Post Reply 

Thread Rating:
  • 10 Votes - 4.6 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon - pratite me od nule do full time zarade
05-10-2010, 09:45 PM
Amazon - pratite me od nule do full time zarade
Nakon krace pauze od IMa pocinjem ispocetka. Prosle godine otprilike u ovo vrijeme sam krenuo s Adsensom, ovaj put sam se odlucio za Amazon.

Amazon sam odabrao iz vise razloga. Vazna mi je bila pouzdanost kompanije koja donekle jamci isplate (da nije scam). A Amazon definitivno ulazi u taj uzi krug kompanija koje sigurno isplacuju. Osim toga, isplate se mogu primati u Hrvatskoj putem čekova i unovciti u banci.

Dvoumio sam se izmedu Clickbanka i Amazona, ali sam se na kraju odlucio za Amazon iako su komisije po mojoj procjeni manje. Amazon je prevagnuo zato sto mi je bila zelja promovirati fizicke proizvode, a na Amazonu ih ima stvarno puno. Jos je bio razlog i taj sto su kupci vec nauceni na kupovinu preko Amazona tako da to bitno olaksava cjelokupan proces.

Uglavnom, o Amazonu znam samo ono sto sam procitao u zadnjih par dana. U ovom threadu cu pokusati iznijet sve sto radim uz detaljna objasnjenja. Cilj mi je ovim putem motivirati prvenstveno sebe, a zatim i druge da se pokrenu i naprave nesto.

Sto se tice zarade, nemam u planu nikakvu konkretnu cifru niti neko vremensko ogranicenje. S vremenom ce biti jasno da li je moj plan (kojeg jos nisam do kraja razradio btw.) profitabilan ili ne. Bitno je naglasiti da ne raspolazem s puno slobodnog vremena tako da nisam siguran da li cu moci svaki dan raditi na projektu.

Ono sto mogu garantirati je to da nekoliko mjeseci (min. 3) necu odustajati bez obzira na rezultate i da ce ova tema biti updejtana min. 2-3 puta tjedno s objasnjenima razlicitih postupaka, detaljima, rezultatima, eventualnom zaradom, statistickim podacim itd.

Ako imate bilo kakvih pitanja, slobodno pitajte. Ovaj thread je napravljen zato da svi sudjeluju i da svi izvucemo korist iz toga.

Uskoro krecemo!

Pozdrav

Izrada Fotografija
Izrada Slika
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-10-2010, 10:06 PM (This post was last modified: 05-10-2010 10:14 PM by Davor Bomestar.)
RE: Amazon - pratite me od nule do full time zarade
Svaka cast. Deri miki. Ima love u tome i nemoj nikad odustajat!!

Evo cisto da pokazemo ekipi da postoje stvari koje mogu donijet vise love od uploading sranja i ja cu prilozit nes za motivaciju.
To je uglavnom od prosle godine. Ovaj period sto pise to sam ja odabrao tak da pobere sve u tom periodu, ne znaci da je sve jednako rasporedjeno. 30-40% je od PPCa ostalo je od SEO-a.

[Image: attachment.php?aid=113]

Skoro sve je reinvestirano dalje u biznis al nije ovo da se bahatimo nego cisto da vidite da se moze zaradjivat na amazonu (ili bilo kom affiliate programu).
(Cisto da nebi bilo zabune, moja zarada je ono na kraju skroz desno, ovo u sredini je vrijednost robe sto je amazon prodao)

Sretno master i ne sumnjam da ces uskoro dizat lovu. Bas su mi falili ovakvi threadovi koji prate napredak tako da mi je drago da si otvorio Winking

Attached File(s) Image(s)

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
05-10-2010, 10:28 PM
Taman za mene! Ne znam tvoju metodologiju, ja ću za mjesec-dva krenut sa mini-blogovima, ciljano za pojedine proizvode, pri čemu ću koristit sve prednosti exact match domena, beneficiranog položaja Wordpress blogova, originalnog sadržaja i relativno slabe konkurencije.

U svakom slučaju, želim ti puno sreće i uspjeha, pratit ću ovu temu jer i mene zanima, s obzirom da ima toliko toga o Clickbank-u, dok o Amazonu ima mnogo manje, iako se tu mnogo love vrti - zasigurno zbog toga što su to fizički proizvodi i što su provizije mnogo niže.

Sigurno imaš neki generalan plan u glavi - reci mi oćeš li ciljati na skuplje proizvode ili jeftinije koji imaju širi krug kupaca. Promet je pretpostavljam sa Google-a. Oćeš napadat jednu nišu ili više? I oćeš li sve stavljat na jedan sajt ili na više njih?

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
Thanks given by (3): maloni1991, m4ster, Black Dragon
05-10-2010, 10:50 PM (This post was last modified: 05-10-2010 10:57 PM by m4ster.)
@ dbomestar: Svaka cast na zaradi - to ce mi sigurno dati motivaciju Smile

Samo da napomenem - oslanjat cu se 99% na posjetu s trazilica, odnosno na SEO. PPC i slicne nacine dovođenja posjetu cu izbjegavati, barem u pocetku jer nemam dovoljno iskustva/love da bih odmah krenuo s tim.

Prvi koraci su napravljeni. Prijavio sam se na Amazon affiliate program. Trudio sam se davat iscrpne i detaljne odgovore/komentare kod prijave i mislim da ne bi trebalo biti problema. Ocekujem da ce me kroz 2-3 dana primiti.

Osim toga je rijesen i hosting. Uzeo sam preko Hostgatora aluminum reseller plan. Morao sam verificirati podatke pozivom (zivio skype i toll free number Biggrin). Odabrao sam reseller zato sto planiram napraviti vise manjih sajtova pa ce biti lakse to sve kontrolirati, moguce je imati posebnu IP adresu za svaki 'podhosting', jednostavnije je na kraju eventualno prodati neki website itd.

Sutra cu vjerojatno provesti dan u borbi s namjestavanjem hostinga (iako ne vjerujem da je pretjerano komplicirano, a i Hostgator ima prepredobar costumer support).

Stranice ce biti napravljene u Wordpressu zato sto sam totalni pocetnik po pitanju bilo kakvog programiranja/kodiranja itd.

Sutra cu polako poceti razmisljati o strukturiranju stranica. Glavno pitanje je koliko ici u sirinu s tematikom odnosno s određenom nisom. Naime, ako odem previse u sirinu, posjetitelj ce imati preveliku mogucnost odabira i vjerojatno nece nista odabrati, a ako odem preusko onda ce stranice biti premale i nece imati autoritet, moguce da se suocim s premalo proizvoda za promoviranje itd.

Uglavnom to su neke moje ideje ovako na brzinu. Sto vi mislite o tome?
(05-10-2010 10:28 PM)rovad Wrote:  Sigurno imaš neki generalan plan u glavi - reci mi oćeš li ciljati na skuplje proizvode ili jeftinije koji imaju širi krug kupaca. Promet je pretpostavljam sa Google-a. Oćeš napadat jednu nišu ili više? I oćeš li sve stavljat na jedan sajt ili na više njih?

Za sada jos nisam razmisljao o takvim pojedinostima jer nisam do kraja proucio princip zarade i provizija, koliki su postotci i slicni detalji. Kad to proucim cu dat konkretan odgovor.

Napadat cu sigurno vise niša po principu jedna niša = jedan sajt. Kao sto sam vec napisao, moram odrediti koliko ce sajtovi ici u sirinu. Vjerojatno ce to biti neka zlatna sredina između mikrostranica i velikih autoritativnih stranica.

Hvala na lijepim zeljama!

Izrada Fotografija
Izrada Slika
Thanks given by (3): GoodLooker, maloni1991, Antonela
05-10-2010, 11:08 PM
Ciljati specificne proizvode je lakse i vise su buying ali su kraceg su vjeka. Npr. u electronici svake god izadje nova linija tako da nije dugotrajna zarada.
Ciljati onako opcenitije pojmove tipa "canon digital camera" je dosta teze pa je tesko rangirati.
Ciljati jeftine proizvode je cesce lakse ali i puno manja zarada itd. Ima tu puno fora i caka Smile

Thanks given by (2): GoodLooker, maloni1991
06-10-2010, 12:00 AM
(05-10-2010 09:45 PM)m4ster Wrote:  Nakon krace pauze od IMa pocinjem ispocetka. Prosle godine otprilike u ovo vrijeme sam krenuo s Adsensom, ovaj put sam se odlucio za Amazon.

Amazon sam odabrao iz vise razloga. Vazna mi je bila pouzdanost kompanije koja donekle jamci isplate (da nije scam). A Amazon definitivno ulazi u taj uzi krug kompanija koje sigurno isplacuju. Osim toga, isplate se mogu primati u Hrvatskoj putem čekova i unovciti u banci.

Dvoumio sam se izmedu Clickbanka i Amazona, ali sam se na kraju odlucio za Amazon iako su komisije po mojoj procjeni manje. Amazon je prevagnuo zato sto mi je bila zelja promovirati fizicke proizvode, a na Amazonu ih ima stvarno puno. Jos je bio razlog i taj sto su kupci vec nauceni na kupovinu preko Amazona tako da to bitno olaksava cjelokupan proces.

Uglavnom, o Amazonu znam samo ono sto sam procitao u zadnjih par dana. U ovom threadu cu pokusati iznijet sve sto radim uz detaljna objasnjenja. Cilj mi je ovim putem motivirati prvenstveno sebe, a zatim i druge da se pokrenu i naprave nesto.

Sto se tice zarade, nemam u planu nikakvu konkretnu cifru niti neko vremensko ogranicenje. S vremenom ce biti jasno da li je moj plan (kojeg jos nisam do kraja razradio btw.) profitabilan ili ne. Bitno je naglasiti da ne raspolazem s puno slobodnog vremena tako da nisam siguran da li cu moci svaki dan raditi na projektu.

Ono sto mogu garantirati je to da nekoliko mjeseci (min. 3) necu odustajati bez obzira na rezultate i da ce ova tema biti updejtana min. 2-3 puta tjedno s objasnjenima razlicitih postupaka, detaljima, rezultatima, eventualnom zaradom, statistickim podacim itd.

Ako imate bilo kakvih pitanja, slobodno pitajte. Ovaj thread je napravljen zato da svi sudjeluju i da svi izvucemo korist iz toga.

Uskoro krecemo!

Pozdrav

bravo i sretno s započetim radom i svakako velika pohvala za temu! Winking

svakako će biti zanimljivo pratiti te kako radiš!
Find all posts by this user
Thanks given by (3): maloni1991, m4ster
06-10-2010, 02:16 AM (This post was last modified: 06-10-2010 02:18 AM by Lord.)
Ja takodje vec nekoliko nedelja analiziram jednu nichu, i poceo sam izradom sajta na kom cu prodavati affiliate proizvode.

Ja sam se odlucio da pravim sajt koji izgleda 1:1 kao ecommerce sajt, stim sto ce buy now biti link ka affiliate site. Na moju zalost odlucio sam se za Magento, vec nekoliko dana samo citam onaj njihov forum. Kupio sam neki modul za 30$ koji kad ubacujem nov product, dozvoljava i napisati URL(affiliate link) na buy now. Dok ne napravim totalan research necu poceti sa link buildingom. Trenutno veliki problem mi je i pisac, koji ce mi pisati clanke na Engleskom. Takodje treba mi neko ko ce ih spinovati u ovakav format:

{Ko [drugome|nekom drugom] jamu kopa sam u nju [upada|pasce]~U jamu [upada|ce pasti] onaj koji [kopa|iskopava] jamu}

Sta mislite, clanak preveden sa naprimer Spanskog ili Nemackog jezika (google translate), a onda spinovan na gore naveden nacin, dali ce google deindeksirati takve clanke s obzirom da se dobija ogroman broj kombinacija ali nije unique..

Radio sam sa spinovanim clancima ali pisani rucno, a ne prevedni koristeci G translate...

GoDaddy Promo Code and all others Domain Promo Codes at one place
Thanks given by (1): maloni1991
06-10-2010, 08:32 AM
Nek ti je sa srećom. Čekam da objasniš kako se pravi onaj store, imam oko 5k čiste SE posete dnevno u sport niche pa bi to valjalo na nešto iskoristiti... Smile

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Thanks given by (2): maloni1991, m4ster
06-10-2010, 09:45 AM
Odlicno! Pratim te i radim paralelno Waving

Mislio sam stati, ali je ovo stvarno "herojska" tema Hysterical jos kad dbomestar pokaza cifru do koje se moze doci jednog dana kad "narastem" Tease

Meni je account nedavno odobren na osnovu "Visual Basic 6.0 tutorial" bloga na blogspot-u, ali to je bio samo cover Tonuge2

Kao sto dbomestar rece... sljedeci cilj je naci proizvod/e na duge staze.
Sto se tice domena sve ce biti .com znaci bez free blogova.

Pa zasucimo rukave i sretno Waving

-> Jednostavna zarada skracivanjem linkova!
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (3): maloni1991, m4ster
06-10-2010, 07:09 PM
U pocetku ce update biti skoro svaki dan. Ipak je potrebno malo opisati sto se i kako radi. Kasnije to nece biti toliko potrebno...

Jos nisam dobio odgovor od Amazona da li sam primljen u affiliate program. Ocekujem da ce odgovor stici sutra, najkasnije preksutra.

Posto volim razraditi plan prije nego sto se bacim na pisanje, malo sam trazio po internetu i raznim forumima kako bi bilo najbolje sloziti website. Pa evo jedna od solucija koja se meni cini idealnom.

Kao sto sam vec napisao, koristit cu Wordpress. Pocetna stranica ce biti staticna, znaci optimizirani clanak za generalni keyword koji se odnosi na nišu iz koje su proizvodi. Kroz taj clanak cu postaviti linkove prema svakom review-u.

Svaki proizvod ce imati svoj review objavljen kao page. Reviewove cu pisati sam, barem u pocetku. Imat ce min. 400 rijeci, i bit ce optimizirani za sto vise long tail fraza. Međutim, bit ce pisani prvenstveno s ciljem da prodaju proizvod.

Uz to cu pisati i obicne, generalne clanke i objavljivat ih kao postove. Unutar tih clanaka ce biti linkovi prema review-ovima. Znaci, to ce biti uglavnom optimizirani tekstovi za jedan keyword koji ima pretrazivanja u Google-u sa relativno slabom konkurencijom... Do tih clanaka nece voditi nikakva navigacija kroz website, nego ce se iskljucivo dolaziti na te clanke putem Google-a pa onda dalje prema review-ima. Razlog je taj da ne odvlacim ljude od affiliate linkova prema Amazonu

Sto se tiče template-a (odnosno teme u Wordpressu)... Koristit cu uvijek besplatne teme koje se mogu pronaci svuda po internetu, svaki website ce imati drugaciju temu. Potrudit cu se da su to 2-column teme sa sto manje razlicitih distrakcija. Pozadina da bude bijela. Znaci samo jedan sidebar u kojem ce biti meni sa linkovima prema about us/contact us/privacy policy/review-ovima.

Sto se tice plug-inova. Koristiti cu sigurno "All In One SEO" - to je odlican plugin koje pojednostavljuje on-page optimizaciju. Instalirat cu i "Easy Privacy Policy". Taj plugin omogucuje objavljivanje privacy policyja kroz par klikova. "Contact Form 7" - kao sto samo ime kaze, plugin za kontakt obrazac. Eventualno cu jos dodati "XML Sitemap" plugin. Taj plugin neocekivano kreira sitemap.

To bi bilo to u kratko. Ako netko ima pitanja, slobodno pitajte. Ako sam nesto izostavio ili zaboravio, slobodno recite. Otvoren sam za sve prijedloge, sugestije itd. Smile

P.S. o odabiru proizvoda/ keyword researchu / pisanju review-a cu detaljnije u nekom drugom postu, vec sad vidim da ce se o tome puno pisati...

Izrada Fotografija
Izrada Slika
07-10-2010, 09:12 PM
@dbomestar StarsStars

brate mili svaka cast ... skidam kapu ... ali stvarno !!

Best Free Backlinks Source
07-10-2010, 09:54 PM
Sada dolazimo do jednog od najtezih dijelova u cijelom procesu, a to je odabir proizvoda kojeg cemo reklamirati, odnosno niše u koju cemu uci. Taj cijeli postupak bih podijelio u 3 dijela od kojih su neki dijelovi opsezniji od drugih, ali bitno je naglasiti da su svi podjednako vazni. Ta 3 dijela su: odabir proizvoda, keyword research (odabir kljucnih rijeci) i competition research (analiza konkurencije).

Odabir proizvoda

Prvo krecemo od odabira proizvoda. Prije odabira moramo odrediti neke kriterije koje proizvod mora zadovoljiti. Izdvojio sam nekoliko vaznih odrednica koje bi bilo dobro pratiti.

1.) Cijena Proizvoda Mora Biti Veca Od 100$ - razlog za ovo lezi u nacinu racunanja zarade. Da sad ne ulazim u detalje, provizija ide od 4% pa sve do 8.5% od cijene proizvoda ovisno o broju prodanih proizvoda u mjesecu i resetira se na pocetku svakog mjeseca. Od 4 do 6% treba prodati 7 proizvoda, dalje to ide puno sporije. E sad, kad se to prevede u zaradu, 4% od 100$ je 4$, 6% od 100$ je 6$. To su sve male cifre, a sad zamislite da odaberemo proizvod koji kosta manje od 100$... Jos bih htio dodati da se obrati posebna paznja na stvari koje ljudi kupuju u vecim kolicinama; npr. stolice. Rijetko kad ce netko kupiti samo 1 stolicu, vecinom ce to biti 4 ili 6 komada, pa ako je cijena jedne 50$ to se mnozi sa brojem komada i automatski prolazi nasu provjeru. Kod ovakvih proizvoda je dobro sto nam omogucuju brzi prelazak od recimo 4 do 6% provizije.

2.) 4+/5 Star Rating - kada posaljemo potencijalnog kupca preko naseg affiliate linka na proizvod, bilo bi idealno kada bi taj proizvod imao 5 ili 4 zvijezdice. Te zvijezdice predstavljaju prosjecne ocjene dane od ljudi koji su taj proizvod koristili. Sto je veca ocjena, proizvod je kvalitetniji i potencijalni kupac ce se odluciti na kupnju.

3.) 10+ Review-ova Proizvda Na Amazonu - to je vazno ako kupac zeli cuti stvarna misljenja o tom proizvodu, također mu olaksava kupnju. Međutim, ovaj faktor je jako vazan i za mene, kao affiliatea. Naime, broj review-ova na Amazon stranici sugerira da je taj proizvod popularan i trazen. Nije svaki kupac ostavio review, sto znaci da ako proizvod ima 10 review-ova, mozemo slobodno reci da je 50-100 ljudi vec kupilo taj proizvod.

4.) Prva 3 Review-a Na Amazonu Moraju Biti Pozitivna - kada kupac dođe preko naseg linka na Amazon, i odluci procitati review-ove od stvarnih korisnika tog proizvoda, bilo bi idealno kad bi prva 3 review-a bila pozitivna sto automatski povecava sansu za prodaju.

5.) 4-5 Slicnih Proizvoda - vazno je da postoji barem jos 4-5 proizvoda u istoj niši koji barem djelomicno zadovoljavaju iznad nabrojene kriterije, jer je meni cilj napravit review website za minimalno 4-5 proizvoda.

Primjer: ovaj proizvod (nije affiliate link i svidjet ce se zenskoj populaciji Biggrin)

1. Cijena - 249.95$
2. 5.0 prosjecna ocjena korisnika (star rating)
3. 16 review-ova, to je vise od 10 koliko sam odredio da je min.
4. Prva 3 review-a su pozitivna i detaljna
5. Postoji jos 4-5 slicnih proizvoda

Napomena: ovo je random odabran proizvod, nije proveden jos nikakav keyword research niti competition research, o tome ce biti rijeci u iducem postu

Naravno, tu postoji i ciljanje ocajnih kupaca (npr. ljecenje hemeroida, gljivica itd.) koji bi puno platili samo da ozdrave (a mozda im je neugodno ici doktoru itd.). Zatim video igre - tu se isto moze puno potrositi (gaming tipkovnice, misevi itd. sa logom od igre...). Hobiji isto spadaju u te kategorije gdje ljudi vise kupuju 'srcem' nego razumom pa im je lako prodati...

Uglavnom, ima tu jos puno toga o cemu se moze pricati. Ovo su samo neke osnovne smjernice. Ako netko ima jos savjeta, slobodno recite bez ustrucavanja Smile

Izrada Fotografija
Izrada Slika
07-10-2010, 11:13 PM
Nakon sto smo odabrali konkretan proizvod, vrijeme je da se naprave keyword research i analiza konkurencije. Ova dva koraka su jako vazna, jer ako samo jedan od njih 'ne uspije', onda se mora krenuti sa trazenjem novih proizvoda, odnosno sve ispocetka.

Prvo cemo napraviti keyword research, odnosno istraziti da li određeni izrazi (vezani za nas proizvod) imaju pretrazivanja u Google-u, tj. da li su trazeni. Jer ako nisu trazeni, onda necemo optimizirati stranicu za te izraze i necemo graditi backlinkove s tom frazom kao anchor tekstom itd. Ali o tome vise kasnije.

Za to postoje mnogi alati kao sto su Google Adwords Keyword Tool (GAKT), Market Samurai (placa se), Micro Niche Finder (placa se) i mnogi drugi da sad ne nabrajam. Ja cu koristiti GAKT iskljucivo zato sto je besplatan, a i smatram da je sasvim dovoljan za neke jednostavnije zadatke.

Samo da napomenem da je nedavno GAKT promijenio (redizajnirao) interface tako da ce trebati vremena da se naviknem. Također mislim da su rezultati tocniji sada nego sto su bili prije.

Kao prvi korak bih postavio pronalazak fraza za koje mislite da bi bilo dobro rangirati. Predlazem da se napravi popis krenuvsi od tocnog imena proizvoda, pa sve vise prema opcem, generalnom pojmu. Treba teziti raznolikosti, okretati redoslijed rijeci, dodati rijeci kao sto su review, buy, cheap... Koristiti malo mozak i mastu. Uglavnom, nakon sto je popis gotov, treba poceti unositi te fraze u GAKT (ili neki drugi program) radi provjere da li postoji potraznja. Logicno, za neke fraze nece biti uopce pretrazivanja, za neke ce biti malo, a za neke puno. U pravilu, broj pretrazivanja se povecava kako se fraze odmicu od tocnih naziva proizvoda prema generalnim pojmovima.

Prijedlog: za provjeru pretrazivanja koristite "exact match". Ako vas zanimaju pretrazivanja za tocno određenu frazu, upisite tu frazu i pod "Advanced Options" oznacite "Ideas containing my search terms". Tijekom pretrazivanja ce vam vjerojatno GAKT izbaciti slicne fraze - zapisite i njih.

Zamolio bih vas da preporucite koliko je minimalno exact pretrazivanja dovoljno da određena fraza/keyword prođe test. S ovim novim GAKT-om nemam jos iskustva, a i primijetio sam da pokazuje puno manje pretrazivanja od starog GAKT-a.

Plan je pronaci 1-3 generalna keyworda (puno pretrazivanja) za koji ce rangirati pocetna stranica i nekoliko fraza koje se odnose tocno na nas proizvod za koji cemo pokusati probiti nas review. Nakon napravljene liste keyworda i odgovarajucih pretrazivanja vrijeme je da se krene na analizu konkurencije.

Analiza konkurencije je vazna jer pomocu nje zapravo određujemo koliko ce nam vremena i truda trebati da stignemo na prvu stranu Google-a i da li je to uopce moguce. Puno puta ce se dogoditi da je nemoguce doci na prvu stranu jer je konkurencija prejaka, ili da je moguce ali se ne isplati jer je potrebno uloziti previse truda i vremena. U takvim situacijama ili ponavljamo keyword research i odabiremo druge fraze, ili trazimo novi proizvod.

E sad, postoje doslovno hiljade nacina provjere konkurencije. Ja cu iznijeti svoj, a bilo bi odlicno kad bi i drugi napisali kako oni to rade i sto eventualno trebam promijeniti.

Kod analize konkurencije koristim Mozillu Firefox (web browser) i SeoQuake (plugin za Mozillu Firefox). Kako to funkcionira? Otvorim FireFox, ukljucim SeoQuake. upisem u Google jednu od fraza koje smo pronasli putem keyword researcha i lupim enter. Nakon toga mi se otvori prva stranica Googlea sa 10 rezultata, a ispod svakog rezultata mi SeoQuake izlista podatke od kojih su meni najvazniji Page Rank (PR) i Yahoo broj linkova (backlinkova) prema toj konkretnoj stranici.

Ako među rezultatima vidim puno PR n/a, 0 ili 1, to je vec dosta dobar znak. Generalno, sve ispod recimo PR3 je dobro. Sto se tice linkova, cesto ce se dogoditi da stranice imaju 0 backlinkova sto je isto dobar znak. Opcenito, sve ispod cca 50 backlinkova je relativno jednostavno prestici. Naravno, ako neka stranica ima vise backlinkova, dobro je provjeriti da li ima tocnu frazu u naslovu jer je to cesto indikator da je ta stranica optimizirana za tu frazu. Osim toga, cesto puta se moze vidjeti da neka stranica ima puno backlinkova, ali onda u nekim slucajevima kad se pogledaju ti backlinkovi svi ili dolaze sa iste stranice ili imaju los anchor tekst. Za provjeru broja backlinkova i anchor teksta koristim Backlinkwatch. Jasna stvar, ako neka stranica ima nas keyword u naslovu, puno backlinkova s razlicitih domena s nasim keywordom kao anchor tekstom, tesko cemo ju prestici.

Sad sam ja tu puno toga napisao, ali cinjenica je da je tesko opisati taj cjelokupan proces. Prije svega je tu potrebno iskustvo koje se dobiva s vremenom i to je nesto sto je tesko nadomjestiti. Opet molim sve, kao i u svakom postu, da pomognu sa svojim iskustvima i da svojim komentarima pridonesu ovoj temi.

Izrada Fotografija
Izrada Slika
08-10-2010, 01:30 AM
Kratki updejt: prihvacen sam u Amazon affiliate program, nije bilo nikakvih problema u vezi toga.

Sto se tice odabira proizvoda, i taj dio isto napreduje. Međutim, malo sam jos uvijek nesiguran i sve provjeravam dva puta pa zato malo sporije ide. Nakon 10ak pokrenutih stranica ce vjerojatno ici brze. Smile

Sutra imam nekih obaveza preko dana pa cu na vecer vjerojatno sloziti neki post o tome kako napisati kvalitetan review (ako ne zaglavim negdje vani). To bi trebao biti zadnji veci post takvog tipa. Nakon toga se sve svodi manje-vise na ponavljanje jednih te istih radnji, uz naravno redovni updejt i tu i tamo koji savjet.

Ako ce sve ici po planu, prvi website s jednim glavnim clankom i jednim review-om bi trebao biti online oko subote. Nakon toga cemo polako poceti razmisljati o link buildingu. Pokusat cu sloziti neki uhodani link building program da si to sve malo olaksam i sistematiziram. Tu cu vjerojatno trebat pomoc iskusnijih, ali o tome kasnije.

Izrada Fotografija
Izrada Slika
Thanks given by (2): Black Dragon, maloni1991
08-10-2010, 09:04 AM
Jedno malo brzinsko pitanje, sto izabrati Amazon ili eBay program?

-> Jednostavna zarada skracivanjem linkova!
Visit this user's website Find all posts by this user
08-10-2010, 11:07 AM
S obzirom da je paypal eBay-ev koliko sam ja upoznat eBay isplacuje samo na paypal mislim da se odgovor sam namece. Osim ako su nes mjenjali pa uveli i placanje ostalim metodama. Ali nemojte se ogranicit samo na Amazon ljudi, postoje i drugi affiliate programi. Postoji Commision Juncion, postoji linkshare, google affiliate network, shareasale, papperjam to su neke od glavnih, nije lako uc na sve njih ako vec nemate neki solidan sajt ali ako imate plan sve se moze. Na CJ-u ima brrdo raznih sajtova i trgovina koje mozete promovirati. Clickbank je ultra jednostavan zato vecina ekipe navali na to, Amazon je mrvicu tezi pa je malo manje ekipe na Amazonu a na CJ-u i ostalim mrezama nitko jer je kompliciranije za uc. Ali racunajte da imate ogroman arsenal "nicha" na raspolaganju kad udjete u takve mreze. Onda nece biti u koju nichu da idem nego kad nadjete nichu cete trazit kojeg proizvodjaca da koristim. Prednost Amazona je sto je napravljen da ljudi kupuju i ljudi mu vjeruju. Nedostatak je sto vec ima konkurencije za dosta nicha, mnogi sajtovi vuku direktan feed sa amazona, nedostatak je sto tracking cookie traje samo 24h dok recimo kod nekih sajtova zna trajati i 7 do 30 dana. Tako da sta god netko kupi u tom periodu vama se racuna %. Ako imate brdo sajtova a s vremenom bi se moglo skupit onda ce vam se stvorit kumulativni efekt tipa "legalni" cookie stuffing hehe Smile Ugl. 100 minisajtova ce vam skupa donijet vise zarade po sajtu nego da imate samo jedan sajt zato jer cete na vise kompova ostavit svoj tracking cookie a to znaci vece sanse da poberete % od dodatnih stvari sto ekipa kupi.

Savjet za Keyword Research - Ako ste regani na Amazon.com racunajte da vam je vase trziste samo US. Tako da kad u GAKT-u radite keyword research odaberite US i gledajte "Local Monthly". Vec tu ce biti broj dosta manji nego na Global pa cete dobiti realnije sta mozete ocekivat. Manje ali realnije.
Sa prvim mjestom mozete dobit 30-40% od tog pretrazivanja pa si izracunajte moguci mjesecni promet. Od te brojke racunajte da 1% do max 2% u jako dobrom slucaju, ce vam kupit proizvod. Pomnozite taj broj sa zaradom koju mozete ocekivati, npr. za electronicu je postotak na amazonu trajno 4%, ne raste mjesecno do 8.5% ali ne spadaju svi elektronski proizvodi u electronicu pa je to dobro.
No recimo ako je 1000 exact pretrazivanja 30% od toga na sajt je 300 posjeta mjesecno. 300 / 30 dana je 10 posjeta dnevno. Ako od 300 ljudi 1% kupi to je 3 prodaje mjesecno. 3 prodaje puta recimo $4 ako je proizvod vrijedan 100 dolara vam dodje mjesecna zarada od $12 mjesecno. Ne bas tako impresivno ? Sve ovo govorim da se nebi bas razocarali kako nema zarade. Ipak treba gledati "the big picture". Tako da moj savjet je, da pocnite korak po korak, napravite prvi sajt koji ce vam zaradjivati $12 mjesecno. Ali nemojte mislit da je bas tako lako, morat cete napravit 10 i 20 sajtova koji dobro rangiraju i prodaju se da bi mogli imat zaradu 100-200-300 dolara. Tako da puno truda treba ali one uporne njih ceka nagrada na kraju Winking

Sto se tice konkurencije master je jako dobro objasnio. Treba gledati konkurenciju na prvoj stranici i to je to.
Iako ne uvijek ali kad god imam ROOT domene (bez podstranica) onda samo njih analiziram jer mi je lakse nego podstranice. Kod podstranica ulazi i faktor domene a tu je teze odredit sta je jako, dostizno itd.
Samo jedna stvar sto meni fali u cijeloj prici. Da, broj linkova na yahoo je dobra stvar, da title tag sajta i anchor textovi dolaznih linkova su jako vazni ali nazalost ni kod jednog od ovih alata ne vidim da prikazuje broj domena koje linkaju. Zato je meni SEOmoz-ov Open Site explorer neophodan. Ja imam placenu verziju i koristim ga svaki dan, pregled anchor textova i broj Unique Root Domena sto linkaju su mi strasno vazni. Ali ljudi moji, http://www.opensiteexplorer.org mozete ga koristit u osnovnim funkcijama i bez da placate. Bez registracije mozete 3 puta dnevno pregladavati i do top 5 anchora. Ako se REGISTRIRATE a ne platite znaci samo da se registrirani imate neogranicen broj koristenja/pregledavanja i mozete vidjet top 20 anchor textova.
Znaci obvezno se registrirajte na SEOmoz-ov open site explorer i koristite ga besplatnog u kombinaciji sa yahoo i backlinkwatch-om. Dobit cete dojam top 20 anchor textova. Znaci recimo na yahoo vidite netko ima 2 000 linkova i odmah ste tuzni jer je to puno. Ali dodjete na Open Site Explorer vidite da je to 2 000 linkova sa 4-5 domena odmah je jasno da nije uopce tako tezak protivnik kao sto bi se pomislilo na prvi tren. Pogledate top 20 anchor textova na Open Site Exploreru i ako vidite da
vase ciljane fraze za koju zelite rangirati vas konkurent nema uopce ili vrlo malo medju anchor textovima dolaznih linkova onda vam je jasno da je relativno lako doc na njegovu poziciju.
Ja koristim Yahoo + Open Site Explorer od SEOmoza ali placenu verziju a vama preporucam Yahoo + Open Site Explorer (besplatan ali registriran) + Backlinkwatch sto je master predlozio.

Ja koristim Chrome i extenziju Chrome SEO. Kad kliknem na nju odmah vidim broj yahoo linkova i ima link na OpenSiteExplorer da pogledam tamo. Uskoro ce uvesti da se direktno pokazuje i broj linkova se Open Site Explorera tako da cete sve imati vrlo brzo pregledno. Jedino sto je gnjavaza sto za "yahoo page backlinks" moram stisnut na "more" tipku da se otvore sve informacije a to mi je vaznije od linkova prema cijelom sajtu.

08-10-2010, 11:45 AM
Pratit ću thread definitivno.
Da, istina je bolje ići na količinu nego na kvalitetu potrebno je samo napraviti dobar plan.
Dnevo bi se dalo raditi barem jednu stranicu tako da u roku 30 dana već bi imao na raspolaganju oko 30 stranica i neke nek se probiju i eto zarade.
Najveći problem će ti biti link building i taj dio razradi i automatiziraj što je više moguće.

Sretno u pothvatu.
08-10-2010, 11:59 AM
Nebi nuzno rekao da je bolje ici na kolicinu nego na kvalitetu ali mislim da je vecina ljudi na forumu u fazi gdje im je lakse napravit vise sajtova koji zaraduju malo pa skupit nego jedan koji puno zaraduje. Npr. ja sad onako usput koliko stignem bas radim na 1 a uskoro mozda i na drugom koji ce pucat na recimo kvalitetu tj. teze zadatke te se normalno nadam i vecoj zaradi.

Slazem se, link building je dosta veliki problem zato nebi savjetovao da idu odmah 30 sajtova nego da naprave 1-2 max 3 sajta i da onda rade link building za njih i da ne prelaze na druge stvari dok ne pocnu zaradjivati od ova 2-3 sajta. Znaci prvo da zarade nesto a onda kasnije prosire projekt.

08-10-2010, 04:12 PM (This post was last modified: 08-10-2010 04:19 PM by Antonela.)
(08-10-2010 11:45 AM)Petarcro Wrote:  Pratit ću thread definitivno.
Da, istina je bolje ići na količinu nego na kvalitetu potrebno je samo napraviti dobar plan.
Dnevo bi se dalo raditi barem jednu stranicu tako da u roku 30 dana već bi imao na raspolaganju oko 30 stranica i neke nek se probiju i eto zarade.
Najveći problem će ti biti link building i taj dio razradi i automatiziraj što je više moguće.

Sretno u pothvatu.

problem bi mogao biti i početni izvor financiranja za tih 30 stranica, znači troškovi hostinga i domena

i možeš li malo pojasniti pojam link building, iskreno nemam pojma što je to i kako se radi King
(08-10-2010 11:07 AM)dbomestar Wrote:  Clickbank je ultra jednostavan zato vecina ekipe navali na to

po njihovom tutorial uvodnom videu zaista se stekne dojam da se samo treba pokupiti osobni Hoplink i stavljati ga po forumima, blogovima i sl.

e kad bi to bilo tako jednostavno... Bored
Find all posts by this user
08-10-2010, 09:02 PM
(08-10-2010 04:12 PM)Antonela Wrote:  
(08-10-2010 11:45 AM)Petarcro Wrote:  Pratit ću thread definitivno.

Sretno u pothvatu.

problem bi mogao biti i početni izvor financiranja za tih 30 stranica, znači troškovi hostinga i domena

i možeš li malo pojasniti pojam link building, iskreno nemam pojma što je to i kako se radi King
(08-10-2010 11:07 AM)dbomestar Wrote:  Clickbank je ultra jednostavan zato vecina ekipe navali na to

po njihovom tutorial uvodnom videu zaista se stekne dojam da se samo treba pokupiti osobni Hoplink i stavljati ga po forumima, blogovima i sl.

e kad bi to bilo tako jednostavno... Bored

Pa recimo ukoliko se koriste .info domene koje koštaju 2 $ po komadu onda je recimo trošak za 30 stranica 60 $ + svaki mjesec 10 $ za shared hosting = prvih 6 mjeseci 120 $ troškovi.

Link building je proces sa kojima si poboljšavaš ranking stranice . U kratko bi to bilo što više kvalitetnih backlinkova prema tvojoj stranici to si na boljem mjestu na googleu - no to je jako površan opis i potrebno je puno znanja da bi se uspijelo.
primjer link buildinga ti je kad staviš link na svoju stranicu u potpis na npr. ovom forumu a načina kako do linkova ima mnogo i dbomestar je detaljno opisao večinu Smile
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Amazon porez na zaradu? IMEmperor 51 28,809 16-12-2017 09:54 AM
Last Post: flex202
  Amazon Affiliate na Pinterest-u Breitling 0 3,254 10-10-2017 02:17 AM
Last Post: Breitling
Biggrin Amazon linkovi rdamorei 0 2,502 15-09-2017 02:52 PM
Last Post: rdamorei
  Amazon Affilate Payment Reports guglastican 4 3,218 02-09-2017 02:47 PM
Last Post: Nikola91
  Amazon Affilate mala zarada guglastican 2 3,258 31-08-2017 11:41 AM
Last Post: guglastican
  Amazon affiliate problem sa verifikacijom telefona allx2011 5 4,843 12-04-2017 11:24 PM
Last Post: allx2011
  OAXRAY - Amazon Sourcing Tool C0a1209 2 3,012 15-02-2017 06:48 PM
Last Post: C0a1209
  Amazon - početnička pitanja reflex 84 45,314 03-10-2016 11:26 PM
Last Post: Jeronimo034

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: