IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada
Fiverr,odesk.... - Printable Version

+- IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada (http://www.internetzarada.org)
+-- Forum: Online zarada (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Početnici (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Thread: Fiverr,odesk.... (/showthread.php?tid=12043)

Pages: 1 2

Fiverr,odesk.... - ogiqueen - 31-03-2015 05:06 PM

cao drugari.
Imam 16 godina Smile i pre svega da pohvalim ovaj forum.
Radi se o tome da sam citala dosta tema ali se ne mogu odluciti niti razumeti u potpunosti sta mi treba.
Koristim fotosop,engleski znam solidno,...
Uglavnom registovala sam se na freelance i odesk,ali koliko mi se cini treba platiti nesto,i nigde ne mogu naci uputstvo kako da se snadjem na ovom sajtu..
Od februara sam na microworkers i imam 6$ Smack
Mislim da bi mi najvise odgovaralo editovanje slika i efekta na slikama,znaci slicno Fiverr-u(za sada na Fiverru niko nije zatrazio moju ponuduSigh )
Hvala puno Smile

RE: Fiverr,odesk.... - ogiqueen - 31-03-2015 09:04 PM

Pomazitee drugari Smile

RE: Fiverr,odesk.... - sunbeach - 31-03-2015 09:13 PM

To sto ti znas zna vecina starijih od 16 godina,ne vidim tu nesto sto bi se ti isticala,ajde da znas praviti sajtove ili programirati,praviti aplikacije pa bi i mogla zaraditi ali sa tim malim znanjem tesko...

RE: Fiverr,odesk.... - shulk - 31-03-2015 09:17 PM

A da oprobaš otvoriti svoj blog? Siguran sam da možeš nešto postići u 'ženskom' stilu.
A za oDesk imaš maficin tutorial od A do Ž za oDesk.

RE: Fiverr,odesk.... - ogiqueen - 31-03-2015 09:50 PM

Hvala,mislite otvoriti blog na blogger-u ..ili?
Koliko znam pravljenje sajtova kosta...

RE: Fiverr,odesk.... - gamerxyz - 01-04-2015 01:19 AM

(31-03-2015 05:06 PM)ogiqueen Wrote:  cao drugari.
Imam 16 godina Smile i pre svega da pohvalim ovaj forum.
Radi se o tome da sam citala dosta tema ali se ne mogu odluciti niti razumeti u potpunosti sta mi treba.
Koristim fotosop,engleski znam solidno,...
Uglavnom registovala sam se na freelance i odesk,ali koliko mi se cini treba platiti nesto,i nigde ne mogu naci uputstvo kako da se snadjem na ovom sajtu..
Od februara sam na microworkers i imam 6$ Smack
Mislim da bi mi najvise odgovaralo editovanje slika i efekta na slikama,znaci slicno Fiverr-u(za sada na Fiverru niko nije zatrazio moju ponuduSigh )
Hvala puno Smile

Velika je konkurencija za photoshop znas,mada ne znači da ne možes uspjeti.Najbolje bi bilo da otvoris prvo svoj blogger blog i povezes ga sa fb stranicom ( Da ima neki zanimljiv naziv,primamljivo za raju , npr "Photoshop queen "). Na njima navedes sta nudis od svog znanja,i neke od primjera. Za pocetak ponudis da nekome odradis cover,profilnu itd za dzabe dook se ne procuje za tebe. Dalje, dijelis svoju stranicu po grupama ,i siris auditorij. Preporuka je da se fokusiras na strano trziste naravno. Forumi su dobar izvor priliva,jer nije se svakom zafrkavati u photoshopu pa ti da da odraids neku zafrkanciju ukoliko se nekome zuri ili nema vremena,a tebi dobro dodje i gradi ti reputaciju. Ustalom , sama biras kako ces dalje... Ovo je samo moje razmisljanje... Good luck ! Winking

RE: Fiverr,odesk.... - freemind - 01-04-2015 11:52 AM

Dobro si krenula, vecina pocetnika krece sa kliktanjem na reklame, nekim nebuloznim multi lever programima, a ti si krenula sa freelance sajtovima, na kojima zavrse vec iskusniji clanovi.

Odesk ti je sasvim ok za pocetak( i ne samo za pocetak ), ono sto je bitno da naucis da pretrazujes , da nalazis odgovore, postavljanje pitanja na forumima je ok, ali i zbog usavrsavanja je dobro da znas kako da nadjes ono sto ti treba.

Blog je u redu imati, ali tu treba znati vestinu pisanja, zatim promocije i jos stosta. Odesk ti sam nalazi kupce, i bitno je pored vestina koje koristis za kreiranje proizvoda/usluga, razvijati vestinu prodaje, nacin na koji ces se predstaviti i prodati svoje znanje.

Moj je savet da krenes sa Odeskom, dobro ga izuci, pronadji sve relevantne textove, usput razvijaj vestinu komunikacije sa klijentima kao i dalje usavrsavanje u photoshopu.

I jos jedna stvar, primetio sam da svi preporucuju kao papagaji pocetnicima blog, pa nije svako za takav nacin komunikacije. Ima toliko kanala gde moze da se predstavi, kao sto je vlog ili instagram, gde bi kacila svoje radove ili preko video tutorijala prikazivala kako se sta radi. Instagram bi mogao da bude i neka vrsta portfolija. Neko ko zeli da zaradi sto pre i to mu je primarno freelance sajtovi su zlato, gde nije potrebno nauciti vestine promocije.Lako je kasnije kada bude iskusnija da svoja znanja prenese i preko bloga.

P.S. sunbeach, tvoj odgovor uopste ne pomaze autoru, cak je maliciozan, sto je najgore nije tacan. Naravno da je potrebno da razvija i dalje vestine, ali i sa trenutnim znanjem moze da pronadje posao.

RE: Fiverr,odesk.... - ogiqueen - 01-04-2015 02:44 PM

Hvala vam puno,imam poseban instagram profil na kome imam za sada 1920 pratilaca i kacim radove Smile
Onda sam razmisljala da li mogu preko muzickih spotova na youtube-u da zaradim tako sto ih edit-ujem,... kao i preko adsense,ali plasim se da nije to krsenje autorskih prava?

RE: Fiverr,odesk.... - Kimi - 01-04-2015 03:18 PM

Mozes da snimas svoje klipove i da ih kacis na jutjub. Nemoj da prepravljas tudje..

RE: Fiverr,odesk.... - ogiqueen - 01-04-2015 04:29 PM

Vazi,hvala puno...nadam se da cu nesto uspeti Smile

RE: Fiverr,odesk.... - sunbeach - 01-04-2015 09:07 PM

(01-04-2015 11:52 AM)freemind Wrote:  P.S. sunbeach, tvoj odgovor uopste ne pomaze autoru, cak je maliciozan, sto je najgore nije tacan. Naravno da je potrebno da razvija i dalje vestine, ali i sa trenutnim znanjem moze da pronadje posao.

To je moj odgovor i po mom misljenju je tacan je,jer imam u ulici najmanje njih 5 od 13 i 14 godina koji to sve isto znaju - engleski i raditi u fotosopu plus jos i sajtove znaju da naprave i jos svasta nesto,napisao sam i to sta treba da uci,naravno sa trenutnim znanjem moze da pronadje posao ali dosta tesko,moj post je bio takav da joj dam do znanja sta bi trebala da uci a ne da ostane samo na fotosopu i na znanju engleskog.

RE: Fiverr,odesk.... - ogiqueen - 01-04-2015 10:07 PM

trenutno stanje na fiverru je takvo da imam dosta posetilaca ali niko nece da naruci od mene.

Blog sam krenula praviti na wordpressu,i sastojace se iz mojih digitalnih crteza..samo ne znam kako mogu zaraditi tako...mozda ako zatraze koji od mene
Videcu da napravim jedan edit video o poznatoj pevacici za youtube pa da dodam adsense,posto vidim da su ostali uspeli tako.
nista mi vise ne pada na pamet,ali Vam hvala Smile

RE: Fiverr,odesk.... - sunbeach - 01-04-2015 10:39 PM

Pa ne znam bas da li mozes praviti nesto tako o nekoj pevacici,jer sta ako te ona prijavi youtube administratorima i dobijes opomenu za autorska prava,procitaj sve o autorskim pravima.

RE: Fiverr,odesk.... - ogiqueen - 03-04-2015 04:25 PM

Probacu,pa sta bude-bude Smile
isto ne razumem,na odesk sam se registrovala pre 4 dana i suspendovana sam :?

RE: Fiverr,odesk.... - gamerxyz - 03-04-2015 06:51 PM

(03-04-2015 04:25 PM)ogiqueen Wrote:  Probacu,pa sta bude-bude Smile

Razlog??

RE: Fiverr,odesk.... - sunbeach - 03-04-2015 07:26 PM

(03-04-2015 04:25 PM)ogiqueen Wrote:  Probacu,pa sta bude-bude Smile

Pa nije to bas probanje pa sta bude,jer izgubices pristup youtube monetizaciji - google adsense(banovace te zauvek) a imas samo 16 godina,mozda ti za godinu dve dodje neka ideja da nesto snimas na youtubu neke tutorijale... a nemas adsense,pa se moras maltretirati sa raznim mrezama i njihovim (kako im se hoce) pravilima,drugi sto zaradjuju na youtubu ne verujem da krse autorska prava,jer ih ne bi bilo.Ja sam na odesku prijavljen od 2011 niti sam aktivan i logovao sam se do sada samo nekoliko puta pa sam opstao,inace za freelancer ako nisi pazila trazice i da im se plati,evo ovde sam o tome pisao: http://www.internetzarada.org/showthread.php?tid=11593

RE: Fiverr,odesk.... - ogiqueen - 04-04-2015 04:20 PM

Odlucila sam napraviti blog na blogger-u o mojim crtanim radovima na fotosopu,pa sam mislila da se registrujem na adsense i mozda ostvarim neku zaradu?
Ali,tu je problem,pomagajte sta sam pogresila:

http://s27.postimg.org/vxsoeocbn/Screenshot_6.jpg

RE: Fiverr,odesk.... - sunbeach - 04-04-2015 04:28 PM

Nisam se odavno registrovao pa sam zaboravio,ali da li si upisivala datum rodjenja,mozda je to problem.probaj sa nekim od roditelja jer svakako ces pare dizati preko nekog od roditelja jer si maloletna.

EDIT:

Mora neko punoletan evo uslova:

Подношењем пријаве за коришћење Услуга, ако сте физичко лице, потврђујете да имате најмање 18 година. Можете имати само један Налог.

https://www.google.com/adsense/localized-terms?hl=sr

RE: Fiverr,odesk.... - ogiqueen - 04-04-2015 05:18 PM

To znaci da adsense nalog prijavim sa naloga nekog od mojih roditelja?(njihv gmail)

RE: Fiverr,odesk.... - sunbeach - 04-04-2015 05:28 PM

Ne mora njihov gmail nego njihovi podaci,ime ,prezime ,godina rodjenja i sve sto treba..to upisi u prijavi za adsense.