Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wordpress
12-09-2011, 03:08 AM
Wordpress
Da li postoji negde kompletan tutorijal step by step kako da se napravi sajt u wordpresu, po mogucstvu na nasem jeziku, ako ne onda bi posluzio i na stranom...

Kao i to gde naci template ili skripte ili kako se vec pravilno kaze za sajtove, potrebno je da ima sto vise mesta za oglase naravno, da ima jednostavno ubacivanje kategorija, igrice, video, slike, vicevi, i naravno da izgleda lepo ?

Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
12-09-2011, 07:34 AM
RE: Wordpress
Kupiš domenu i hosting, u cpanelu instaliraš wordpress...

I onda skineš neku bespltanu temu, ili čak premium (mogu se naći na FSn ili takvom nekom filehostu) Winking
http://lmgtfy.com/?q=wordpress+themes
Thanks given by (1): sax
12-09-2011, 02:23 PM
A u slucaju da na hostingu vec imam neki sajt, da li je procedura ista ili se menja nesto...?

12-09-2011, 03:06 PM
Prvo moraš imati hosting koji podrzava više domena (a vjerovatno imaš, jer svaki "ozbiljniji" hosting to ima). Mislim da je najbolje kreirati novu bazu podataka i na nju da instaliras CMS, u tvom slučaju Wordpress.
Send this user an email Find all posts by this user
12-09-2011, 05:56 PM
(12-09-2011 03:06 PM)kuliram Wrote:  Prvo moraš imati hosting koji podrzava više domena (a vjerovatno imaš, jer svaki "ozbiljniji" hosting to ima). Mislim da je najbolje kreirati novu bazu podataka i na nju da instaliras CMS, u tvom slučaju Wordpress.

Ok, ima to. Jel bi mi mogao kako to pojasniti sta trebam odraditi, ne bih da gledam neke tutorijale po YT i ostalo jer ne smem da zeznem ovaj sajt sto mi je trenutno na hostingu, on mi je jako vazan Waving

12-09-2011, 06:52 PM
Ako imas na cpanelu fantastico, samo aktiviraj, on instalira sam wordpress.
12-09-2011, 08:20 PM
instaliraj u neki folder, gdje si vec odlucio... pri stavljanju adon domene na host... a za svaki slucaj sacuvaj bekap postojeceg sajta.. nikad se ne zna toj automatici Sigh
12-09-2011, 08:47 PM
Nisam se dugo bavio ovim, ali mislim da bi ovo što sam isčačkao na netu trebalo biti dovoljno(postovi nisu moji pa sam stavio quote):

Quote:Napravi "Addon Domain". Cini mi se da folder ne sme da bude napravljen pre toga vec ga tom prilikom imenujes (najlogicnije je da ti ime novog domena bude ime foldera ili tako nekako). U taj folder uploaduj sve kao u obican root sajta. Posle toga idi na "novifolder.starisajt.com" i proveri da li je sve OK. Ako nema problema onda samo preusmeri DNS-ove (bice isti za oba sajta).
Quote:Tamo gde si registrovao domen bi trebao da imas opciju menjanja DNS-ova. Samo unesi iste DNS-ove kao za onaj stari domen i posle dan-dva ce sve biti kako treba.

Ovde imaš super video tutoriale:

-Tutorijal za "Addon domain"
-Tutorijali za mijenjanje DNS-ova
-Puno video tutorijala vezano za ovu tematiku
13-09-2011, 01:18 AM
Dodjes piće sax Drinking
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): sax, anarchox
13-09-2011, 03:06 AM (This post was last modified: 13-09-2011 03:36 AM by sax.)
E ljudi hvala vam svima, ali jedan clan mi se ponudio pomoci i da mi on to odradi Smile

Prvi put ono sto je sigurno sigurno je, da ja pogledam kako i sta malo da se upustim u tematiku, i nadam se da cu posle moci sam da se snadjem !

A hvala na ovome jos jednom, procitacu svakako Thankyou

EDIT. Uuuuu, super ima video + objasnjenje na nasem Biggrin Odgledao sam odma prvi deo i vidim da je ustvari mnogo slican kao blogger... Samo ona instalacija bi trebala biti malo prostija bez onog XAMPP, ali to ce mi nadam se pojasniti dobrovoljac koji se javio za pomoc Biggrin Hvala jos jednom !

Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: