Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako do 10 000 Unikatnih posetilaca dnevno?
25-12-2010, 08:26 PM (This post was last modified: 25-12-2010 08:34 PM by mindhunter.)
Kako do 10 000 Unikatnih posetilaca dnevno?
Pre 3 meseca sam poceo dodavati content na jedan entertainment sajt na engleskom jeziku. Cilj mi je bio dodati sto vise sadrzaja, tako da uopste nisam reklamirao sajt. Svakodnevno dobijam od 50-100(vecinom USA) poseta, najvecim delom preko google images. 30% Ljudi koji dodju preko slika koje traze na googlu, ostanu na sajtu i otvore jos 10-15 stranica. Interesuje me kako povecati posetu na ovakvom tipu sajta?

Mislio sam da kupim oglasni prostor na nekoliko slicnih sajtova. Na digital point forumu dosta njih prodaje oglasni prostor relativno jeftino, jedini problem sto vecina prihvata paypal only. Zatim facebook ads kampanja kako bi povecao broj fanova stranice. Sad ovde se dvoumim da li da angazujem na freelanceru nekog da odradi taj deo, al mi cimanje da ce mozda zbog metoda koje ce koristiti ta osoba, ukinuti tu stranicu, tako da cu ovaj deo verovatno direknto preko facebook ads.

Hocu da stavim oglase valueclickmedia, adsdaq, technoratimedia, ili bilo koji drugi CPM servis koji placa $ na 1000 impresija.
Da li je traffic sa sajtova kao sto su daily-traffic.com protivno pravilima tih servisa? Procitao sam terms and conditions za valueclickmedia i nisam nasao nista o tome, pa ako neko zna za svaki slucaj. Ovo pitam jer cu testirati par tih servisa koji nude jeftin traffic, a ako se pokaze dobar za ovu vrstu sajta, nastavicu kupovati. Da li da kupujem uopste ovaj traffic?

Pre 20 dana sam stavio jednu CPA ponudu i za sad imam 3 konverzije. Tako da cu kombinovati CPA+CPM+Amazon.

Sta bi ste vi preporucili za povecanje posetilaca(iz celog sveta)?

This is Your Life And It's Ending One Minute At A Time

Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
25-12-2010, 08:44 PM
RE: Kako do 10 000 Unikatnih posetilaca dnevno?
Nitko ti ne može reći kako da dođeš do 10UKV dnevno, ali fokusirat ću se na druge aspekte i druga pitanja.

Sa pravilnom monetizacijskom kampanjom, skoro svi mediji još uvijek vrijede, skoro svaki regularni traffic source može biti isplativa opcija (kad se pravilno iskoristi, govorim u neodređenom tonu kod ovih stvari jer većina neće uspješno izvesti ni jednu od ovih faza, i X ne mora nužno vodit do Y, iako je put mapiran).

SEO, SMM, VM, commuting, to bi bile najpristupačnije i najbrže startne opcije, dalje bi valjalo poradit na kompletnom brandingu, kreiranju zajednice i akulturizaciji postojeće posjete, sa radom na retenciji postojeće baze, prvenstveno treba ići na kontinuirano poboljšanje SMM kampanja (OODA i sl) i integraciju EMM-a. Dalje, MB i CPV su dosta povoljne startne opcije, to bi trebao bit prvi korak u plaćenim kampanjama. Sve nakon toga bi bilo od manje važnosti (ovisno o kvalitetni implementacije prethodnih koraka) i bilo koja odluka neće biti previše potentna.

I, naravno, ako si voljan zaprljat WH kampanju i prijeći u dublje tonove ovog spektra, postoji još par isplativih opcija, ali ne želim sad ići protiv pravila foruma, niti ulazit u to... a i ne volim preširoka pitanja poput ovog. Smile

I worship stupidity, and you are my new god. —Q
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (3): Black Dragon, rovad, mindhunter
25-12-2010, 09:55 PM
Na samom početku svog posts si u biti dao početni odgovor na svoje pitanjeSmil4332b670668b5 images. Ako je sajt sa dosta slika ja bih se fokusirao na to tako što bih upotrebljavao masu slika sa keywordina i onda bih odradio linkanje ka postovima sa tim slikama koristeći odgovarajuće keyworde ili fraze.
Kombiniraj forume,komentiranje blogova i raznorazne web 2.0 sajtove di moreš ostavit link. Uključi i linkanje sa free blog hostova,social bookmarking sajtova i pligg powered sajtova.
Naravno, traffic možeš povećati i servisima tipa 2leep.
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): mindhunter
27-12-2010, 03:37 AM (This post was last modified: 27-12-2010 03:39 AM by mindhunter.)
(25-12-2010 08:44 PM)Neosynthesist Wrote:  Nitko ti ne može reći kako da dođeš do 10UKV dnevno, ali fokusirat ću se na druge aspekte i druga pitanja.

Sa pravilnom monetizacijskom kampanjom, skoro svi mediji još uvijek vrijede, skoro svaki regularni traffic source može biti isplativa opcija (kad se pravilno iskoristi, govorim u neodređenom tonu kod ovih stvari jer većina neće uspješno izvesti ni jednu od ovih faza, i X ne mora nužno vodit do Y, iako je put mapiran).

SEO, SMM, VM, commuting, to bi bile najpristupačnije i najbrže startne opcije, dalje bi valjalo poradit na kompletnom brandingu, kreiranju zajednice i akulturizaciji postojeće posjete, sa radom na retenciji postojeće baze, prvenstveno treba ići na kontinuirano poboljšanje SMM kampanja (OODA i sl) i integraciju EMM-a. Dalje, MB i CPV su dosta povoljne startne opcije, to bi trebao bit prvi korak u plaćenim kampanjama. Sve nakon toga bi bilo od manje važnosti (ovisno o kvalitetni implementacije prethodnih koraka) i bilo koja odluka neće biti previše potentna.

I, naravno, ako si voljan zaprljat WH kampanju i prijeći u dublje tonove ovog spektra, postoji još par isplativih opcija, ali ne želim sad ići protiv pravila foruma, niti ulazit u to... a i ne volim preširoka pitanja poput ovog. Smile

U pravu si presiroko pitanje, ustvari hteo sam pitati kako uposte zapoceti sa reklamiranjem. Koja je najbolja startna opcija I sl. U svakom slucaju odgovor je tu.
Imao sam bas ovakav ali ne bas definisan koncept koji si ovde napisao tj. bolje reci rasclanio ali u svakom slucaju sada znam kako cu se fokusirati.
Za sada samo WH Smile.

(25-12-2010 09:55 PM)iggysick Wrote:  Na samom početku svog posts si u biti dao početni odgovor na svoje pitanjeSmil4332b670668b5 images. Ako je sajt sa dosta slika ja bih se fokusirao na to tako što bih upotrebljavao masu slika sa keywordina i onda bih odradio linkanje ka postovima sa tim slikama koristeći odgovarajuće keyworde ili fraze.
Kombiniraj forume,komentiranje blogova i raznorazne web 2.0 sajtove di moreš ostavit link. Uključi i linkanje sa free blog hostova,social bookmarking sajtova i pligg powered sajtova.
Naravno, traffic možeš povećati i servisima tipa 2leep.
Da, sajt je sa dosta slika. Vidis ovde sam napravio veliku gresku jer nisam imao pojma o SEO i obicno sacuvam slike 1,2,3,4... , tako da cu poraditi na ovome. Ovih 50-100 posetilaca dobijam preko samo 3 slike.
Ima ovde posla :-)

This is Your Life And It's Ending One Minute At A Time

Find all posts by this user
27-12-2010, 08:15 AM (This post was last modified: 29-12-2010 12:17 AM by Black Dragon.)
Posto je entertainment blog, svaki post koji objavis prijavi na leenks.com i i-am-bored.com, imam ih jos ko zna koliko takvih sajtova.
Ako ti na primer admin sa leenks.com odobri post i objavi ga imas jedno 3 dana po 4-5000 poseta na dan. Da li ce objaviti zavisi od kvaliteta posta i da li je to vec neko objavljvao.

Kako naci jos takvih sajtova kao sto su leenks i sl.? jednostavno, obidji "kolege". Sajtovi tog tipa traze od tebe da imas link prema njima, najcesce ga stavljaju u blogroll. Znaci kad naidjes na takav sajt pogledaj mu blogroll i vidi da li su sajtovi slicni kao leenks, tj da li rade na istom principu. Ako je tako dodaj ih na listu i opet svaki post koji objavis na svom blogu, dodaj i tamo.

PS. Javi rezultate kad ti prodje post na leenks. Pozz

MyThemeShop.com aff link
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): mindhunter
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako odrediti cijenu bannera na stranici preko 14.000 unikatnih posjeta VIC 6 4,098 16-03-2013 07:22 PM
Last Post: Igor Tomić

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: