Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Što je bolje 1 stranica od 1000$/mj ili 10 od 100$ mjesečno?
» Što je bolje 1 stranica od 1000$/mj ili 10 od 100$ mjesečno?
09-01-2012, 01:43 AM (This post was last modified: 09-01-2012 01:44 AM by kakozaraditi.)
Što je bolje 1 stranica od 1000$/mj ili 10 od 100$ mjesečno?
Pozdrav svima, zanima me vaše mišljenje. Da li mislite da je bolje imati 1 stranicu na kojoj ostvarujete prihod od 1000$ mjesečno ili 10 stranica na kojima ostvarujete prihod od 100$ mjesečno?

Kako Zaraditi.net - Provjereni i dokazani savjeti za izgradnju stranice koja će vam donijeti zaradu.
Moj-Restoran.net -
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
09-01-2012, 01:46 AM
RE: Što je bolje 1 stranica od 1000$/mj ili 10 od 100$ mjesečno?
Bolje je ono u sto ces uloziti manje vremena i manje para, a imati vecu dobit.
Thanks given by (2): wizard, anarchox
09-01-2012, 01:49 AM
Pa mislim da je 1000 isto što i 10 x 100 , znači zarada je ista.
Sa 10 stranica ako su izmjenjivog sadržaja bi možda imao više posla i neorganiziranost ali posjetu iz 10 različitih kategorija. Sa jednim sajtom bi imao manje posla oko planova i sve bi ti se vrtilo oko tog jednog sajta i mislim da bi bolje napredovao nego 10. Definitivno bi se uhvatio posla oko samo jednog sajta ako je zarada ista i iskoristio ga maksimalno...

Remember, remember the 5th of november...

Rođendanske čestitke - Prigodne čestitke
09-01-2012, 02:08 AM (This post was last modified: 09-01-2012 02:15 AM by freemind.)
Zanimljivo pitanje.Ako gledamo sa jedne strane, neko ko zna 10x da ponovi 100$, on ce znati i 11 i 12 put. I sa te strane je "bolje", odnosno to je vec prednost. Imamo dosta primera da neko pokrene jedan servis i to mu nekako ide, ali nista drugo mu ne uspeva.
S obzirom da si stavio, da je zarada ista, i u drugim opcijama bi se opredelio za 10 manjih projekata nego za jedan veci iz prostog razloga sto je manja sansa da propadnes.
Ovo ne vazi naravno kada se krece sa poslom, treba raditi jednu stvar dok je ne pokrenes.I dosta toga zavisi koja je vrsta posla, ako su sajtovi recimo pokrenuti za adsense,uvek bi izabrao 10 sajtova koji zaradjuju po 100$ nego 1 po 1000$.
Imamo dosta primera u poslednje vreme, kako se nekim sajtovima prepolovila poseta posle google-ovog update-a, i jednostavno, i kada radis sve posteno, zavisis od jedne privatne kompanije koja moze da radi kako zeli.
09-01-2012, 02:26 AM
Po mojoj logici bolje jednu stranicu imati, lakse ti je odrzavati?

S druge strane, ako imas vise stranica (koje su manje popularne) to je mozda i veci uspjeh, posto ces i neke nove stranice imati uspjesne, dok ako imas samo jednu mozda ce ti i ostati jedina Smile
09-01-2012, 03:02 AM
Naravno da je bolje 10 stranica od 100 $. Glavni razlog tome je kao što je netko gore več napisao manji rizik od propadanja makar ima više posla ali i to je relativno i ovisi o puno toga.
09-01-2012, 03:13 AM
Ako je neko već u stanju da napravi jednu od 1k zarade onda je u stanju da probai sa drugom , trećom i četvrtom pa da zarađuje na njoj bar 100$ . Ima neko na ovom forumu sig koji kaže da je vrijeme vrijednije od novca jer novac uvijek možeš zaraditi a vrijeme ne. Dakle raditi na 10 stranica i zaraditi 1k dolara uzima više truda nego 1 stranica od 1k dolara. A i ako se kopira model te jedne stranice može se stoja zaraditi. Smile

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): wizard
09-01-2012, 01:09 PM
Zasto ne bi imao svih 11 sajtova sa 2000$ prihodom??
Thanks given by (1): M00nlander
09-01-2012, 01:12 PM (This post was last modified: 09-01-2012 01:16 PM by ps3.)
Bolje imati 10 stranica koje zaraduju 100$. Ovo je licno iskustvo jer skoro sam izgubio posjetu na sajtu koji je imao preko 3k posjeta i donosio mi jako lijep prihod mjesecno. Jednostavno google ima svoje kriterije i kad mu se sprdne zabaci te na losiju poziciju. Neko uradi bolji link building i eto te za cas na mjestu koje ti sroza zaradu.
(09-01-2012 01:09 PM)tryengraved Wrote:  Zasto ne bi imao svih 11 sajtova sa 2000$ prihodom??

Ti sajtovi ne nastaju preko noci. I da bi se doslo do cifri s 3 nule treba mnogo vise rada i truda. Ne nicu nishe na grani da ti svaki donosi preko 1-2k. Dok se do 100$ lakse dolazi.

Game World Blog
Find all posts by this user
Thanks given by (1): AboNe
09-01-2012, 01:25 PM
Onaj ko drzi sva jaja u jednoj kosari u IT poslu lako moze ostati bez ijednog.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (8): profesor, pavlek, M00nlander, poc, Petarcro, wizard, freemind
09-01-2012, 02:18 PM
Definitivno je bolje imati više sajtova od jednog.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors
Thanks given by (1): M00nlander
09-01-2012, 02:24 PM
Vezano je za temu ali uopsteno.Primetio sam da jako puno clanova, upotrebljava rec "sto manje posla" , "kako automatizovati" , "bolje je ovako, jer se manje radi" "sto manje posla.." .
Slazem se, naravno ako nesto moze brze da se uradi, nismo mucenici da trazimo vise posla ako ne treba. Ali dok se krece sa poslom, i jos se nema neka ozbiljna zarada, mislim da takve reci treba izbaciti iz recnika. Treba sto vise raditi i truditi se, i ne razmisljati u tom stupnju, na koji nacin treba raditi sto manje.Uopste primetio sam da mnogi koji krecu sa internet zaradom, prva stvar im je "kako to automatizovati" . Jako puno vremena i jako puno posla treba uraditi da bi uopste se o tome mislilo, Cak je dobro raditi i vise , da bi se dobila rutina, i uslo u sve tajne posla, i da bi jednog dana mogao drugome da objasnis , da li je to radnik ili saradnik....Traze se razne skripte, razni pomocnici koji ce raditi posao umesto njih.
Upoznao sam pre neki dan poslovnog coveka iz Hrvatske, koji je prvi u svojoj oblasti. Ne zna sta ce od para, a covek radi od jutra do uvece.Pre podne je bio u Hrvatskoj, posle podne kod mene u Novom Sadu, i kada se vratio kuci, uvece, poslao mi je jedan obiman text od 3000 reci u vezi naseg dogovora. On u recniku nema "automatizacija" i "kako sto manje da radim" . A covek odavno ima vise novca nego svi mi zajedno ( izvinite ako gresim, ovo je slobodna procena) .Tako da po meni, ako se uzmu dve stvari u obzir raditi manje za 1000$ i manje siguran posao ili raditi mnogo vise za 10x100$, mislim da je bolje raditi vise.Naravno, pod uslovom da se stvori saglasnost da je veci rizik raditi jedan posao od 1000$.
09-01-2012, 04:07 PM
Ovisi kakav si posao napravio sa tim sajtovima i što planiraš dalje. Ako imaš 10 'tankih' sajtova loše kvalitete s kojima si 'zakrumpirao' $1000 mjesečno zarade, lako se možeš uhvatiti u 'rinse and repeat' zamku i štancati samo takve low-quality sajtove, a to je vrlo kratkoročno. Mislim da je kraj takvih web sajtova vrlo brzo, bar što se neke dugoročne zarade tiče. S druge strane, ako si uspio pogoditi dobre KW/niche (dakle ovo govorim iz nekog SEO kuta gledanja) i sa relativnom nerazvijenim sajtovima zarađuješ OK novce, onda ih vrlo lako možeš dalje graditi i razvijati sa kvalitetnim sadržajem i linkovima, onda si na konju i imaš svjetlu budućnost Smile

Ako sa jednim sajtom zarađuješ $1000, onda si valjda nešto dobro napravio, pa to ne može biti nikako loša stvar, al kako Hellas kaže, sva jaja u jednoj košari... Preporučljivo je imati bar 2-3 različita izvora prihoda.

Preopćenito pitanje da bi se dao precizan odgovor.

Online zarada preko authority niche web stranica - vodič za početnike.
Moj superkul, urnebesno šaljiv, neprocjenjivo koristan blog.
Thanks given by (3): Tommmy, Davor Bomestar, M00nlander
09-01-2012, 06:35 PM
Otkud takva dilema? Sta god da radis napravices najbolje sto mozes. Neces se zaustaviti na 100$ ako sajt/niche ima potencijal za 1000$. A ako imas sajt koji zaradjuje 1000$ onda imas bar jos 2-3 koja ti zaradjuju 100+$
??
09-01-2012, 07:18 PM
Ne mora znaciti da treba vise truda za 10 sajtova po 100$. Ako si dobar u pronalazenju prilika mozes naci 10 praznih mini-nicha i s lakocom dostici te brojke.

A isto tako neki ljudi rade godinama na jednom sajtu da bi dosegli brojku od 1000$ mjesecno. Neki rade godinama i ne dosegnu je.

Sve je to relativno i toliko parametara je u igri da je gotovo nemoguce dati neki kratak i smislen odgovor.

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
10-01-2012, 01:24 AM
(09-01-2012 07:35 PM)collapse Wrote:  Najbolje je 1000 stranica po $1.

OK...Ne.

Slobodno argumentiraj tu izjavu iako sumnjam da možeš. Ako već imate potrebu trolati, imate Index.hr forum i sl., tamo vam je baš super ekipa za to.

Online zarada preko authority niche web stranica - vodič za početnike.
Moj superkul, urnebesno šaljiv, neprocjenjivo koristan blog.
Thanks given by (1): Igor Tomić
10-01-2012, 01:52 AM (This post was last modified: 10-01-2012 01:52 AM by Davor Bomestar.)
(10-01-2012 01:24 AM)i.m.warrior Wrote:  Slobodno argumentiraj tu izjavu iako sumnjam da možeš. Ako već imate potrebu trolati, imate Index.hr forum i sl., tamo vam je baš super ekipa za to.

Tako je. Mozda sam zauzet ovih dana ali to ne znaci da se na smije glupirati jer cu pa makar i s malim zaostatkom svakako moderirat.

Zapamtite - Ako komentar ne koristi svima koji ga ne citaju onda ga nemojte ni ostavljat tu na forumu !
Thanks given by (2): i.m.warrior, DavidVictor
11-01-2012, 02:15 PM
Hvala svima na odgovorima, vidim da ima podijeljenih mišljenja, iako je prvevagnulo više stranica sa manjom zaradom.

I osobnog sam mišljenja da je bolje imati više izvora prihoda, a ako već imaš uhodan sistem izrade niche stranica, isti model možeš primijenit na nove stranice.

Kako Zaraditi.net - Provjereni i dokazani savjeti za izgradnju stranice koja će vam donijeti zaradu.
Moj-Restoran.net -
30-01-2012, 02:11 PM
(09-01-2012 01:43 AM)kakozaraditi Wrote:  Pozdrav svima, zanima me vaše mišljenje. Da li mislite da je bolje imati 1 stranicu na kojoj ostvarujete prihod od 1000$ mjesečno ili 10 stranica na kojima ostvarujete prihod od 100$ mjesečno?

Dugorocno gledano je nebitno, jer s koje god pozicije krenuo, neces zauvijek ostati na njoj. Ako imas jedan site koji zarađuje $1000, prije ili kasnije ces pokrenuti drugi s kojim ces pokusati zarađivati bar postotak onog prvog. Ako imas 10 stranica od $100, prije ili kasnije neka ce ti poceti zarađivati $150 ili vise, pa ces se njoj vise posvetiti da povecas zaradu..

Ukratko:
- ako se bavis adesensom, affiliate marketingom, itd...ne sva jaja u istu kosaru
- na jednom siteu ces ostati samo ako ti je taj website tvoj core business (ako prodajes neku vlastitu ili originalnu uslugu ili proizvod).

Escape Room Zagreb - Isprobaj novu avanturu!
If I could offer you one tip for the future, "use sunscreen" would be it. The long-term benefits of sunscreen have been proved by scientists, whereas the rest of my advice has no basis more reliable than my own meandering experience.
Thanks given by (1): Drenova
30-01-2012, 02:42 PM
Čekajte, jedan sajt koji zarađuje $1000 dolara mesečno? O čemu vi pričate ovde? Koliko uopšte učesnika u ovoj diskusiji ima jedan sajt koji zarađuje $500 mesečno? Znate li koliko vremena, truda, rada i ulaganja treba za jedan sajt da bi ga doveli na taj nivo?

Nema tu šta je bolje. Ne možeš ti raditi sajt o mačkama ako o mačkama ne znaš ništa i ako mačke ne voliš. Gledaj da radiš ono što znaš, onu oblast što te interesuje! Znaš da kuvaš? Napravi blog o tome! Znaš dosta o automobilima? Piši o njima! Graditi kvalitetan sajt je dug i zamoran proces koji u prvih godina dana verovatno neće doneti nikakvu zaradu. Taj isti sajt, podvlačim, ako je kvalitetan, posle 2 godine može da donese neku ok zaradu, recimo 500 dolara mesečno. Ali treba gurati isti sajt 2 godine bez prihoda. Ti ako imaš ciljani sajt, npr. o automobilima, sa 10k poseta dnevno ti ćeš uvek naći oglašivače.

Šta je onda najbolje? Raditi dugoročno. Izbaciti iz glave zaradu preko noći. Može to, ali to je sve kratkotrajno. Ako se usmeriš na zaradu preko noći jedno jutro ćeš se probuditi bez ičega. Ulaži u svoje znanje, znanje koristi na svojim sajtovima, pravi ih da budu pregledni, da se svide posetiocima, daj im razlog da se vraćaju tamo. Nebitno je da li ćeš ti imati 5, 10 ili 100 sajtova, odredi sebi vreme koje misliš da provedeš kod svakog sajta. Jedan ćeš osvežavati svaki dan, drugi 3 puta nedejlno, treći jednom nedeljno, ali ako radiš kako valja od svakog ćeš imati koristi.

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Thanks given by (2): Raymond, Drenova
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kvaliteta besplatnih web stranica? Perky 23 2,538 14-02-2016 06:38 PM
Last Post: VWolf
Rolleyes Kako zaraditi na blogu od 100k+ posjeta mjesečno? SteGa 18 3,163 25-03-2015 11:27 PM
Last Post: djetlic
  Kako da zaradim 15-20 $ na dan bez web stranica i adsense ? pomoc josipkasra 8 3,233 08-12-2014 08:28 PM
Last Post: VWolf
  velika ili mala stranica JeeDay 1 910 15-10-2013 11:41 PM
Last Post: EuforijaKg
  Nova stranica - načini zarade??? mile108 7 3,942 15-04-2012 06:36 PM
Last Post: vandanic
  Da li je bolje napraviti squeeze page ili cijeli web? DarioBL 0 1,434 12-04-2012 01:18 AM
Last Post: DarioBL
  Gde uloziti 1000$? EuforijaKg 25 13,335 02-07-2011 06:11 PM
Last Post: BannersBroker
  Dozvoljena stranica? Tonini 6 2,420 20-06-2011 09:54 PM
Last Post: Tonini

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: