IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada
Dropshiping Srbija-otvaranje firme - Printable Version

+- IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada (http://www.internetzarada.org)
+-- Forum: Online zarada (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Pońćetnici (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Thread: Dropshiping Srbija-otvaranje firme (/showthread.php?tid=15192)

Dropshiping Srbija-otvaranje firme - ben_akiba - 24-03-2018 06:51 PM

Pozdrav.

Otvorio sam novu temu kako bi nam ljudi koji vec rade dropshiping iz
Srbije pomogli sa savetima oko otvaranja firme, ako je potrebno, nacina vodjenja knjiga
i ostale pravne sitnice koje nam stoje na putu. Za same tehnike i savete dropshipinga ima
vec dosta kurseva da se nadje na netu.

Zanima me sledece:

Da li je potrebno otvoriti firmu u Srbiji i na koji nacin, kako se registrovati ?
Da li je potrebno imati PayPal business account i u kojoj banci je najbolje napraviti racun
i izvaditi karticu ? Da li je najbolje uzeti u Intesa Banci Visa Elektron debitnu karticu i
otvoriti A-vista devizni racun ?
Da li nam je potreban knjigovodja da vodi knjige ili moze pausalno da se sredjuje ?
Da li je neko probao e-residency u Estoniji za otvaranje firme ?

RE: Dropshiping Srbija-otvaranje firme - Deni - 25-03-2018 12:54 PM

Da bi radio po zakonu moras da imas firmu. Imamo i clana foruma koji je zbog web shopa i rada na crno cak bio u pritvoru i platio dosta kazni... Znam ga licno i pokazao mi sve papire, tako da nije samo prica...

Ti biras sifru delatnosti i ako ona moze da se radi pausalno a za it ih ima vise onda mozes da radis. Samo moras biti svestan da pausalac cesto dobije da placa porez 40-50 000din mesecno samo doprinose poreza na platu dok onaj ko vodi knjige to moze da mu bude ispod 15 000.

Kod pausalca porez zavisi od opstine i delatnosti za delatnosti imas tablete na netu za neke je 40-50% dok za neke i par stotina posto ti gledas da biras one sa sto manje... I recimo ista delatnost u nekom selu ili Beogradu ima daleko vece obaveze prema drzavi...

Kartice otvar iskljucivo na firmu tj agenciju... I onda sa paypala na tu karticu skidas i to pravdas na neki racun, tu ti treba dobar knjigovodja barem prvih par meseci i ako si pausalac. Kad vidis kako on radi onda mozes sam. Ali neko ko dobro zna sta je paypal i ko radi sa tim ima ih... I na kraju odes do ispekcije pa pitas moze li tako rece... Proveris uvek na vise mesta sve je bolje nego posle placati kazne i imati problema sa zakonom...

RE: Dropshiping Srbija-otvaranje firme - ben_akiba - 26-03-2018 08:54 PM

Hvala na odgororu.

Jel zna neko sta bi bio najbolji oblik poslovanja i koja sifra ?
Koliko bi nam okvirno trebalo novca za ulaganje u dropshiping , za samo pocetak ? Ne racunajuci
trosak za reklame preko facebooka i instagrama .