri tome stradali i "originali".
Puno ljudi je ovih dana iskusilo "Googlov mač" zbog neprirodnog linkbuildinga, pa će prije biti da je i ovdje u tome stvar.

Pa 99% linkova je neprirodno, jedino sto je sada odlucio da neki linkovi manje vrede nego pre.
28-03-2012, 01:47 PM
Da, 99% je neprirodno, samo je to u nekim slučajevima teže uočljivo, a nekad se vidi iz aviona, kao npr. kod direktorija ili article direktorija.

Kod njega je malo drukčiji slučaj, ima 590 linkova s ukupno 6 stranica. To je tzv. "keyvord diversity" al naopačke!
Čak 440 ih dolazi s jedne stranice i još 130 s druge dvije. Od te druge dvije jedna domena je također deindexirana. Od ostale tri jedan je direktorij. Jedino s dvije stranice ima normalne linkove za koje se ne bi moglo reći da su neprirodni.

Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

28-03-2012, 02:06 PM
Google bannira sve zivo ovih dana. Nikad toliko bannova i opomena na GWT nisu poslali.

Lako moguce da su detektirali da je spinnani sadrzaj i zato si pobrao penalty. Ja bi prvo u tome trazio problem.
To da se desilo bas kada si objavio sadrzaj je isto kao sto su nekad ljudi zakljucivali da kad pjevaju dodje grmljavina. Ne znaci da je zato sto je u slicno vrijeme nesto zato.

Koristis spinani sadrzaj u vremenu kad Google sakom i kapom skida sve zivo. Ja se nebi cudio.
28-03-2012, 02:28 PM
Idem u off-topic, ali da li postoji dokaz da je G. nekad nekoga banirao zbog duplog sadržaja?
Mislim, znamo da su mnogi dobili poruku da su banani zbog "unnatural linkbuildinga", ali zbog spinanog sadržaja??

Čitao sam/slušao jednog majstora koji tvrdi da je to mit i da ti se zbog duplog sadržaja ništa ne može dogoditi, osim što je s njim teško rangirati - jednostavno zbog toga jer Google mora odlučiti između više istih ili sličnih sadržaja kome će dati prednost... tada posebno do izražaja dolazi ukupni autoritet stanice.
Ali deindexiranje zbog duplikata... ne znam, sve je moguće u današnje vrijeme, ali dok me netko ne razuvjeri dobrim argumentom/dokazom, ja u to ne vjerujem.

28-03-2012, 03:07 PM
Ne znam šta se dešava ja sam za main kw pao sa 7 mesta na 30, naravno i za ostale kw po 10 pozicija manje i posle 7 dana sam na 14-tom za main kw. Ostaje mi samo da čekam i da vidim da li će se uskoro vratiti na svoje mesto mada mislim da hoće.
28-03-2012, 03:53 PM (This post was last modified: 28-03-2012 03:59 PM by Jokja.)
S obzirom da se google u poslednje vreme najvise usresredio na dupli sadrzaj najverovarnije je u tome problem. Moguce da su problem i linkovi sa isti IP adresa, sto se lako moze resiti, ali po meni glavni problem je u duplom sadrzaju.

Evo jedan komentar sa jednog foruma gde je jedan tip doziveo slicnu sudbinu upravo zbog duplog sadrzaja.

Quote:Već neko vrijeme pratim konkurenciju koja se za jedan pojam pojavljuje na prvome mjestu kod googleta za koji se i ja borim. Prije par dana konkurencija je nestala s googlea, nemaju više niti jednga linka indeksiranoga. Dobra stvar je da konkurancije nema, ali sada me plaši u čemu su oni pogriješili, pa da i ja nedobijem neku kaznu od googleta.[/url]

Prije par dana se isto dogodilo i meni na jednoj .co.uk domeni.

Posjeta je u prosjeku dnevno bilo oko 800 po google analytics sada više ne googlu ne postoji.

Adsense na njima i dalje normalno nešto posjeta dođe preko linkova nešto preko bing-a i yahoo-ua uglavnom siromašno.

Obavijest su poslali da web nije u skladu sa smjernicama googla te da im odgovorim da pregledaju web.

A šta da im napišem kad neznam o čemu se radi da bi ponovno pregledali web.

Inače web vuče rss vijesti za EN područje.

Sa Google definitivno nema vise zezanja tako da svako ko zeli da uspe mora raditi veoma ozbiljno i pazljivo.

Sto se tice tih news portali najverovatnije opstaju zato sto su stekli autoritet, dok slabiji sajtovi nestaju. Ja sam misljenja da ce to sve nestati samo je pitanje vremena. Eto, recimo i ja imam ovaj jedan sajt koji za sada opstaje sa duplim sadrzajem upravo zato sto ima autoritet, ali je pitanje vremena kada ce sajt doci na listu i biti zbrisan sa trazilice.

28-03-2012, 04:58 PM
Evo odgovora od Googlea:
Dear site owner or webmaster of http://www.summersea.info/,

We've detected that some of your site's pages may be using techniques that are outside Google's Webmaster Guidelines. If you have any questions about how to resolve this issue, please see our Webmaster Help Forum for support.

Sincerely,

Google Search Quality Team

Sačuvajmo naše običaje
Reklame
28-03-2012, 04:59 PM (This post was last modified: 18-04-2012 12:47 AM by Davor Bomestar.)
(28-03-2012 02:28 PM)LeonMak Wrote:  Idem u off-topic, ali da li postoji dokaz da je G. nekad nekoga banirao zbog duplog sadržaja?
Mislim, znamo da su mnogi dobili poruku da su banani zbog "unnatural linkbuildinga", ali zbog spinanog sadržaja??

Čitao sam/slušao jednog majstora koji tvrdi da je to mit i da ti se zbog duplog sadržaja ništa ne može dogoditi, osim što je s njim teško rangirati - jednostavno zbog toga jer Google mora odlučiti između više istih ili sličnih sadržaja kome će dati prednost... tada posebno do izražaja dolazi ukupni autoritet stanice.
Ali deindexiranje zbog duplikata... ne znam, sve je moguće u današnje vrijeme, ali dok me netko ne razuvjeri dobrim argumentom/dokazom, ja u to ne vjerujem.
Imam dvojicu affiliate partnera, koji imaju blogove "e.... price" , i kod obojice je prica skoro identicna: Ne samo sto su imali spinovani text, nego su bukvalno kopirali textove sa drugih sajtova, za kratko vreme su dostigli 4000-6000 poseta dnevno, da bi jednog dana pali ispod 500 .Off page seo, skoro da i nisu radili, nesto sitno.
Thanks given by (1): LeonMak
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Smil42c642f95f382 Da li Google koristi Google Analytics protiv nas malih igrača ? mrgood 63 13,338 08-03-2014 05:03 AM
Last Post: mishop
  Pad posjete zbog adwordsa? djetlic 4 1,456 14-11-2013 09:19 PM
Last Post: Deni
  Google.hr među rezultatima na Google.hr adikcija 4 3,228 25-09-2013 09:46 AM
Last Post: adikcija
  Relevantnost linka 1kvota1 9 2,139 03-10-2012 06:01 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  Google izvrsio redirekciju sa google.com na google.rs jokara25 7 5,167 21-12-2011 10:17 AM
Last Post: tryengraved
  Google.com u odnosu na lokalni Google pretrazivac Jokja 17 7,354 02-09-2011 08:46 AM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: