IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada
Amazon e-books, prodaja - Printable Version

+- IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada (http://www.internetzarada.org)
+-- Forum: Online zarada (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Ostali načini internet zarade (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Thread: Amazon e-books, prodaja (/showthread.php?tid=12268)

Amazon e-books, prodaja - Stsava84 - 27-05-2015 06:31 PM

Pozdrav,
Zanima me kako da prodam knjigu preko amazona (ebook)

Ja sam pisac knjige, knjiga je prevedena na engleski jezik i imam je u pdf i epub formatu, takodje imam i book cover. Znaci sve kompletno.
Problem je sto ne mogu da upotpunim svoj profil na amazonu, traze mi bank account i tax information. Ne placaju preko pay pall, payoneer i td, samo cek ili ETF. Kada hocu da dodam banku, ponude mi listu zemalja, ali tu Srbije nema i onda mi ostaje samo placanje cekom. Ali ne znam kako to funkcionise.
Slao sam im mail, nisu bili od pomoci.

Da li neko moze da mi pomogne u vezi sa ovim?
Hvala unapred,
pozdrav
Sava

RE: Amazon e-books, prodaja - userbor - 05-09-2015 11:08 PM

(27-05-2015 06:31 PM)Stsava84 Wrote:  Pozdrav,

Ja sam pisac knjige, knjiga je prevedena na engleski jezik i imam je u pdf i epub formatu, takodje imam i book cover. Znaci sve kompletno.
Problem je sto ne mogu da upotpunim svoj profil na amazonu, traze mi bank account i tax information. Ne placaju preko pay pall, payoneer i td, samo cek ili ETF. Kada hocu da dodam banku, ponude mi listu zemalja, ali tu Srbije nema i onda mi ostaje samo placanje cekom. Ali ne znam kako to funkcionise.

Hvala unapred,
pozdrav
Sava

Isplata funkcionise na sledeci nacin:
Minimum za isplatu tj. slanje ceka je $100. Porez za drzave koje nemaju tax-treaty sa USA je 30% tako da ces morati da zaradis minimum $145 da bi ti poslali cek jer se porez odbija pre slanja. Cek je perforacijom spojen sa dodatnim papirom na kome su ti svi podaci o periodu prodaje kao i zarada i odbijen porez.
Sa cekom odlazis u banku gde imas otvoren devizni racun i predajes cek na polog. To znaci da ces cek morati da ostavis u banci, potpises ga na poledjini, popunis formular. Cek se fizicki vraca posiljaocu radi provere i potvrde ispravnosti. Cela procedura traje oko 3 nedelje kada mozes podici svoj novac.
Takodje je vazno napomenuti da za recimo period septembar 2015 cek dolazi pocetkom decembra a realizacija je krajem decembra 2015.

Srecno!Waving

RE: Amazon e-books, prodaja - Srcky - 06-09-2015 03:22 PM

Ako imas Payoneer zatrazi od njih US payment za Amazon. Kad ti odobre dobices sve sto ti treba za Amazon i kasnije ti novac leze na Payoneer master card.

RE: Amazon e-books, prodaja - aleksej - 06-09-2015 04:12 PM

(27-05-2015 06:31 PM)Stsava84 Wrote:  Pozdrav,

Hvala unapred,
pozdrav
Sava

Ako misliš da je prodaješ u formatu za Kindle onda moraš i da je formatiraš za Kindle uređaje. Smile

RE: Amazon e-books, prodaja - nmiki88 - 07-01-2016 07:09 PM

(06-09-2015 03:22 PM)Srcky Wrote:  Ako imas Payoneer zatrazi od njih US payment za Amazon. Kad ti odobre dobices sve sto ti treba za Amazon i kasnije ti novac leze na Payoneer master card.

Da li je ovo legalan nacin da podignes novac?
hvala

RE: Amazon e-books, prodaja - chameleon - 02-03-2016 11:44 PM

(06-09-2015 03:22 PM)Srcky Wrote:  Ako imas Payoneer zatrazi od njih US payment za Amazon. Kad ti odobre dobices sve sto ti treba za Amazon i kasnije ti novac leze na Payoneer master card.

Da li i onda IRS uzima 30%??

RE: Amazon e-books, prodaja - LastPixelBorn - 21-03-2018 03:36 PM

Pozdrav, jel neko uspeo da poveze Payoneer ili neki drugi nacin kako bi se registrovao kao prodavac iz Srbije na Amazonu?

RE: Amazon e-books, prodaja - Lazar023 - 22-03-2018 03:12 AM

A sto ne bi uspeo?
Imas na sajtu Payoneer-a kako to da uradis (tutorial).