Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Article Marketing
29-06-2009, 12:55 AM (This post was last modified: 29-06-2009 01:17 AM by InFlames20.)
Article Marketing
Mnogi ljudi koriste article marketing, ali na krivi način. Naisao sam na ovaj post na jednom forumu pa sam ga odlucio prevesti i podijeliti sa svima jer mislim da je vrlo koristan. Uz to, primijetio sam da nitko nije takav nacin opisao article marketing ovdje na forumu.

Tekst neće biti preveden od riječi do riječi jer nemam toliko vremena. I ispričavam se zbog mogucih pogresaka u prevođenju.

ARTICLE MARKETING 101

U sljedecih nekoliko paragrafa ce biti objasnjen korak-po-korak Article Marketing.

1) Istrazivanje Keyworda

Vecina ljudi, posebno pocetnici, ne razumije cijelu poantu keyworda. Postoje razlicite vrste keyworda, a mi cemo za ovu priliku koristiti 'long tail keyworde' ili fraze (znaci 2+ rijeci).

Otvorite svoj omiljeni 'keyword research tool' i pocnite potragu. Pronađite sto vise 'long tail keyworda' sa vise od 10 dnevnih pretraga (naravno, sto vise to bolje) i sa manje od 10,000 google konkurencije (sto manje to bolje).

Konkurencija se mjeri tako da otvorite Google i pod navodnicima upisete keyword.

2) Pisanje clanaka

Tu se nema sto previse objasnjavati jer svako ima svoje nacine. Bitno je da clanak ima 350 - 650 rijeci i da je zanimljiv citatelju.

Strasno je vazno da je keyword u naslovu, u prvom paragrafu i da se jos nekoliko puta spomene kroz tekst. Po mogucnosti da se negdje umetne da izgleda prirodno, ali neka se ne pretjeruje.

Resource box je posebno vazan zato sto vecina Article Directoryja samo na tom mjestu omogucava postavljanje linkova. Bitno je da se tu bez okolisanja navede citatelja da klikne na vas link. Naravno, link mora imati odgovarajuci 'anchor' tekst.

3) Predavanje clanka Article Diretoryju

Nakon sto ste napisali clanak i sve pripremili, vrijeme je da ga predate nekom article directoryju. Po mom misljenju, najbolji je Ezine Articles jer ima u vecini slucajeva najbolji omjer ulozenog vremena i rezultata.

Nakon sto ga Ezine Articles prihvati, mozete ga predati i svim ostalim Article Directoryjima...

4) Osiguravanje pozicije clanka u trazilicama

Osiguravanje pozicije clanka u trazilicama ne bi trebao biti problem zbog konkurencije koja je dosta slaba. U vecini slucajeva bi nekoliko backlinkova trebalo biti dovoljno.

Postoji mnogo nacina na koje se mogu dobiti backlinkova, ali o tome sad necu pisati. Kao i uvijek, potrudite se da imaju odgovarajuci 'anchor' tekst.

5) Igra brojevima

Recimo da imate 100 clanaka i da svaki clanak dnevno procita 100 ljudi i da 20% ljudi klikne na link u resource boxu.

100 x 20% = 20 unikatnih posjeta po clanku x 100 clanaka = 2,000 unikatnih posjeta dnevno

Naravno, to je samo primjer i brojevi mogu varirati, ali shvatili ste poantu...

To bi bilo to ukratko. Ispricavam se jos jednom zbog krivog ili mozda nespretnog prevođenja.

Ovdje je i link prema originalnom topicu ako su vam neke pojedinosti nejasne.

Uzivajte Drinking
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (5): robi76, AleksaS, Petarcro, InFlames20
29-06-2009, 01:24 AM
RE: Article Marketing
Sve pohvale za prijevod i volju u ovo doba Biggrin
Ja sam ti ga malo samo uredio da bude pregledniji, nadam se da nije bed Winking

Još bi samo dodao link, koji je na kraju tog članka, na besplatan alat a pomaže vam kod pronalaženja ključnih riječi koje imaju komercijalnog potencijala (drugim riječima, da li su ljudi koji koriste te ključne riječi pri pretraživanju voljni i kupiti nešto), a link je Audience Intelligence (koliko vidim neki Microsoftov tool).

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
29-06-2009, 03:36 AM
Necu previse kritizirat jer sam popio ali stvarno mislim da si mogao to malo bolje master. Svaka cast za trud i za prijevod ali iz moje perspektive nije bas dobro odradjeno jer svaki segment previse je ugrubo pokriven i nista nije dobro razradjeno. Ja ponekad ako pisem neki post znam odvojit i vise sati da ga napisem kako spada. Ne govorim da svi moraju biti takvi ali gledajte iz perspektive ako korisnik ne nauci nesto novo onda je post uzaludan. Manje vise ovo sto si ti napisao je moonlander objasnio u article marketingu tako da svakako savjetujem svima da si odvoje malo vremena prouce materiju (radi sebe ali i radi drugih) onda napisu i imaju koristi svi a ne da se posta samo radi postanja. Keyword research ja doslovno ne razumijem na sta se misli jer 10,000 konkurencije moze biti samo kad ukucas pojam u google, sto je malo vjerojatno jer nema bas takvih pojmova, moze biti s navodnicima (phrase match) a mize biti nesto trece, tako da je glavni faktor koji ce nam odredit keyword dali da rokamo ili ne je nejasan. Jedino sto bi bilo originalno je ova "igra brojeva" ali cisto iz perspektive motivacije. Ugl. jos jednom svaka cast na trudu ali drugi put ipak ako otvarate neku temu gdje zelite nes objasnit jos mrvicu vise se potrudite odvojite par sati i napisite tekst koji ce svima biti koristan.

Winking

SaaS SEO Marketing Agency
29-06-2009, 05:27 PM
(29-06-2009 01:24 AM)InFlames20 Wrote:  Sve pohvale za prijevod i volju u ovo doba Biggrin
Ja sam ti ga malo samo uredio da bude pregledniji, nadam se da nije bed Winking

Nema uopce problema Smile

(29-06-2009 03:36 AM)dbomestar Wrote:  Necu previse kritizirat jer sam popio ali stvarno mislim da si mogao to malo bolje master. Svaka cast za trud i za prijevod ali iz moje perspektive nije bas dobro odradjeno jer svaki segment previse je ugrubo pokriven i nista nije dobro razradjeno. Ja ponekad ako pisem neki post znam odvojit i vise sati da ga napisem kako spada. Ne govorim da svi moraju biti takvi ali gledajte iz perspektive ako korisnik ne nauci nesto novo onda je post uzaludan. Manje vise ovo sto si ti napisao je moonlander objasnio u article marketingu tako da svakako savjetujem svima da si odvoje malo vremena prouce materiju (radi sebe ali i radi drugih) onda napisu i imaju koristi svi a ne da se posta samo radi postanja. Keyword research ja doslovno ne razumijem na sta se misli jer 10,000 konkurencije moze biti samo kad ukucas pojam u google, sto je malo vjerojatno jer nema bas takvih pojmova, moze biti s navodnicima (phrase match) a mize biti nesto trece, tako da je glavni faktor koji ce nam odredit keyword dali da rokamo ili ne je nejasan. Jedino sto bi bilo originalno je ova "igra brojeva" ali cisto iz perspektive motivacije. Ugl. jos jednom svaka cast na trudu ali drugi put ipak ako otvarate neku temu gdje zelite nes objasnit jos mrvicu vise se potrudite odvojite par sati i napisite tekst koji ce svima biti koristan.

Winking

Slazem se da se uvijek moze bolje! No ovaj post je upucen pocetnicima (i ja sam jos uvijek pocetnik) pa sam zato pokusao smanjiti kolicinu informacija, no na zalost sam, kako i sam kazes, narusio kvalitetu posta.

Sto se tice keyword researcha. Mislim da sam jasno napisao da se radi o ispitivanju konkurencije tako da se u google.com pod navodnicima upise keyword.

Ako je bilo koji dio nejasan, meni nije problem razjasniti. Nakon puno procitanih tekstova na tu temu postoji mogucnost da sam nesto izostavio jer mi vecina stvari postane prebanalna da bih ih uopce spomenuo.

Hvala na dobronamjernim kritikama!
05-07-2009, 05:06 PM
ma nemoj se obazirat na dbomestara on uvjek samo kritizira, to je zato sta je mali i nemre si nac curu =)

sory na offtopicu Smil4094ce494fac7

Hit me up to chat
16-07-2009, 11:05 PM
Article Marketing
U poslednje vreme se bavim article marketingom kako bih dobio dobre linkove i naravno posete preko tih clanaka. Ne ide lose za sada i mislim da ce se uskoro pokazati kao vrlo korisno. Interesuje me da li neko zna sledece -

- Da li ako postavim jedno te isti clanak na vise direktorijuma ima neke negativne efekte? Ako da, zbog cega i kako.

- Koji su po vama najbolji direktorijumi i zbog cega?

- Da li po vama ima smisla napisati, na primer 100 clanaka i tih istih 100 clanaka prekopirati na 3-4 razlicita direktorijuma, da li je to bolje ili da gledam da svaki clanak bude 100% unikatan?

Hvala puno,
Jack

Jack, ponosan član Internet zarada foruma od Jun 2009.
27-07-2009, 02:42 AM
Pa uprincipu trebalo bi u svaki direktoriji razliciti clanak. Ako je isti clanak vise puta kopiran lako se desi da stranica s clankom bude deindexirana a i postoje glasine da link sa stranice koja ima orig. sadrzaj je puno vrijedniji.

Najbolji dirovi:
http://www.iwebie.com/best-article-directories
http://www.masonworld.com/masonworld-art...tory-rank/

Najbolje je nac neku sredinu. Tj. po meni je najbolje napraviti spinnabilne clanke. Korstis program s kojima mozes spinat clanke. Spin-at bi znacilo da prodjes cijeli clanak ali svaku rijec prepises par puta. Onda kad stisnes "rewrite" onda on nasumicno izabere rijeci. Clanak je isti ima isti smisao ali su drukcije rijeci. Tako mozes imat "polu originalne" clanke. Tako rewritas jedan clanak i prijavis na 5-10 direktorija. Ali ja definitivno savjetujem da si nabavis program Article Drip Robot. Kosta 25 dolara mjesecno ali je odlican program. Kod njega mozes prijavit upravo takve clanke spinabilne "rotirajuce" s tim da ti on automatski prijavi na direktorije i za svaki on "izrotira". Sadrzi u svojoj bazi najboljih 150 article direktorija. Mislim da je tak program obavezan za svakog ko se bavi ovim stvarima.

Thanks given by (1): Chris
27-07-2009, 02:51 PM
Hvala, pogledacu.

27-07-2009, 03:15 PM
Samo bi jos napomenuo da za izradu spinabilnih clanke mozes koristit program Power Article Rewriter. Skini probnu verziju s sluzbene web sranice da vidis o cemu se tu radi.

27-07-2009, 07:44 PM
Znas kako, ja licno mislim da ne mozes imati negativne efekte ako prijavis isti clanak u vise direktorijuma vec samo pozitivne, ali se svakako slazem sa bomestarom da je bolje sto vise unikatnog, ili polu-unikatnog sadrzaja, to je uvek bolje.

ServInt Hosting - VPS & Dedicated

Visit this user's website Find all posts by this user
11-10-2009, 09:46 PM
(27-07-2009 07:44 PM)jokara25 Wrote:  Znas kako, ja licno mislim da ne mozes imati negativne efekte ako prijavis isti clanak u vise direktorijuma vec samo pozitivne, ali se svakako slazem sa bomestarom da je bolje sto vise unikatnog, ili polu-unikatnog sadrzaja, to je uvek bolje.

Evo posle par meseci article marketinga. Mislim da je super ako nabacis isti clanak na nekoliko direktorijuma, to vrtis tako u krug, napises gomilu dobrih clanaka, posle neki ljudi te clanke prekopiraju na svoje sajtove i imas vise backlinkova. Te poenta clanka i nije toliko u trafficu koji ce ti doneti - vec backlinkovi koji ce te dobro rangirati odakle ce ti dolaziti stalan, veci traffic.

Ezinearticles ne podnosim. Ovi ostali su mi svi bili dobri manje vise.

01-02-2010, 11:32 PM
Tek sam počeo sa article marketingo(jedan članak) i to preko free traffic system.
Pretpostavljam da svi koji su probali su testirali opciju kojom se izmjenjuje tekst nakon svih onih silnih spin dodatak za pojedine riječi ili djelove rečenica.

Kako je free traffic system limitiran na 30 blogova palo mi je na pamet jedna zamisao ali kako baš nemam iskustva po ovom pitanju molim pametnije od mene da kažu mišljenje.

Dakle ako napisani tekst ima puno spinova (kao što je to moj slučaj) kako vam izgleda zamisao cijelo vrijeme mijenjati članak u sklopu free traffic systema i onda takav izmjenjeni prijavljivati na različite direktorije.

Ako zamisao nije dobra ili pametna iz nekog razloga recite da ne gubim vrijeme na to .

E da samo da se pohvalim, do sad sam naučio dva načina izgradnje back linkova i to preko članaka i preko komentiranja blogova...čak sam to istestirao i radi ko švicarski sat...Taunt ...da znam da je to pizdarija u usporedbi sa straim igračima ali ja se tek učim Drinking

Ima svega pa i SEO pojašnjenje
02-02-2010, 12:09 AM
(01-02-2010 11:32 PM)maximum Wrote:  Tek sam počeo sa article marketingo(jedan članak) i to preko free traffic system.
Pretpostavljam da svi koji su probali su testirali opciju kojom se izmjenjuje tekst nakon svih onih silnih spin dodatak za pojedine riječi ili djelove rečenica.

Kako je free traffic system limitiran na 30 blogova palo mi je na pamet jedna zamisao ali kako baš nemam iskustva po ovom pitanju molim pametnije od mene da kažu mišljenje.

Dakle ako napisani tekst ima puno spinova (kao što je to moj slučaj) kako vam izgleda zamisao cijelo vrijeme mijenjati članak u sklopu free traffic systema i onda takav izmjenjeni prijavljivati na različite direktorije.

Ako zamisao nije dobra ili pametna iz nekog razloga recite da ne gubim vrijeme na to .

E da samo da se pohvalim, do sad sam naučio dva načina izgradnje back linkova i to preko članaka i preko komentiranja blogova...čak sam to istestirao i radi ko švicarski sat...Taunt ...da znam da je to pizdarija u usporedbi sa straim igračima ali ja se tek učim Drinking

Pa to ti je mač sa dvije oštrice. Vidiš ja recimo samo prepišem tuđe članke, i onda zato smatram da mi ne bi bilo pametno to ni pokušavat stavljat na direktorije, jer bi bio duplicate content.

Ti pak ako napišeš svoj vlastiti članak, zašto ne pokušat? Imaš masu article direktorija, i onda uzmeš takav članak, svaki put ga spinaš u FTS, i onda je on svaki put određenim dijelom unikatan i originalan i onda ga redom submitaš na EzineArticles, GoArticles, Articlealley, ArticlesBase i slično.
Pazi da ne stavljaš linkove unutar članaka, jer article direktoriji dopuštaju linkove samo u resource box-u, koji dolazi nakon teksta članka.

Btw, ja te nemam kao referrala na FTS, to si se ti regao preko homepage link-a?

P.S. Ako imaš para, kupi ovo http://thebestspinner.com/, taman je jučer prešao na plaćeni oblik, ja sam ga 3 dana koristio besplatno i za ta 3 dana sam napravio više od 10 članaka u nešto više od 3 sata... I to sve sa spin tagovima, 40%+ uniqueness-om, i izrazito čitljive verzije...

Akcija od 47$ traje do 5-og veljače, ja kupujem definitivno...Samo moram još negdje nać 100 kuna, jer mi fali Smile

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
02-02-2010, 12:16 AM
Nedoslijednost:

Ako neki long tail keyword dobija 100 dnevnih pretraga skoro pa nikad
nece zavrsiti na dobroj poziciji znaci izuzetno rijetko.

Ako clanak dobija 100 UV dnevno za dati keyword i nalazi se na dobroj poziciji to onda znaci topic ima jos vec broj dnevnih pretraga sto znaci da ce jos teze doci do dobrog rangiranja.

Skoro pa najbolji tekst na ezine nece donijeti konverziju od 20%, pitanje dal i 1%. Medjutim taj 1% ce biti zaista dobar posjetioc.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
02-02-2010, 12:42 AM
(02-02-2010 12:16 AM)Hellas Wrote:  Nedoslijednost:

Ako clanak dobija 100 UV dnevno za dati keyword i nalazi se na dobroj poziciji to onda znaci topic ima jos vec broj dnevnih pretraga sto znaci da ce jos teze doci do dobrog rangiranja.

Skoro pa najbolji tekst na ezine nece donijeti konverziju od 20%, pitanje dal i 1%. Medjutim taj 1% ce biti zaista dobar posjetioc.

Ja imam 2 članka na Ezine (da da, samo 2, smijte se ajde), dosad 250 posjeta, svaki dan 3-4 posjeta sa search engine-a, i 14 klikova - 5.7%. Ali te sam članke stvarno sam napisao i kvalitetni su (barem ja mislim), pa mi je možda zato CTR relativno visok.

Airsoft Field
02-02-2010, 12:47 AM
(02-02-2010 12:42 AM)rovad Wrote:  
(02-02-2010 12:16 AM)Hellas Wrote:  Nedoslijednost:

Ja imam 2 članka na Ezine (da da, samo 2, smijte se ajde), dosad 250 posjeta, svaki dan 3-4 posjeta sa search engine-a, i 14 klikova - 5.7%. Ali te sam članke stvarno sam napisao i kvalitetni su (barem ja mislim), pa mi je možda zato CTR relativno visok.

Pricam o dnevnim ciframa. Topic koji ima 3-4 posjete dnevno vjerovatno nece imati toliku konkurenciju kao onaj od 200 dnevno.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
02-02-2010, 12:59 AM
Ja sam očekivao da ćete me pokopati..Waving , doduše još uvijek se to može dogoditi.
Članak sam pisao sam, mislim da je sasvim solidan, sačekati ću još dan dva da vidim što će reći ostali pa ako preživim malo ću ga provrtiti u FTS.

Što se tiče registracije, pogledati ću kako će funkcionirati FTS, ako se pokaže korisnim i uspješnim iznova ću se registrirati preko tebe jer sad koristim besplatnu verziju a pogotovo ako pređem na plaćanu varijantu ću se regati preko tvog ref. broja.

Ako sam dobro skužio sve oko izgradnje back linkova i dovođenja posjetitelja, FTS i slični servisi služe za BL a ostale article stranice za dovođenje posjetitelja.
Još samo da naučim i sprovedem u praksi ostale načine marketinga.Busted
Kako bi Ameri rekli još sam "Noob"..pa dok to sve pohvatam treba mi malo vremena ali pičim ko žuti varburg Taunt

02-02-2010, 01:52 AM
(02-02-2010 12:59 AM)maximum Wrote:  Ja sam očekivao da ćete me pokopati..Waving , doduše još uvijek se to može dogoditi.
Članak sam pisao sam, mislim da je sasvim solidan, sačekati ću još dan dva da vidim što će reći ostali pa ako preživim malo ću ga provrtiti u FTS.

Što se tiče registracije, pogledati ću kako će funkcionirati FTS, ako se pokaže korisnim i uspješnim iznova ću se registrirati preko tebe jer sad koristim besplatnu verziju a pogotovo ako pređem na plaćanu varijantu ću se regati preko tvog ref. broja.

Ako sam dobro skužio sve oko izgradnje back linkova i dovođenja posjetitelja, FTS i slični servisi služe za BL a ostale article stranice za dovođenje posjetitelja.
Još samo da naučim i sprovedem u praksi ostale načine marketinga.Busted
Kako bi Ameri rekli još sam "Noob"..pa dok to sve pohvatam treba mi malo vremena ali pičim ko žuti varburg Taunt

Malo si pobrkao lonce:
1. FTS je besplatan i po meni se ne isplati trošit pare na njih osim ako ne želiš ciljat prejake keyword-e
2. Ja sam ti govorio o article spinner-u, to je nešto sasvim drugo - softver neovisan o FTS koji služi za brže spinanje članaka.
3. Article marketing je isto za BL, čista logika! Ovi glavni article direktoriji imaju PR 5 i 6, stoga kad naklepaš 100-200-300 članaka sa tih direktorija dobiješ lijep link juice.
4. Zašto spominjem svoj ref link? Pa ako ćeš već koristit FTS (ja te ne tjeram lol, ali ako već oćeš) onda je tebi totalno svejedno jesi li se regao preko moga linka ili preko nekog drugog, ali ja dobivam bonus linkove.
Ne pouzdajem se ja u to puno, ali eto, svaki link je dobrodošao...

Airsoft Field
02-02-2010, 02:15 AM (This post was last modified: 02-02-2010 02:18 AM by Lord.)
Article Marketing je vrlo zahvalan i dosta popularan nacin optimizacije. Od nove godine radim za jednu americku firmu koja se bavi Home Decor-om. Celu optimizaciju bazira na postavljanju svojih članaka na sajtovima kao sto su Article Directories ili još bolje na sajtovima koji su u ovoj kategoriji i po nekim našim kriterijuma zadovoljavaju uslove. Zanimljivo mi je da je politika ove firme takva da je ne interesuju nikakvi linkovi, samo articles, kao i to da nikad ne placa za postavljanje svojih članaka. Ima neopisivo veliki broj kvalitetnih, posećenih internet stranica koje su related sa nasom bransom. Administratori - vlasnici ovih sajtova sa zadovoljstvom prihvataju da postave naše članke sa linkom ka autoru članka. Ukoliko umete sami da pišete, onda ćete uštedeti popriličnu sumu novcu ako pronalazite načine da svoje članke pravilno plasirate.
Sajtovi za koje radimo optimizaciju su ecommerce sajtovi i imaju ogroman traffic, što preko Search Engines, što zahvaljujući kvalitetnim člancima na posećenim sajtovima.

GoDaddy Promo Code and all others Domain Promo Codes at one place
02-02-2010, 10:35 AM
(02-02-2010 01:52 AM)rovad Wrote:  Malo si pobrkao lonce:
1. FTS je besplatan i po meni se ne isplati trošit pare na njih osim ako ne želiš ciljat prejake keyword-e
2. Ja sam ti govorio o article spinner-u, to je nešto sasvim drugo - softver neovisan o FTS koji služi za brže spinanje članaka.
3. Article marketing je isto za BL, čista logika! Ovi glavni article direktoriji imaju PR 5 i 6, stoga kad naklepaš 100-200-300 članaka sa tih direktorija dobiješ lijep link juice.
4. Zašto spominjem svoj ref link? Pa ako ćeš već koristit FTS (ja te ne tjeram lol, ali ako već oćeš) onda je tebi totalno svejedno jesi li se regao preko moga linka ili preko nekog drugog, ali ja dobivam bonus linkove.
Ne pouzdajem se ja u to puno, ali eto, svaki link je dobrodošao...

1.Znam da je FTS besplatan (u ovom trenutku) ali ako mi se pokaže korisnim zbog većeg broja linkova bi ga platio.
2.Shvatio sam za spiner ali se njega sad treba platiti a to neću raditi dok se malo ne uhodam u članke, a do tad ću članke mjenjati uz pomoć spinanja na FTS.
3. E ovo me dodatno raduje Drinking
4. To smo riješili

Iako dosta brzo učim ipak mi treba malo vremna da se uhodam i pohvatam konce ali i kako je rekao dbomestar ovo je posao na duge staze i radi se polako pa ću tako i ja.

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  potreban saradnik-partner na projektu- web dizajn, seo marketing Numan 0 2,497 03-09-2018 11:25 PM
Last Post: Numan
  Adsense & Instant Article pucur 1 2,602 11-08-2018 09:27 PM
Last Post: Mason1.reda
Rolleyes E-marketing naplata rada bojan173 3 4,311 08-01-2017 06:16 PM
Last Post: thegoldeneye
  Forum marketing freemind 1 2,386 27-05-2016 09:14 PM
Last Post: freemind
  Marketing plan - pomoc Dzokanica 11 5,052 09-04-2015 09:58 PM
Last Post: novii
Rolleyes Internet marketing za promociju muzickog albuma Pjevac85 3 3,280 17-02-2015 12:10 AM
Last Post: AzurO
  internet marketing webphp 0 1,743 23-12-2013 10:05 PM
Last Post: webphp
  Naucite Inbound Marketing i polozite ispit besplatno Igor Tomić 11 6,027 17-04-2013 05:23 PM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: