IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada
National ID Number - Payoneer - Printable Version

+- IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada (http://www.internetzarada.org)
+-- Forum: Ostalo (/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Forum: Elektronski procesori (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Thread: National ID Number - Payoneer (/showthread.php?tid=15123)

National ID Number - Payoneer - palapapa - 01-02-2018 10:52 PM

Pozdrav,

Prilikom registracije na Payoneer potrebno je unijeti ID Number. Ukoliko sam odabrao LK kao identifikacijski dokument, da li unosim Serijski broj LK ili JMBG (matični broj).

Na forumu već postoji slično pitanje i odgovor je da se unosi Serijski broj LK. Međutim, guglajući sam našao ovaj dokument gdje piše da je National ID Number za Hrvatsku Personal Identification Number ili OIB (Osobni Identifikacijski Broj) što je mislim ekvivalent JMBG u Bosni i Hercegovini, tako da mi sada nije jasno koji broj treba da unesem.

Hvala,

RE: National ID Number - Payoneer - otr. - 07-02-2018 01:23 AM

Kucaš broj ličnog dokumenta (lične karte, pasoša).

RE: National ID Number - Payoneer - Q_Line - 07-02-2018 03:23 PM

Matični ili broj LK., čisto da imas neki broj unutra...

(01-02-2018 10:52 PM)palapapa Wrote:  Pozdrav,

Prilikom registracije na Payoneer potrebno je unijeti ID Number. Ukoliko sam odabrao LK kao identifikacijski dokument, da li unosim Serijski broj LK ili JMBG (matični broj).

Na forumu već postoji slično pitanje i odgovor je da se unosi Serijski broj LK. Međutim, guglajući sam našao ovaj dokument gdje piše da je National ID Number za Hrvatsku Personal Identification Number ili OIB (Osobni Identifikacijski Broj) što je mislim ekvivalent JMBG u Bosni i Hercegovini, tako da mi sada nije jasno koji broj treba da unesem.

Hvala,

RE: National ID Number - Payoneer - iamkermit94 - 07-02-2018 06:07 PM

(01-02-2018 10:52 PM)palapapa Wrote:  Pozdrav,

Hvala,
Broj licne karte Smile

RE: National ID Number - Payoneer - weblinks - 08-02-2018 07:31 PM

Oni ti traže tvoj jedinstveni matični broj, ali je bolje uneti broj LK, a matični broj ne unositi nigde.

Ako se desi npr. nekad da moraš, iz nekog razloga, da promeniš ime i prezime... legalno naravno... JMBG je jedino što ti ostaje i što se ne menja... a ako otvoriš novi Payoneer nalog sa novim podacima, JMBG je ono čime te mogu povezati sa starim nalogom. Winking Svaki drugi broj, uključujući broj pasoša i lične karte se menja sa izdavanjem novog dokumenta.