IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada
Osnove web dizajna - pitanja - Printable Version

+- IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada (http://www.internetzarada.org)
+-- Forum: Izrada web stranica (/forumdisplay.php?fid=118)
+--- Forum: Web dizajn (/forumdisplay.php?fid=132)
+--- Thread: Osnove web dizajna - pitanja (/showthread.php?tid=23349)

Osnove web dizajna - pitanja - durden - 16-10-2018 01:03 PM

Imam par pitanja u vezi web dizajna.
Meni pre svega nije tacno jasna uloga fotosopa u web dizajnu ako je moguce napraviti dizajn u cssu. Da li css i html spadaju u backend ili je to takodje alat sa kojim treba da radi i web dizajner. Da li web dizajner znaci samo rad u fotosopu ili je potreban i css.

To su neka od pitanja koja imam za sad,cisto da mi se razibstri posto mi to nije potpuno jasno a nisam mogao da nadjem nigde temu koja bi mi odgovoriila na to.

RE: Osnove web dizajna - pitanja - Q_Line - 16-10-2018 05:37 PM

(16-10-2018 01:03 PM)durden Wrote:  Imam par pitanja u vezi web dizajna.
Meni pre svega nije tacno jasna uloga fotosopa u web dizajnu ako je moguce napraviti dizajn u cssu. Da li css i html spadaju u backend ili je to takodje alat sa kojim treba da radi i web dizajner. Da li web dizajner znaci samo rad u fotosopu ili je potreban i css.

To su neka od pitanja koja imam za sad,cisto da mi se razibstri posto mi to nije potpuno jasno a nisam mogao da nadjem nigde temu koja bi mi odgovoriila na to.

Pa nekada davno su se "crtale" skice ili citave stranice cak u PS-u, a onda se to "rezalo" u HTML.

Danas je sve obratno, iako neka skica treba da postoji, ali meni licno PS danas samo sluzi da "obradim" koji logo ili sliku

RE: Osnove web dizajna - pitanja - durden - 16-10-2018 10:24 PM

Znaci moguce je napraviti responzivne stranice samo sa css?
Gledam na 99 design,traze da im se odradi web dizajn,ne razumem tacno sta spada u to,koji je deo tu mog posla?
Imam drugara koji radi to,radi samo fotosop,odradi sve stranice u psu i posalje i to je to.