Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WWW Visa Internet Kartica - Pitanje...?
» PayPal povlacenje, moze ili ne...? o.O
12-02-2018, 07:14 AM
WWW Visa Internet Kartica - Pitanje...?
Oooh Boze, da sam se kamenjem bacao na Boga sto kazu, ne bi ovako prolazio...
Nervozan sam, opasno, izvinite zbog toga.

Uglavnom, situacija je sledeca :

Na internetu sam 8 godina i "uspesno/bezuspesno" zaradim neki dinar, pamtim i bolje dane.
Da ne objasnjavam sada sve, svo vreme sam koristio klasicnu VISA ELEKTRON karticu banke Inteze i sve je bilo super, medjutim nisam vadio karticu na svoje nego na caletovo ime jer on sve placa, i zbog raznih verifikacija tako sam odlucio i tako je bilo godinama unazad.

Pre par nedelja, zbog posla nekog i vise racuna koje imam rek'o da otvorim i ja racun na svoje ime pa da sve to povezem.
Medjutim, u banci Intezi odem, odradim sve sto treba, dodjem po karticu posle nekih 10 dana, platim 800 dinara (nisam znao za tu novost), ona mi daje WWW Internet Karticu...!

Ja gledam i ne verujem, prvi put kada sam dosao i potpisao ugovor i sta vec, jedno 30 puta sam im nagovestio koju karticu zelim, 3 babe bukvalno babe rade, kada sam im spomenuo Internet Poslovanje gledaju me ko krava tele!

Jos jednom se izvinjavam, nervozan sam opasno jer se sve ovo desava a nije bilo razloga za to, ne znam, da li su toliko retardirane...
I da, kada sam ih pitao za VISA Elektron kao, pa ne mozes ti da dobijes tu karticu, naprica mi nesto, tu se i ove dve druge ubacuju, ja gledam i ne verujem!
Popizdeo sam, malo je reci i jos uvek pizdim jer nista nisam resio.

Paypal... Povezem tu karticu nekako, jer koliko sam shvatio i video ta kartica sluzi samo za placanje preko 'neta, tako?
Ne znam da li je neko ima, uglavnom Visa kartica koja ne moze u ATM/bankomat.
Uz karticu su mi dali i devizni racun.

I sad na Paypal kada idem na opciju da povucem novac, sve moze, sve radi kako treba, pa eto da pitam, da li je moguce povuci novac na ovu karticu i da to legne sve lepo kao pre sa Visa Elektron karticom ili me i Paypal zajebava?

Verifikovana je kartica sa Paypalom, uplatio lovu, skinuli, verifikovali, sad me samo to muci, da li se moze zaista povuci ili ne?
Dakle opcija je tu kada odem da kao povucem, ali nesto sumnjam, moze li mi neko pomoci oko ovoga da vise ne bijem glavu?

Hvala svima i izvinite na malo duzem tekstu, nervozan sam pa sam mozda i pisao i sto treba i sto ne treba, uglavnom hvala svima, nadam se da neko ima iskustva oko ove kartice i da mi moze pomoci.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
12-02-2018, 02:04 PM
RE: WWW Visa Internet Kartica - Pitanje...?
(12-02-2018 07:14 AM)svrljalo Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Oooh Boze, da sam se kamenjem bacao na Boga sto kazu, ne bi ovako prolazio...
Nervozan sam, opasno, izvinite zbog toga.

Uglavnom, situacija je sledeca :

Na internetu sam 8 godina i "uspesno/bezuspesno" zaradim neki dinar, pamtim i bolje dane.
Da ne objasnjavam sada sve, svo vreme sam koristio klasicnu VISA ELEKTRON karticu banke Inteze i sve je bilo super, medjutim nisam vadio karticu na svoje nego na caletovo ime jer on sve placa, i zbog raznih verifikacija tako sam odlucio i tako je bilo godinama unazad.

Pre par nedelja, zbog posla nekog i vise racuna koje imam rek'o da otvorim i ja racun na svoje ime pa da sve to povezem.
Medjutim, u banci Intezi odem, odradim sve sto treba, dodjem po karticu posle nekih 10 dana, platim 800 dinara (nisam znao za tu novost), ona mi daje WWW Internet Karticu...!

Ja gledam i ne verujem, prvi put kada sam dosao i potpisao ugovor i sta vec, jedno 30 puta sam im nagovestio koju karticu zelim, 3 babe bukvalno babe rade, kada sam im spomenuo Internet Poslovanje gledaju me ko krava tele!

Jos jednom se izvinjavam, nervozan sam opasno jer se sve ovo desava a nije bilo razloga za to, ne znam, da li su toliko retardirane...
I da, kada sam ih pitao za VISA Elektron kao, pa ne mozes ti da dobijes tu karticu, naprica mi nesto, tu se i ove dve druge ubacuju, ja gledam i ne verujem!
Popizdeo sam, malo je reci i jos uvek pizdim jer nista nisam resio.

Paypal... Povezem tu karticu nekako, jer koliko sam shvatio i video ta kartica sluzi samo za placanje preko 'neta, tako?
Ne znam da li je neko ima, uglavnom Visa kartica koja ne moze u ATM/bankomat.
Uz karticu su mi dali i devizni racun.

I sad na Paypal kada idem na opciju da povucem novac, sve moze, sve radi kako treba, pa eto da pitam, da li je moguce povuci novac na ovu karticu i da to legne sve lepo kao pre sa Visa Elektron karticom ili me i Paypal zajebava?

Verifikovana je kartica sa Paypalom, uplatio lovu, skinuli, verifikovali, sad me samo to muci, da li se moze zaista povuci ili ne?
Dakle opcija je tu kada odem da kao povucem, ali nesto sumnjam, moze li mi neko pomoci oko ovoga da vise ne bijem glavu?

Hvala svima i izvinite na malo duzem tekstu, nervozan sam pa sam mozda i pisao i sto treba i sto ne treba, uglavnom hvala svima, nadam se da neko ima iskustva oko ove kartice i da mi moze pomoci.

otvori drugi racun i trazi visa elktron karticu. imam i ja i jednu i drugu cak i 3 racuna otvorena zbog njihovih gresaka
Send this user an email Find all posts by this user
12-02-2018, 02:09 PM (This post was last modified: 12-02-2018 02:10 PM by liquid.)
mislim da mogu dvije kartice na jedan racun, da ne komplikujes dzaba

meni je recimo dala mastercard karticu umjesto visa, i opet sam zatražio visa electron pa su mi dali dodatnu karticu na isti račun, tako da sada imam mastercard i visa electron kartice na istom racunu

postoji mogucnost da je banka prestala izdavati visa electron kartice, recimo u bosni je sparkasse prestala izdavati izgleda

promijeni banku jebat ga, i ja cu morat za tri godine da promijenim kad ova istekne, ako do tada nesto ne promijene
12-02-2018, 05:03 PM
Koliko imas godina i koji racun si otvorio u Intesi?

Sto se tice Visa Internet kartice, mozes povlaciti novac sa PP na nju, ali neces moci podici novac na bankomatima, niti placati bilo sta u radnjama, vec moras ici na salter banke da direktno podignes novac sa racuna. Ako imas online banking (za to ti treba tekuci i dali bi ti Visa Inspire sa kojom mozes sve), mozes prebaciti novac sa racuna internet kartice na neki drugi racun vezan za Visa Elektron/Mastercard, itd.

https://www.youtube.com/watch?v=m3gcb_9Q10E
13-02-2018, 02:57 AM
Hvala svima, hvala vam stvarno.
Jos jednom izvinite jer, da ne tupim previse, jednostavno me muka uhvatila jer dugo sam zaista online i bukvalno nema sta nisam radio i na koje nacine dobijao novac i sve ostalo, nego sto je ovo fazon kada krivis drugoga ne osecas se lepo, bar ja nisam takav covek, ali u ovom slucaju sto se tice "online poslovanja i pitanja oko kartica" realno ljudi koji rade u tim bankama u manjim gradovima, malo je reci da ne znaju sta i kako.

Uglavnom resio sam svoj problem, mada ih je bilo dva.
Jutros kada sam dosao iz banke, celu noc spavao nisam i opet u banci neko ludilo od price, nepovezano totalno, dodjem lepo kuci, logam se na paypal, withdraw i cao zdravo.
Kontao sam da moze da se povuce jer mi paypal pod #1 nebi dao tu opciju uopste, povukao novac pa kad stigne neka stigne bitno mi je da funkcionise.
A sto se tice bankomata, pune 3 godine sam direktno na bankomat isao dok nisam shvatio da me DERU sa procentom koji uzimaju, i zadnjih nekoliko godina direktno na salter odem i uzmem u cent, tako da mi to nije frka.

Imam 32 godine, matori cale ( :

Sad jbg opet ce ispasti duga poruka ali sta da radim, cisto da napisem pa mozda nekome posluzi nekad...

Jutros, odem u banku da sredim oko kartice i da mi daju swift i iban, e tu je nastalo ono, "gde me nadje" Biggrin
A u banci guzva k'o nikad, stariji ljudi sve, a ja nikako da se pomerim (1 salter radi) i tu krece klasicna prica, pa znate ova kartica sluzi za placanje preko 'neta, bla bla i kaze mi zena "ne moze da povuces novac", rek'o aj dobro, daj ti meni swift i iban i da bezim kuci.
Zena se pogubila, pozvala jednu koleginicu, pa drugu, pa spominje Britaniju, ne to kao treba New York, i klasika prebace me na drugi salter da ljudi ne bi cekali.
I ja sednem i sve ispricam, i druga ta radnica dok je cekala da odstampa swift i iban kaze meni, ja sam kao pokusavala da prikacim karticu na paypal (ovu istu WWW Internet Kartica) i nisam uspela, posle moj muz dosao pa povezao ali nije radila, a sto se tice povlacenje... Muk jedno par sekundi... "Kako mislis povlacenje?"- pita ona mene...
Rek'o klasicno povlacenje novca sa PayPal-a!
Slede reci poput... Ne razumem? Sto bi te neko placao? o.O

Kontam da je 2011 godina, kada sam sa sve lap topom upao u Intezu jer nisu hteli da mi isplate tada isplatu od $130-ak dolara, ne znaju odakle dolazi novac, ja im lepo otvorim lap top i pokazem sve izvestaje sa SolidTrustPay-a i opet sam cekao 3 nedelje da mi odobre to.
Jbg ono, 2018 godina je, moja baba danas zna da se preko 'neta moze zaraditi, ne zna kako i ne razume ali bitno da zna da moze.
Vi u banci radite, znam da nisam jedini (mozda u pocetku) ali ima njih desetak koji zaradjuju preko neta, nisam jedini slucaj pa da se bas toooliko ne zna.
Da li je moguce da nemaju neka okupljanja, da im predstave PayPal i sve ostalo, koje kartice se izdaju za online poslovanje, koje mogu ovde a koje tamo, sta moze a sta ne moze, nije mi jasno.
Opet kazem, da je 2011 ajde, ali da u 2018 i dalje kuburimo, ne kontam...

Uglavnom eto, WWW Internet Kartica banke Inteze, moguce je povlaciti novac, treba Vam devizni racun, mada on ide uz karticu, tako da to je to.

Htedoh samo da pitam, ovi sa YouTube/AdSense, oni sami tj automatski isplacuju novac kada za to dodje vreme?
Zato mi je i bio potreban swift i iban, imam tu lovu na AdSensu stoji vise od 2 godine i skupljalo se malo po malo i nikada to nisam povlacio, danas prvi put pa videcemo kako to ide, valjda sam sve odradio kako treba.

Sve najbolje svima! Winking
13-02-2018, 03:19 AM (This post was last modified: 13-02-2018 03:19 AM by liquid.)
cim si dobio iban i swift moci ces primiti pare iz inostranstva

adsense placa svakog 21-22og u mjesecu, nekad znaju do 30og uglavnom stici ce ti ....

a to za edukaciju osoblja u bankama ... idu na seminare one koke iz većih gradova, njih šalju na usavršavanje, ne ulažu u osoblje u manjim gradovima ... sta ces
13-02-2018, 02:57 PM (This post was last modified: 13-02-2018 04:55 PM by Lazar023.)
Ako ti je preostao,posle svega,da se resi jos jedan problem - kako to te babe ne razumeju sta ti treba i sta trazis - imas kontakt e-mail na sajtu Inteza banke (kontakt@bancaintesa.rs),tamo napises sta je bilo i kako.Gledaj da ne bude bas u stilu "Alo bre,vi tamo...imate ovde neke ludace",itd.,vec malo drugacije ("Tog-i-tog dana sam bio u ... i trazio Visa Electron karticu.Da bih tog-i-tog dana dobio Visa Internet karticu.Kada sam pitao zasto,nisu znale da mi objasne...").

Ja sam tako kontaktirao upravo Inteza banku i posle nekih nedelju dana mi je stigao odgovor,od (citiram) "ODELJENJE ZA UPRAVLJANJE ZADOVOLJSTVOM KLIJENATA".

Inace...
Ne spominji starijim ljudima izjave tipa "zarada na interentu",to njima u glavi otvara ko zna kakve lude ideje,pa ces na kraju dobiti ono sto nisi bas trazio Winking
Da sam na tvom mestu ja bih jednostavno opisao to kao da mi treba kartica na koju cu moci da primam uplate u dolarima ili evrima od osoba iz inostranstva i da taj novac (u dolarima ili evrima) mogu kasnije da podignem na salteru banke.Potrebno i dovoljno da im bude jasno sta tebi treba.

EDIT:
Inace,imam i ja tu Internet karticu,mogu da se dobiju uplate sa Paypal-a,tako da bez brige
13-02-2018, 07:28 PM (This post was last modified: 13-02-2018 07:28 PM by liquid.)
moze i nazvati call centar te banke, obicno oni najbolje znaju

u mom slucaju su ovi iz call centra govorili jedno a zena na salteru drugo ... upravu su bili ovi iz call centra
14-02-2018, 07:30 AM (This post was last modified: 14-02-2018 07:48 AM by svrljalo.)
Hvala za AdSense odgovor, tog jutra sam odradio sve i nije mi pisalo nigde da je novac "kao" povucen, ja ostavio tako sve, cekirao sutra ujutru i vidim pise u gornjem desnom uglu "Last Payment $ bla bla", nema vise cifra da stoji i kad kliknem na Payments, Your last payment was issued on Feb 12. Tako da, odradjeno pa, kad stigne stigne Smile

Ovo oko banke Inteze, mislim da bi knjigu jednu mogao da napisem o svemu sto se meni licno desavalo, da ih "tuzakam" necu, iako to mozda realno i zasluzuju, ali neka ih...
Kakvih sam se samo gluposti naslusao, ponekad znaju biti i bahati i bezobrazni i ono sto mene nervira najvise sto se valjda, nikad nece ni promeniti, to neko gledanje sa neke visine, kao ja radim u banci ili koji li im je fazon u glavi a sta si ti...?
Nasminkane babe, koje samo menjaju, bukvalno aj da ne lupam sad, ali svakih mesec dana neku novu vidim, kako dodju do tog posla, gde odu odavde, Bog jedan zna.
Ali ovo, ponavljam, da u 2018 i dalje neko cimanje oko "online" stvarcica, to ne mogu da razumem i da hocu...

Bio je nekad period kada sam povlacio novac recimo, 5 do 6 puta u 7 dana, period izmedju 2012 i 2016 godine, desilo se bar jedno 10ak puta.
NIKAD MI NISU NOVAC ISPLATILI NA VREME!
Znaci, ako dva puta povuces u toku nedelje NIKAD bar u mom slucaju mi nisu isplatili jednom bar da kazem, u dan! NIKAD!
Zvao sam jedno 100 puta u ovih par godina, kasnije se i supruga ukljucila, jbg ono prave te na debila...
Sta rade ne znam, jedino sto meni pada napamet jeste da, zadrzavaju novac do maksimuma i sluze se tim novcem, "okrecu ga" ili sta vec.
To mi se NIKAKO ne svidja ali, ono sto je dobro sto u 80% slucajeva na kraju skupe, sad zavisi koliko isplata ima, 2 do 6 recimo pa isplate sve odjednom i sve je to lepo, recimo ne uzmes 200e nego uzmes 1,000e...
Ali sta ako mi gori pod nogama, a desavalo se par puta, nemam corav dinar u dzepu ono treba na sve strane, imas lovu isplatio si vise puta ali love nema...?!
Pa idi u banku, svadjam se sa njima, zovi ovog, prebaci na onog, pa te samo odjebu onako "posteno", ti goris od besa a ona ti samo kaze "nisu uplate stigle" i spusti slusalicu...

I tako su me okretali kao mladog majmuna doooobre 2 godine, dok se opet tako nije zadesilo da povucem tipa...
$100 1. Februar
$200 2. Februar
$300 3. Februar

I tako jedno 5, 6 puta i nagomila se po 1,000+ i nikad ne isplate u dan i ti trpis i trpis i puknes, jednostavno ne mozes vise i da hoces, pozvali smo lepo, takva i takva situacija, "tuzicemo vas" jer bespravno zadrzavate novac SVAKI PUT, uvek moram da cekam po par nedelja umesto 5 radnih dana, i nekako dodjemo do direktora ekspoziture, e sad ne znam da li je ovde glavni baja iz okoline ili Beograda, uglavnom iste te veceri posle razgovora nama je uplaceno sve do centa!
I bukvalno je bilo med i mleko narednih godinu dana, u minut bukvalno isplate pa cak i pre vremena, ali svemu dodje kraj...
Cim smo zamenili karticu (svake 2 godine), sve je krenulo iz pocetka.
U to neko vreme, 2016 godine sam poceo da pucam po 'netu pa je i manje isplata bilo, tako da sam prestao da pratim kad isplatim a kad me iz Inteze isplate, oguglao sam vise.

Mada sad opet krecem u akciju pa, videcemo!
Ali, moja/nasa rec protiv njihove nikada nije i nikada nece, tako da...
Budi srecan sto ih imas Smile I sutiraj se u dupe! Biggrin

Ko ovo procita a nov je, nece taj otici u Intezu po Virtual karticu Biggrin Biggrin Biggrin

Jbg, ne mozemo bez njih... Tako je kako je... Idemo dalje...!

EDIT: Da me niko ne shvati pogresno, primera radi:
1 i 2 Februar povucem $100 i $200, dakle ako sam povukao sam 2 puta u tih nedelju dana taj novac ne legne, primera radi:
8. Februar $100 i 9. Februar $200 - NE!
Ako sam samo 2 puta povukao u nedelju dana, 1 i 2 Februar, ta lova legne tek 15og u mesecu.
E sad, zamislite sta se desava sa vise isplata, 3 do 6 puta nedeljno!
A ako se pitate sto si tako povlacio, prvo u pocetku, 2012 godine i '13 mrzelo me da se bank verified na STP i tu mi je $250 bio max povlacenje u 24h, kasnije $500, pa $1,000.
Kasnije sam cekao, pa se skupi recimo $3,000 za mesec dana pa povucem $1,000 dnevno 3 puta u 3 dana, pa i tu problemi isti, znaci povlacio $20 ili $1,000 dnevno ako imas 2 isplate u nedelju dana, nece isplatiti kako treba.
(Greska je moja sto nisam narucio International Card sa STP lepo i onda ne bi bilo cimanja)

Evo jednog primera samo iz Aprila 2013 godine, SolidTrustPay procesor...
Aprila te godine sam preko 20+ puta povlacio i tu je bilo cimanja oko isplata, ne daj Boze nikome...

[Image: CrLJh.png]
15-02-2018, 12:43 AM (This post was last modified: 15-02-2018 12:46 AM by weblinks.)
Slusaj brate, tvoj problem je sto se mnogo objasnjavas sa sluzbenicima, pa i direktorima ekspozitura. Najbolje je da se pravis glup i lud i kao da si juce pao sa Marsa. To jedino ovde kod nas prolazi. Cim krenes da pametujes i pricas o nekim zaradama preko interneta, pokazujes cifre na laptopu i sl., odmah ce da pomisle da si neki strani placenik, spijun, prevarant, i sl. Mogu cak i da te prijave poreskoj, policiji, mafiji, itd. Ne znas kakvi genijalci rade na tim mestima. Sta god da te pitaju pravi se da nemas pojma, nisi siguran, sve moras da proveris, javices im naknadno, itd. Bogu hvala, te postoji net gde mozes dosta da se informises unapred i onda ides u banku ciljano i samo teras to sto si naumio bez mnogo objasnjavanja sta, kako, zasto i sl.

Npr. hoces Visa Electron, odes i trazis to. Ako ti ne izdaju, bunis se dok ne dobijes to sto hoces. I nista drugo ne spominjes sta planiras da radis sa njom i kako.

I nikad ne povlacis mnogo love, pogotovo u kratkim vremenskim intervalima. To ti je prizivanje nevolja.

Thanks given by (1): faroALI
15-02-2018, 05:15 AM
Osecam se kao da sam otvorio Pandorinu kutiju Smile

(14-02-2018 07:30 AM)svrljalo Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. I tako jedno 5, 6 puta i nagomila se po 1,000+ i nikad ne isplate u dan i ti trpis i trpis i puknes, jednostavno ne mozes vise i da hoces, pozvali smo lepo, takva i takva situacija, "tuzicemo vas" jer bespravno zadrzavate novac SVAKI PUT... (itd.)
Nemoj pogresno da me shvatis,nikad necu biti na strani banke (posto me je onaj polusatni crtani dokumentarac "American Dream" ubedio u to;to je lopovska institucija,kao i poreska sluzba i sve ostalo),ALI...bih ti preporucio da se ne svadjas sa tom bandom i dzaba kidas sebi zivce.

Umesto toga kreni sa kratkim pitanjima.Npr.
"Dobar dan.Imam novac kod vas,hocu da ga podignem,ne mogu.Zbog cega?"
Dace ti neki levi razlog (ne znam ni sam koji moze da bude,nisam u toku sa svim njihovim mogucim izgovorima)
"Zbog cega to (sta god da im je bio izgovor)?"
Opet neki izgovor,ali ovog puta ce biti verovatno malo duze objasnjavanje.
Nastavi dalje da ispitujes.Ali kratka pitanja ("Kada cu moci?","Ko odlucuje o tome?","Kome mogu da se obratim?" ili sta te vec interesuje).

Pazi doduse,mogu tu da ti uteraju onu stvar,ako ti kazu "E pa zato sto tako pise u ugovoru.Jeste li potpisali taj ugovor?" (naravno,jesi) "E pa to znaci da je vase dupe (i novac) u nasim rukama.I mi diktiramo pravila".Mislim,budi spreman da na takvo "treznjenje".

Tad mislim da imas tri opcije:
1. da im kazes fuck off,idem ja u drugu banku,koja ima drugacija pravila
2. da se pomiris sa sudbinom (njihova igra,njihova pravila,sta je tu je,sve banke su isti lopovi)
3. da se ne pomiris sa tim pravilima.Ali...to je iskreno zajebana bitka.Moras da naucis taj njihov ugovor napamet i da znas DOBRO sta da im odgovoris.Ako ti ta salterusa npr. kaze "Mozete da dobijete novac (tek) za 10 dana",ti joj onda kazes "Nije tacno.U ugovoru pise da posle 5 radnih dana ako ne dobijem novac mogu,uz pismeni prigovor i obavezan odgovor na taj prigovor u roku od 48h,da dobijem ovlascenje o podizanju novca" (ovo lupam,ne znam kakva su im pravila,ali kapiras vec princip).

Uglavnom,kad ta baba vidi da ti ipak znas malo bolje taj ugovor veruj mi da ce manje da te cima.Mnogo manje.Jer ce znati da sa tobom nema sale i da ne moze da se ponasa prema tebi kao prema svima drugima.

SAMO...treba nauciti sva tvoja prava iz ugovora.To je ono sto je zeznuto.

Ali,s'druge strane,jednom kad ih naucis bice manje nerviranja.Ako si ti u pravu (da mozes posle,lupam,3 dana da uzmes novac bezuslovno) znaces to,ako su oni u pravu (da moraju 3 dana da "cuvaju" taj novac i da ti ne daju;ili sta vec rade sa njim) i to ces znati.A sto se vise zna ko je u pravu - manje nesporazuma.

I da,savet:gledaj da izbegavas izraz "tuzicemo vas" (to quote-ovano me je i podstaklo da napisem ovo sve).Jer:
1. ako ces STVARNO da ih tuzis,onda im samo reci "U redu.Dovidjenja" i idi i tuzi ih.Veruj mi da ce to izazvati gori efekat nego kad unapred znaju da nameravas da ih tuzis.
2. ako neces da ih tuzis,vec to samo kazes da bi se oni usrali...pa,to bas ne vodi resenju problema.Sam taj izraz "tuzicemo vas" samo dize tenziju (koja je vec iovako sigurno podignuta),a dizanje jos vec tenzije ne vodi brzom resavanju spora,vec ga samo prolongira.Obe strane se tad "zakopaju u rovove",drze svoje pozicije i niko nece da popusti.Uglavnom,to ne vodi resenju,vec samo produzenju agonije.
15-02-2018, 01:26 PM
Da ne quote sad svaku recenicu...
Uglavnom, da ponovim samo, nikada u zivotu svom nisam usao u banku sa pricom "internet zarada" i te neke price.
Malo smo usli dublje u srz ovog problema, mojom krivicom ( :
Nisam mozda trebao toliko ali, jbg osecas neku vrstu besa posle toliko godina "kecanja"!
A i vi, citajte malo Biggrin

Ovo sto sam pisao je dakle unazad gooodinama, ne desava se svake nedelje.
Problem oko novca i isplate je bio tada, tada mi je bas super islo i bilo je love sa svih strana, a sa $250 max dnevno (tada) jednostavno je moralo tako biti, jednostavno pustao da se nagomila ili povlacio po $250 isti djavo, dolazilo je do nekog kocenja i naravno par poziva se tada obavilo, mislim da bi svako na mom mestu to uradio.
Dakle nikad nisam bio u fazonu, da se derem tu nesto kao, nikada nisam bio neprijatan i nasilan, kulturica uvek, mozda je ruzno sto cu tako napisati ali je to cist Intezin bezobrazluk tada bio i to je to. (Verujem da je tako i dan danas)

Ajde jedne nedelje zadrze novac, posle mesec dana ista prica, ok... Posle par meseci jos gora situacija, posle par godina sve gora i gora i onda je doslo do "tuzicemo vas", to je bio fazon malog coveka da zaplasi velikog, i uspelo je ali kratko je trajalo.
Duga je to prica, dosta je love bilo i dosta se povlacilo i umesto da bude bolje bilo je sve gore i gore.
Ono sto sam napisao da sam upao sa lap topom u banku, da, to su bile neke prve isplate novca, mislim da je to i bio prvi put u mom kraju da se neko sa tim susreo i svima je bila nepoznanica, i meni licno iskreno... Ali opet kazem, nisam ja upao fazon indijanac i poceo da ih napusavam sve redom Biggrin Ne, nego... Izvolite, transakcije, kodovi i sve ostalo, ne moguce da novac nije stigao itd itd itd
Kada bi opsirnije pisao ispalo bi da se tu nesto satro "kurcim", razbacujem se nekim ciframa, opet kazem to je bilo danas nije tako, puklo sve, otislo u 3 lepe, ogromna lova bila u pitanju, mogao bi knjigu jednu napisati o svemu.
Ali, to je bilo nekad, danas je neka druga prica ( :

Juce me pozvali i kao, imate priliv novca, dodjite do Inteze da potpisete nesto, poziv u 15:30 i ja kao da krenem kad ono "mosa", ne rade do ponedeljka!
Imamo vise praznika nego normalnih ljudi u drzavi...
Ne znam da li je novac sa PayPal ili YouTube, kontam PP ali i to mi je nesto prebrzo stiglo, sad mi je sve brzo.
15-02-2018, 02:39 PM (This post was last modified: 15-02-2018 02:45 PM by weblinks.)
Jos nesto bih dodao... obzirom na cifre koje pominjes na mesecnom nivou, kako ti nije palo na pamet da otvoris offshore kompaniju i povlacis novac u neku ino banku? Gde nadje ovu nasu Intezu?

Koliko sam shvatio novac povlacis na privatni racun. Za to ce poresko zivog da te odere. Ako ne placas porez, tesko tebi ako te nahvataju, ili ako te banka prijavi.

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Devizni racun i Visa Electron kartica koksha 4 1,337 18-11-2016 01:09 AM
Last Post: koksha
  PayPal kartica za automate harnemo7007 5 2,341 16-10-2014 05:41 PM
Last Post: Predradnik
Rolleyes Visa Electron debitna po deviznom ili kunskom računu???? louis.i.m 13 7,926 29-03-2012 05:23 PM
Last Post: VWolf
  Problem sa PayPal - istekla kartica zilla 9 6,645 29-02-2012 10:23 PM
Last Post: alman
  paypal i visa zagrebačke banke lacky 17 12,024 12-10-2011 08:46 PM
Last Post: lacky

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)