IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada
Izbor Wordpress literature, pomoc - Printable Version

+- IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada (http://www.internetzarada.org)
+-- Forum: Izrada web stranica (/forumdisplay.php?fid=118)
+--- Forum: CMS (Content Management System) (/forumdisplay.php?fid=119)
+--- Thread: Izbor Wordpress literature, pomoc (/showthread.php?tid=15203)

Izbor Wordpress literature, pomoc - nykneym - 09-04-2018 01:31 PM

Pozdrav,
pokusavam da izaberem odgovarajucu literaturu za Wordpress na nasem jeziku, pa bih vas zamolio za savet. Posto se ovde (u Srbiji) izbor svodi na, koliko je meni poznato, tri knjige, koja bi bila vasa preporuka :
1. WordPress 4.x u celosti (Karol Krol),
2. Smashing WordPress više od bloga, prevod 3. izdanja (Hedengren),
3. Naučite WordPress (Tris Hussey).
Naravno, ako neko zna neko bolje resenje, bio bih mu izuzetno zahvalan...
Mozda je korisno da napomenem da osnove Wordpressa jedva da poznajem i da sam pravi pocetnik, a bez obzira na sve silne tutorijale i e-literaturu ja sam bas odlucio da kupim stampano izdanje (verovatno su navike u pitanju).

Hvala svima.

RE: Izbor Wordpress literature, pomoc - Loxo - 12-04-2018 09:28 PM

Mnogo vise informacija ces naci online nego u nekoj od tih knjiga. Mada, najbolje ucenje je prakticno. Ja nisam procitao nijednu e-knjigu ili u stampanom obliku vezanu za Wordpress, a mogu reci da sam napredan korisnik.
Kupi hosting za 10$, instaliraj WP i uci... Imas i besplatnu verziju http://www.wordpress.com , verovatno nije isto kao verzija sa wordpress.org na svom hostingu, ali je poprilicno slicno.

RE: Izbor Wordpress literature, pomoc - nykneym - 12-04-2018 11:01 PM

Loxo,
hvala na savetima, meni se takodje cini da postoji more informacija na netu, samo sto bez udzbenika nemam bas jasan koncept. Jedino ovaj nacin koji si naveo, praksa, pa da resavam probleme kako nailaze, tako se provereno dobro uci...
Pozdrav

RE: Izbor Wordpress literature, pomoc - Loxo - 12-04-2018 11:49 PM

Bolje kupi hosting i domen za 10-20 evra umesto knjige.