hi Koliko, kako i kada radite?
Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koliko, kako i kada radite?
02-01-2012, 10:53 PM
Koliko, kako i kada radite?
Posto se mucim sa disciplinom i odredjivanjem radnih sati i obaveza, htio bih pitati par pitanja u vezi rada. Naime, zanima me:

1. Koliko efektivnog rada dnevno uradite? Znaci cisti rad bez predaha. (ovo, a i ostala pitanja se ticu rada na internetu, ne zanima me ako imate offline posao)

2. Da li radite svaki dan isto sati?

3. Da li imate raspored stvari koje trebate uraditi sutra ili ove sedmice?

4. Kakvo je okruzenje u kojem radite (da li ima ljudi i ometanja) i kada najbolje radite? (ujutro, navece, u sred dana...)

Sto se mene tice:

1. Uradim jedva sat vremena efektivnog rada dnevno iako visim za kompom preko 10 sati svaki dan.

2. Ne radim svaki dan isto sati. Nekada otvorim novi sajt i seperam ko lud, po cijele dane radim, a onda kasnije samo citam i citam i nista ne radim, mozda par linkova ili dodam koji kraci post na neke sajtove.

3. Nemam nikakav raspored ali nesto mi govori da bih trebao imati.

4. Okruzenje je moja soba koja je nekad prometna i uopce se ne mogu skoncentrisati na rad, a najbolje radim ujutro dok ustanem bez dorucka i icega, pod uslovom da sam sam.

Eto, zbilja bih cijenio vase odgovore (kopirajte pitanje i pucajte). Mozete dodati bilo kakva filozofiranja u vezi s produktivnosti i organizacijom ali potrudite se da bude nesto korisno. Winking

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (2): Petarcro
02-01-2012, 11:11 PM
RE: Koliko, kako i kada radite?
1. 1h 30min - 2h, iako visim na internetu 8-10 sati, obicno na svakih 15 min proverim sve zive forume na koje sam registrovan. Ali pokusavam da sto vise to potisnem, ako radim nesto da radim, a ako ne onda da ustanem sa kompjutera i da radim nesto offline.

2. Ne, kad imam elana za rad onda radim vise, a kad me mrzi onda skoro i nista ne uradim.

3. Pa i ne bas, ali negde u svojoj glavi znam otprilike sta treba sledece da radim.

4. Moja soba, prometna 4-5 views-a dnevno (kad dodju roditelji sa posla, samo da vide da l` sam tu). Uvece imam najveci elan i najveca mi je koncentracija, dok sa druge strane ne mogu da ucim nista uvece.
Send this user an email Find all posts by this user
02-01-2012, 11:29 PM
Ja sam na internetu vise od 10 sati, ali rada za moju money site je priločino jedan sat na dan. Winking

Posao mi je vezan na internet pa se iz toga razloga nabere toliko sati na netu. Winking

Ovo je moja stranica -> Ribolov
02-01-2012, 11:30 PM
1. Trenutno je oko 3 sata dnevno, što i povećavam, a cilj je da dođem do 5 sati rada. Koristim varijantu pomidore tehnike, tako da pravim pauze. U ta 3 sata ne računam posete forumima, čitanje blogova ili vežbanje tutoriala.

2. Da, jedino što vikendom skroz smanjim boravak na forumima, blogovima i ne vežbam ništa na kompjuteru.

3. Da imam raspored. trello.com

4. Pa recimo da dobar deo dana pazim na sina koji ima godinu dana, i odrađujem sve teže poslove u kući. Prekidaju me najmanje deset puta dnevno, znam pošto sam beležio, pa izvlačio proseke. Kad je čovek najproduktivniji treba da radi najteže zadatke, a kad je najneproduktivniji treba da radi lakše zadatke.
02-01-2012, 11:31 PM
1. Oko 8-9 sati dnevno efektivnog rada, to je u ovom procesu zgrtanja lepe sume, kasnije to stavljam na autopilot sto je vise moguce pa ce biti 1-2h dnevno samo.

2. Da, svaki dan ovako radim vec 2 meseca

3. Imam sve to u glavi i po dokumentima pa idem redom za klijente, a za svoje sajtove uvek nove ideje sprovodim u delo.

4. Sam sam u celoj sobi/kuci tako da radim najvise tokom dana, a od 21h sam sa devojkom najcesce Smile

Waving
Find all posts by this user
03-01-2012, 12:42 AM
(02-01-2012 11:31 PM)DavidVictor Wrote:  1. Oko 8-9 sati dnevno efektivnog rada

Wow, svaka cast masino! Kako uspjevas to? Jesi prirodno motivisan ili se drogiras? Biggrin

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
Thanks given by (3): AboNe, anarchox
03-01-2012, 02:03 AM
(02-01-2012 10:53 PM)Ace_ Wrote:  Posto se mucim sa disciplinom i odredjivanjem radnih sati i obaveza, htio bih pitati par pitanja u vezi rada. Naime, zanima me:

Eh, to je jedno stvar, koja je i mene dugo vremena mucila..naime, pogotovo otkako u zadnje vrijeme imam
cesto na racunu par $$, tesko mi pada da sjedim kuci i radim nesto, kad znam da mi je blizu kafana, drustvo, ribe..
Tako da sam se i ja nakon nekoliko mjeseci natjerao da ozbiljnije razmislim o tome kako izaci >"na dobro", i evo,
danas mogu iz svog iskusta da kazem neku pametnu ovdje..iako sam upavo dogegao se iz kafane..

1. Koliko efektivnog rada dnevno uradite? Znaci cisti rad bez predaha. (ovo, a i ostala pitanja se ticu rada na internetu, ne zanima me ako imate offline posao)

Prije je to bilo vise sati dnevno, pod vise podrazumijevam skoro dvocifren broj..s vremenom otkako sam otkrijo
tajne outsourcinga i autopilot-zarade, vrijeme efektivnog rada mi se svelo na nekih 2-3 sata dnevno--

Ne. U prosjeku radim dnevno 2-3 sata, kao sto sam naveo, ali taj prosjek moze isto da znaci danas 4 sata, sutra 0.
uglavnom mi se rad svodi na ono sto "moram" da uradim, jer ako ne moram, zasto bih..ali se trudim, pogotovo u
zadnje vrijeme, da stvorim neku ravnotezu, npr da danas nesto uradim unaprije za sutra, tako da sam sutra rahat..

Sta?

4. Kakvo je okruzenje u kojem radite (da li ima ljudi i ometanja) i kada najbolje radite? (ujutro, navece, u sred dana...)

Najbolje radim poslije ponoci. Dakle, koliko god se trudio tokom dana da sredim neke obaveze, vecinu vremena
uzalud provedem u refresanju stranica i pronalazenu nekih bitnijih poslova od onog koji sam naumio odraditi.
Ovako u kasne sate, kada udjem u neku "stand-by-fazu" (nacno dokazan0), iako sam u polusno u stanju sam da
odradim vise posla nego cijeli dan sto bih se handrio..ali to je izmedjuostalog i jedan nacin zivota, ko se na to
navikne da kasno lijeze i jos kasnije ustaje, taj me potpuno razumije..

Sto se mene tice:

1. Uradim jedva sat vremena efektivnog rada dnevno iako visim za kompom preko 10 sati svaki dan.

ista stvar ranije vec proargumentisana.

2. Ne radim svaki dan isto sati. Nekada otvorim novi sajt i seperam ko lud, po cijele dane radim, a onda kasnije samo citam i citam i nista ne radim, mozda par linkova ili dodam koji kraci post na neke sajtove.

4. Okruzenje je moja soba koja je nekad prometna i uopce se ne mogu skoncentrisati na rad, a najbolje radim ujutro dok ustanem bez dorucka i icega, pod uslovom da sam sam.

Eto, zbilja bih cijenio vase odgovore (kopirajte pitanje i pucajte). Mozete dodati bilo kakva filozofiranja u vezi s produktivnosti i organizacijom ali potrudite se da bude nesto korisno. Winking

Evo ovako, nije mozda direktno vezano za rad, ali jeste za zaradu:
U zadnje vrijeme, pokusavam strogo da evidentiram koliko dnevno zaradjujem i trosim. Mozda zvuci malo smijeno,
ali kada se cuvjek zapita gdje mjesecno spicka svu platu, onda je od velike koristi, voditi evidenciju o tome.
Ja licno volim popit, pusit, smotat, i sve sto ide uz to..koliko god da zaradim, toliko i potrosim Sorry
Eh, ako imate takodjer taj problem, licno bih vam preporucio, da si napravite neku tabelu zarade/potrosnje
u prokletom excelu..meni je cilj u pocetku bio da dnevno/mjesecno vise zaradim nego sto potrosim..i tako
kada imate detaljan pregled situacije, tek onda mozete i da se nosite sa istom. Na kraju ste uvijek u plusu,
i to je i cilj svega.,lijepo je npr ako danas potrosis 30$ a zaradis duplo toliko..onda te nece ni "savjest gristi"
zasto si ih potrosio..ovo je samo za one koje se ne mogu kontrolisat, nadam se da takvih nema puno ovdje Drinking

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
03-01-2012, 03:30 AM
1..U zadnje vreme malo manje recimo pola sata,ali pre sigurno 3,4 sata,...recimo 2 sata u nizu,pa po 15 minuta kad zatreba..

2.Ne,sve zavisi..

3..Nemam raspored,ali cu ga sigurno napraviti,deluje mi kao korisna stvar Smile

4.Ima ometanja a najbolje radim uvece Smile

03-01-2012, 04:51 AM (This post was last modified: 03-01-2012 04:53 AM by DavidVictor.)
(03-01-2012 12:42 AM)Ace_ Wrote:  

Wow, svaka cast masino! Kako uspjevas to? Jesi prirodno motivisan ili se drogiras? Biggrin

Prirodna motivacija i neka urodjena energija me gura standardno, a skoro svakodnevno se "hranim"i raznim motivacionim i edukativnim knjigama, video snimcima itd.

Bila mi je riba do malopre pa nisam mogao napisati prvi post opsirnije, samo sam ukratko odgovorio na 4 pitanja.

Trenutno sam u fazi zgrtanja sto vece sume novca sve do maja 2012. kada planiram templo zalaganiti, i deo zaradjenog novca reinvestirati dalje u razne servise koji ce mi ubrzati i olaksati proces a povecati zaradu, svaki ulozeni $ ce mi se visestruko vratiti.

Do tada, da bih uspeo ceka me jos puno rada, ali ja volim ovo, i to mi je glavni posao, ne zamlacujem se vise glupim fakultetima, i ostalim nebulozama koje se ljudima programiraju u glavu od samog rodjenja, vec se fokusiram na stvaranje i odrzavanje/uvecavanje finansijske slobode.

Waving
03-01-2012, 08:41 AM
1. Ne mogu da gledam u monitor više od 2 sata bez prestanka. Tad već oči krenu da zezaju, počinjem da plačem (profesionalna deformacija Lol) i moram da napravim pauzu. Tako da na svakih npr. 2 sata pravim pauzu po pola sata, nekad manje nekad više. Inače dnevno radim između 3 i 8 sati, sve zavisi od dana. Ako bi uzimao neki prosek rekao bi da je to 5 sati dnevno, možda čak i više, nisam razmišljao o tome do sad.

2. Odgovorio sam već na ovo pitanje.

3. Nemam raspored. Ponekad napišem neku "to do" listu na papiru, običnom olovkom, čisto da mi bude ispred mene kako ne bih zaboravio to i to da uradim (što mi se dešava), ali da imam neki plan tipa, danas ovo i ovoliko, sutra drugo itd - jok, jednostavno kako se čega setim i šta mislim da treba to i radim.

4. Ustanem oko 7 ujutro, onda ide doručak, ako moram da završavam posla u gradu onda obično idem posle doručka da otarasim i kad se vratim pravac radna soba i krećem sa radom, u tri sata je ručak, posle ručka ako sam raposložen obično završim nešto što sam započeo i to je to. Soba gde radim nema telefon, televizor, samo radni sto i računar u njoj. Niko me ne ometa, pustim neku lepu muziku pa sve polako.

Ovaj "plan rada" sam inače počeo da koristim negde početom 2011. godine, pre godinu dana, jer nisam nikako mogao da se skoncetrišem na posao, uvek me je nešto ometalo.

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
03-01-2012, 12:42 PM
(03-01-2012 12:42 AM)Ace_ Wrote:  

Ja sam u firmi radio po 10 sati mesecima, a od toga je preko 9 bilo efektivno. Radio sam kao stolar na CNC mašini. Sa nikim nisam razgovarao, nisam se nigde šetao, osim da sklonim jednu paletu, da bih privezao novu. I tako, kao što rekoh mesecima.

Ako sam za nekog mogao tako da radim, a on da kupi džip i ide u Egipat na letovanje, sad bar mogu upola toliko da radim za sebe.
Thanks given by (3): anarchox, DavidVictor
03-01-2012, 01:57 PM
(03-01-2012 04:51 AM)DavidVictor Wrote:  Do tada, da bih uspeo ceka me jos puno rada, ali ja volim ovo, i to mi je glavni posao, ne zamlacujem se vise glupim fakultetima, i ostalim nebulozama koje se ljudima programiraju u glavu od samog rodjenja, vec se fokusiram na stvaranje i odrzavanje/uvecavanje finansijske slobode.
Waving

[Image: 51142689.jpg]

Moj covjek Taunt
Mozda malo offtopic, ali moram se nadovezati na "ali ja volim ovo", i "ne zamlacujem se vise glupim fakultetima"..
Kao sto se Veliki Neo izjasnio u jednom postu
Code:
Kao što reče Jim Rohn jednom reče, formalna edukacija će ti zaradit plaću, samo-edukacija će ti zaradit bogatstvo, nekako sam uvijek u to vjerovao, a konačno vidim i rezultate svega toga.

Iskreno mi je drago sto sam i ja "pao" na tu foru..uzimajuci u obzir sve te godine skolovanja koje imam za sebe i samu
upitnost sta imam od toga i kada zavrsim fakultet, da li cu imati posao, i sto je jos bitnije kakav i za koje pare..?
Malo sam se raspametio i posvetio sam vecu paznju onlajn zaradi..danas kada se malo osvrnem i vidim ljude
oko sebe (prvenstveno moje kolege sa faxa itd) vidim nista do mnogo izgubljenih slucajeva punih nade.. Sorry

Iskreno, sad i kad bih vanredno dobio diplomu i posao, mislim da bi se tesko mogao natjerati da radim standardni
posao od 8 do 4 ili kako vec..za nekih 500 Eura koje mogu uz malo truda da zaadim i kao sam-svoj-sef kuci..jbg..
Kad se nesto voli, onda samo ide od ruke..sreca pa pa sam na vrijeme (ili uopste) usao i u ovaj "stil zivota", mislim
da je to nesto za cime sam u podsvijesti uvijek i tragao..

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
03-01-2012, 02:28 PM
bah, nemam sta pametno za reci. Kada me uhvati volja onda manje vise samo radim sve dok sam za kompom, uopce mi se neda visiti po forumima i sl, jednostavno mi je to bezveze, samo rad. Al to ne traje bas dugo. Onda nastupa visemjesecna faza gdje mi se manje vise nista ne radi pa i ne radim i tako mjesecima cekajuci "radnu" fazu. Nisam zadovoljan.

Dom za starije i nemoćne - Vaporizacija.hr - Inox ograde
03-01-2012, 02:43 PM (This post was last modified: 03-01-2012 02:50 PM by DavidVictor.)
Smil42c642f95f382 RE: Koliko, kako i kada radite?
Sjajan post Anarchox Smile

Ja kada gledam na ljude oko sebe, prosto mi je smesno kada vidim kakva oni razmisljanja i poglede na svet imaju. Ne ono sad da im se podsmevam, to vise nikada necu raditi, ma koliko davali povoda za to, nego mi je na neki nacin cudno da oni "zive u kutiji", a u isto vreme sam se i navikao da svet tako funkcionise, 1-2 % ljudi znaju tajnu uspeha, drugi su poslusni robovi, so simple.

Preporucujem svakome da procita ovu knjigu:

http://www.carobnaknjiga.com/c05f2f7b-c6...oneri.aspx

Znaci pronadjite je u najblizim knjizarama ili narucite online. Pogotovo je trebate procitati ako Vam fali samodiscipline i energije. Ja sam je evo bas pre 2 dana zavrsio, iako naravno vec imam potrebnu disciplinu i energiju za rad, ali uvek se punim novom energijom Smile

Kada se sada osvrnem iza sebe na pre 4 godine, secam se da sam tacno u ovo vreme, 2008.godine upao u jednu malu grupicu ljudi, gde je glavna okupacija bila da se postane sjajan i uspesan sa ribama. Naravno, vec kroz godinu-dve smo to magistrirali i mogao sam imati skoro svaku ribu koju pozelim na fejsu, ili ako mi se svidi u nekom clubu/diskoteci. To se osecalo, izgledam lepo, extra obucen, prijatan, zanimljiv, pozitivan, zracis tom energijom i ribe to osecaju.

Tu negde krajem 2009.godine kada smo u tome vec postali uspesni (to su sve decaci oko 20ak godina, znaci svi mladi i perspektivni), shvatili smo da treba jos vise da se fokusiramo na pravljenje para na sto pasivniji nacin i da stvaramo finansijsku slobodu. Neki od nas su poceli odmah, ja sam malo kasnije, ali sam vec mesecima disciplinovan i konacno ostvarujem svoje snove.

Kada imas zdravlje i pasivnu lovu, ti imas svu slobodu ovog sveta. Moze da ides gde hoces, mozes da kupis sta hoces, mozes da imas ribu koju pozelis itd.
Ko je pametan decko i ima realna shvatanja i ciljeve, znace u tome da uziva i da to iskoristi na najbolji moguci nacin.

Zato mnogo volim ovaj stil zivota, dobri prihodi (jos uvek nisu pasivni, ali radim na tome, jer u pocetku moras dosta da radis da bi to stvorio ali kroz 1-2 godine ce biti to automatizirano maximalno), lep izgled, dobra garderoba, vezbam u kucnoj teretani, imam prelepu ribu vec 6 meseci (mada veza nesto ne ide dobrim smerom u poslednje vreme, ali to nije tema sada), imam dobre i uspesne pozitivne ortake, brdo riba oko sebe kad god pozelim i dobre ljude kao roditelje.

Prezadovoljan sam zivotom vec sada, i to je jedan od preduslova da se dalje napreduje - zahvalnost za ono sto imas upravo sada. Ja sam zahvalan na svemu, i guram dalje, setujem svoj mozak na jos vece prihode i da to bude sto pasivnije da bih mogao da uzivam u zivotu, jer to je i cilj, to je i ono zbog cega sam usao usve ovo, zato sto volim ovo i zato sto mi je to karta za lux better life.

Da ne duzim vise, poentu sam rekao Smile Za kraj samo jos jednu stvar imajte na umu:

Quote:Ono na sta se usresredite, to napreduje.

[Image: 521679-bigthumbnail.jpg]

[Image: newark-beach-house-remodel.jpg]

Uzivajte,
David. Waving
Thanks given by (4): Spartanac, anarchox, costanza, M00nlander
03-01-2012, 05:34 PM
Pridružit ću se temi Smile

Radim onoliko koliko imam koncentracije raditi kako spada. Znači to nije bitno jel to 3 sata dnevno ili 12 sati u komadu. Vidio sam ujutro u tri da su neki članovi na forumu još uvijek aktivni. Ja sam se uhvatio IM-a iz par razloga:

1. Vrijeme - najdragocijenija valuta
2. Sloboda - U svakom trenutku možeš odlučivati o svojim radnjama
3. Novac - Imam totalno drugačiji pojam o novcu nego što sam imao prije par godina

Skrenio bi s teme malo da obrazložim neke stvari. Ako budete dobivali novac nemojte nikada misliti o tome da "nije dovoljno" jer su vam misli onda uperene u pogrešnom smijeru. Kao što sam naveo meni je trebalo godinu dana da zaradim prvu kintu. Niti jedna metoda koliko god bila dobra ne mora značiti da će vječno trajati. Najbolji način rada je da uhvatite neki određeni žanr: bio to bilo koji oblik dotoka novca i proštudirate sve od same psihologije pa do ekonomskih rezultata. Ne treba Vam guru jer samim time potvrđujete da ste izgubljeni.

Pogledao sam jedan strip koji opisuje bizarnost IM svijeta. Pravilo od 9/10 za one koji će uspijeti je razlika u načinu razmišljanja. Ako ste opterećeni partijanjem i smatrate kako ćete sa dva klika miša doći do astronomskih cifri - varate se. Onda bolje počnite partijati i ne zamarajte se novcima (dok ih ne ponestane). Najbolja metoda je ona koju sami smislite. Čak i oni koji koriste metode koje su opće poznate ne rade to kao 99% njih u tom istom niche-u - oni su tih 1/10 koji postižu rezultate.

Zanemarite moje komentare, zanemarite tuđe komentare, zanemarite sve osim onoga što si postavite da je krajnje odredište vašeg puta. Ovim ne tvrdim da trebate uništiti svoj socijalni život i zanemariti drage osobe oko sebe.

Dobra mi ona za usporedbu: Čovjek od ramena na dolje vrijedi nekoliko dolara dnevno, a od ramena na gore onoliko koliko mu mašta dopusti.

Kažu svi take action. Ma! Da je to jedina stvar koju treba napraviti svi bi mi već bili okruženi plejbojevim zečicama i ispijali martini negdje na karibima s dugačkim pogledom preko svojih 50-to metarskih jahti. Svi alati na internetu neće pomoći ako radite isto što radi 99% svih IM-era.

Većina vas nije ni probala naučiti osnove marketinga, osnove psihologije, osnove trgovanja ili bilo koji drugi spektar koji će vam biti od pomoći kada se nađete u situaciji da će Vam zatrebati. Padovi i usponi su normalna stvar (tj varijacije) koje se događaju na putu do cilja na vrhu.

Ako sljedeći puta budete čitali neki HYPE tekst o nekom propalom studentu koji je za samo 20 dana zaradio milijune pitajte se dvaput zašto onda prodaje sve to za 14.99$ i to baš vama koji ste u potrazi za novom magičnom pilulom koja bi Vam trebala riješiti sve probleme u životu. Novac je sredstvo, a ne cilj. Ako ne živite život u izobilju onda počnite razmišljati kako da život postane izobilje (i žene i novac i zdravlje i uspjeh i okolina i nekretnine i da budete sretni u životu). Zvučim kao motivacijski manual, ali činjenice su tu.
Neki zarađuju basnoslovne cifre pa svejedno smatram da to nisu ljudi koliko im je karakter okaljan egoizmom.

Radim koliko hoću (svaki dan osim nedjelje), radim sa zadovoljstvom i radim kada hoću.

Zanimljiva mi činjenica da me barem jednom tjedno netko s ovog foruma žica novce na PM - de ljudi skontajte se Stars

you are reading lies upon lies
03-01-2012, 06:02 PM
(03-01-2012 05:34 PM)M00nlander Wrote:  Zanimljiva mi činjenica da me barem jednom tjedno netko s ovog foruma žica novce na PM - de ljudi skontajte se Stars

hahaha pa nemrem vjerovat, ali stvarno nemrem vjerovat... pa mislim ljudi ono...

Dom za starije i nemoćne - Vaporizacija.hr - Inox ograde
Thanks given by (2): M00nlander
23-03-2012, 07:20 PM
Za sve one koji provode mnogo vremena za kompom/na netu ali malo toga zavrse:

1. Zapisete na papir 3 stvari koje hocete danas da zavrsite.

2. Uzmete tajmer i koristite pomodoro tehniku. To znaci da radite 45min. i da imate slobodno 15min. Tako da ce te od 10 sati provedenih za kompom, 7,5 provesti u poslu. Ali ovde obicno iskoce 2 problema: 1.)Za sada niste u mogucnosti da radite punih 45min bez prekida, 2.) Ne mozete da se suzdrzite a da ne odete na net ili da gledate TV isl.

Resenje: Za prvi problem, smanjite intervale. Umesto 45/15 mozete koristiti, za pocetak 15/5min ili ako ste hiperaktivini kao sto sam ja, pocnite sa 5/1min. Mozda izgleda glupo, ali funkcionise. Sa 5/1 intervalom, imacete 50min. rada svakog sata.

Za drugi problem je resenje prosto. Smanjite ili potpuno uklonite mogucnost da skrenete vasu paznju sa posla. Diskonektujte se sa interneta, iskljucite TV, odaljite se od ljudi ako je to moguce isl. Jendostavno udjite u svoj svet gde nema nicega osim vas i posla. Ali posto je ovo forum o net zaradi, sigurno ce imati neko ko ce morati da ima ukljucen net da bi radio. Zbog toga su, neki pametni ljudi, izmislili aplikacije koje ce vam omoguciti surfovanje netom, ali ce vam, u isto vreme, i onemoguciti da se povezete na sajtove tipa YT,FB,Twitter isl. (Sigurno znate aplikacije ovog tipa)

Tako da, ukoliko hocete da radite, uzmite jedan zadatak, odmaknite se od stvari koje vas obicno ometaju i napravite fiksno radno vreme.

Ukoliko ima nekih pitanja ili sugestija, slobodno napisite.

Namestaj rucne izrade.
23-03-2012, 09:43 PM
(23-03-2012 07:20 PM)Black Dragon Wrote:  Za sve one koji provode mnogo vremena za kompom/na netu ali malo toga zavrse:

Prepoznao sam se odmah. Smile

Našao sam na netu neki free knjižicu o fokusiranju na posao. Pošto živimo "in the age of distraction" nije lako skoncentrisati se samo na posao. U knjižici se navode saveti kako se najproduktivnije radi kada se ne pristupa društvenim mrežama, mail-u i ostalim "ometačima". Pored toga ima dosta saveta koji mogu koristiti nekome ko ima iste muke kao i ja. Smile

Link za knjigu je: http://focusmanifesto.com/ Može da se kupi, ali ima i free verzija koju i ja koristim, naravno. Smile
Inače, nisam pročitao celu knjigu još, ali za sada je ok skroz.

Neke od stvari koje primenjujem:
- Redovno zapisujem sve svoje obaveze za naredni dan kako nešto ne bih zaboravio.
- Trudim se da uveče vidim šta sam završio, a šta ne.
- Da se izolujem od spoljnog sveta stavim sluške u uši, pustim mjuzu i peglam. To mi baš pomaže da vrlo često nemam pojma ni šta se dešava u kući. Smile
- Pre sam imao neki "mail alert" na desktopu koji sam obrisao pošto mi je stalno odvlačio pažnju.
- Trudim se da u pauzama od posla provodim vreme na sajtovima kao što su Blic, društvene mreže, blogovi koje pratim... I ovaj forum me ubija. Davor napiše extra post, ostavi brdo linkova za čitanje pa ja izgubim dosta vremena tu. Tj ne izgubim skroz pošto nešto pametno pročitam, ali posao opet ne bude završen kako sam planirao.Sigh
- U poslednje vreme sam offline na skajpu, msn-u i ostalim čudima za dopisivanje.

Takođe, ova tehnika sa 45 min rada i 15 min pauze mi se mnogo sviđa i moraću to da počnem da primenjujem.

Prodaja čelika
23-03-2012, 10:00 PM
(02-01-2012 10:53 PM)Ace_ Wrote:  Posto se mucim sa disciplinom i odredjivanjem radnih sati i obaveza, htio bih pitati par pitanja u vezi rada. Naime, zanima me:

Sto se mene tice:

Ovako, radim 2-3 sata dnevno a nekada i 4 u komadu ako radim komplet stranicu. Najbolje radim ujutro, oko 6. Napravim si kavicu te je popijem sa curom. Nakon toga ona ode na posao a ja nastavim u miru i tisini obaviti sve sto moram. Pretezno sve obavim ujutro te navecer samo provjerim mailove i statistiku.
Raspored mi je svaki dan isti osim subote i nedjelje kada sam na netu kada stignem.
Okruzenje, dnevna soba.
Nadalje, ovdje bih ti napomenuo da naporan rad na netu ne mora znaciti i rezultirati profitom, pametan rad da.
Rad ovisi i kojim metodama marketinga se sluzis te koje trziste ciljas (vremenska razlika) sve to treba uzeti u obzir...

[AK ELITE] - Internet marketing više nije isti kao prije...
Visit this user's website Find all posts by this user
24-03-2012, 02:12 AM
Ja radim cca 15 sati dnevno svaki dan skoro.
S obzirom da mi je posao pracenja i obaranje koeficijenata te potraga za originalnim sadrzajima za odrasle ne pada mi narocito tesko.
Nisam siguran da bi ista drugo mogao da radim u ovom ritmu.
Quote this message in a reply
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kada pripegavata "good enough" metodi? vandanic 1 2,587 20-12-2014 11:14 AM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: