Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wordpress backup na drugi host SOS!!!!!!
24-02-2011, 04:07 PM
Wordpress backup na drugi host SOS!!!!!!
Trenutno hostam blog na hostgatoru sada ga hocu prebaciti na drugi host.Blog je ogroman ima 3500 postova.Kako ja sad da ga prebacim na drugi host.Sta trebam na hostgatoru skinuti sebi na desktop je li trebam sve ovo skinuti ?

Home Directory
MySQL Database
Email Forwarders
Email Filters

Nikada nisam ovo radio pa se nadam da razumjete jer bojim se da ne izgubim citav blog.Znaci meni trebaju postovi+ izgled bloga kakav jeste trenutno.

Game World Blog
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
24-02-2011, 06:35 PM
RE: Wordpress backup na drugi host SOS!!!!!!
ako ides full website backup onda ce ti on prenijeti i bazu podataka i home direktorij. ti na novog hostinu trebas prebacit taj home direktorij (ono sta se nalazi u public_html folderu) i izminit podatke u config file-u. trebas na novom serveru napravit novu bazu podataka te u nju ubacit podatke iz tog backupa... kad vidis da je sve to ok, onda treba prominit DNS servere da kad ukucas ime stranice u browseru da ti ide na novu, ne staru stranicu. valjda sam to razumno napisao

Sve vrste web usluga - napravi-stranicu.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
24-02-2011, 06:53 PM
Za email nisam siguran, a sto se tice samog sajta, zipujes ceo folder i skines na komp. Preko Phpmyadmina eksportujes MySQL bazu. Tamo gde si kupio domen, zamenis NS1 i NS2. Na novom hostingu dodas taj domen i zatim na novom hostu uploadujes zipovani fajl i raspakujes ga. Iz Cpanela napravis novu MySQL bazu i korisnika, zabelezis negde ime baze, ime korisnika i password. Udjes u PHPMyAdmin, nadjes tu bazu koju si kreirao i importujes bazu koju si skinuo na komp. Preko FTPa otvoris wp-config fajl i tu zamenis ime baze, ime korisnika i password koji si ranije zabelezio. I to je to. Ako ti sve izgleda komplikovano, mozda zbog velicine sajta u megabajtima a mozda i gigabajtima, mozes i da zamolis support na novom hostu da ti prebaci sve.

MyThemeShop.com aff link
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): mindhunter
24-02-2011, 07:24 PM
Ako možeš negdje pronaći BackupBuddy plugin, on ti to riješi vrlo jednostavno. Samo moraš ručno napraviti bazu s novim podacima na drugom hostu i kasnije uneseš podatke kad te traži, sve ostalo on odradi automatski,
Nedavno sam to radio i iako se ne bavim dugo Wordpressom, riješio sam bez problema.

Mislim da ćeš emailove morati ponovo podesiti na cPanelu novog hostinga, BB prebacuje samo wp blog.

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
25-02-2011, 12:43 PM
Obično hosteri nude besplatno prebacivanje sajta kod njih.

Ili ako im napišeš da bi prešao kod njih ali da neznaš preselit sajt, vjerujem da će ti pomoć.

U svakom slučaju bolje da sam napraviš jer ćeš nešto naučiti.

Zašto seliš sa hostgatora ako nije tajna?
Send this user an email Find all posts by this user
24-08-2011, 10:14 AM (This post was last modified: 24-08-2011 10:32 AM by mindhunter.)
(24-02-2011 06:53 PM)rigor04 Wrote:  Za email nisam siguran, a sto se tice samog sajta, zipujes ceo folder i skines na komp. Preko Phpmyadmina eksportujes MySQL bazu. Tamo gde si kupio domen, zamenis NS1 i NS2. Na novom hostingu dodas taj domen i zatim na novom hostu uploadujes zipovani fajl i raspakujes ga. Iz Cpanela napravis novu MySQL bazu i korisnika, zabelezis negde ime baze, ime korisnika i password. Udjes u PHPMyAdmin, nadjes tu bazu koju si kreirao i importujes bazu koju si skinuo na komp. Preko FTPa otvoris wp-config fajl i tu zamenis ime baze, ime korisnika i password koji si ranije zabelezio. I to je to. Ako ti sve izgleda komplikovano, mozda zbog velicine sajta u megabajtima a mozda i gigabajtima, mozes i da zamolis support na novom hostu da ti prebaci sve.

Moze mala pomoc. Uradio sam sve kako si opisao, medjutim kada pokusam da importujem bazu stalno mi izbacuje ovo:" You attempted to load file with unsupported compression (application/zip). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration."

edit: unzipovao sam fajl i uspeo sam da importujem. :-)

This is Your Life And It's Ending One Minute At A Time

Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pocetnicka pitanja + host Namecheap / Coolice ili neki treci? Tusk 2 1,115 04-07-2017 09:35 PM
Last Post: Tusk
  Bad Host bigli100 2 875 02-01-2016 02:09 AM
Last Post: mrcina
  best host bigli100 14 2,319 01-01-2016 03:26 PM
Last Post: Loxo
  Stable Host Kimi 7 2,611 06-05-2015 10:05 AM
Last Post: flex202
  Koji web host da uzmem rovad 32 9,003 11-02-2015 07:38 PM
Last Post: feniks
Icon2 Najbolji besplatni host bigli100 8 2,744 18-12-2014 12:58 AM
Last Post: aktion
  Hosting nemože da uradi backup sajta 1kvota1 17 4,300 29-10-2014 05:19 PM
Last Post: 1kvota1
Rolleyes Premjestanje sajta sa jednog hostinga na drugi Kimi 6 2,851 14-03-2014 08:45 PM
Last Post: Kapetan Bačvica

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: