IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada
Cloud Linux server pitanje? - Printable Version

+- IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada (http://www.internetzarada.org)
+-- Forum: Izrada web stranica (/forumdisplay.php?fid=118)
+--- Forum: Web hosting i domene (/forumdisplay.php?fid=122)
+--- Thread: Cloud Linux server pitanje? (/showthread.php?tid=11912)

Cloud Linux server pitanje? - dragan993 - 06-03-2015 08:21 PM

Ovako imam sajt koj ima mesecno 150-250k poseta. Do skoro je radio na shared hostingu EU NET-a. Ali su mi suspendovali sajt i ponudili neki Cloud server za 17E mesecno. Fora je da i sa tim sajt radi lose pri velikoj poseti. Jer je postavljeno nesto tako da sajt ne moze da padne vec ce se ssamo kod pojedinih ljudi pojavljivati da sajt ne radi dok ce kod pojedinih biti sve ok. I kazu da to ja mogu da stelujem s tim da ja mogu da menjam tako da povecavam ram i da ce tako ici brze ali ako padne sajt moram da resetujem server. Da li se neko razume u sve ovo i da li ima vremena da mi pomogne ili makar okaci tutorijale. Hvala.

RE: Cloud Linux server pitanje? - mishop - 06-03-2015 08:57 PM

Na kom nivou je posjeta? Dnevni, mjesecni?
Sajt je na nekom cms-u?

RE: Cloud Linux server pitanje? - dragan993 - 06-03-2015 09:45 PM

(06-03-2015 08:57 PM)mishop Wrote:  Na kom nivou je posjeta? Dnevni, mjesecni?
Sajt je na nekom cms-u?

Pa dnevno ima uvek preko 3-4K ali kada ima neka dobra vesti bude i do 15k.
Mescno ima preko 150k obicno ide i do 250k.
Ovo pitanje ne razumem Biggrin
Sajt mi je na cloud linux serveru euneta.

RE: Cloud Linux server pitanje? - mishop - 06-03-2015 11:29 PM

Quote:Pa dnevno ima uvek preko 3-4K ali kada ima neka dobra vesti bude i do 15k.
U čemu je radjen sajt? Da li ima sistem upravljanje ili je čist html?
Zapravo pitam te koliko ti je težak sajt, tj. koliko opretrećuje server? (broj upita)

Za takvu posjetu cifra od 17e je previsoka.
npr. Moj sajt na VPS od 5$ je izdržao bez problema 800 istovremenih posjeta.

RE: Cloud Linux server pitanje? - dragan993 - 06-03-2015 11:33 PM

(06-03-2015 11:29 PM)mishop Wrote:  Pa dnevno ima uvek preko 3-4K ali kada ima neka dobra vesti bude i do 15k.
Zapravo pitam te koliko ti je težak sajt, tj. koliko opretrećuje server? (broj upita)

[/quote]

Radjen je u wordpressu. Sto je najgore teraju me da doplatim jos nekih ram memorija.
Koj hosting i kako i sta ide za to za 800 istovremenih poseta?
Meni pada pri smesnoj poseti. Dok je bio na shared hostu beotelneta padao je na 400 poseta kod euneta padao je na 250 poseta sada ni ne znam na koliko pada.

RE: Cloud Linux server pitanje? - mishop - 07-03-2015 12:15 AM

Promjeni hosting Smile
DigtalOcean 512 RAM nginx+ keširanje. Bez problema imam takvu posjteu (Wordpress).
Sajt je sa igricama učitava fleš fajlove brzina izvanredna:
Igrice Tigrice iz potpisa Smile

RE: Cloud Linux server pitanje? - flex202 - 07-03-2015 09:09 AM

(06-03-2015 11:33 PM)dragan993 Wrote:  
(06-03-2015 11:29 PM)mishop Wrote:  Pa dnevno ima uvek preko 3-4K ali kada ima neka dobra vesti bude i do 15k.

Radjen je u wordpressu. Sto je najgore teraju me da doplatim jos nekih ram memorija.
Koj hosting i kako i sta ide za to za 800 istovremenih poseta?
Meni pada pri smesnoj poseti. Dok je bio na shared hostu beotelneta padao je na 400 poseta kod euneta padao je na 250 poseta sada ni ne znam na koliko pada.

[/quote]

800 korisnika istovremeno na sajtu?

Ja sam imao jednom 700 korisnika istovremeno na sajtu,radio sam neku promociju članaka pa je bilo dosta posjeta tih dana.Koristio sam Namecheap Business SSD paket koji košta $20 mjesečno,ima 2 GB RAM memorije koja se može koristiti (inače je dosta manje,ovisno od kompanije do kompanije).

Nisam za ove pare našao bolji hosting za ovih 5-6 godina a izmjenjao sam dosta njih.

RE: Cloud Linux server pitanje? - mishop - 07-03-2015 07:17 PM

Quote:800 korisnika istovremeno na sajtu?

Ja sam imao jednom 700 korisnika istovremeno na sajtu,radio sam neku promociju članaka pa je bilo dosta posjeta tih dana.Koristio sam Namecheap Business SSD paket koji košta $20 mjesečno,ima 2 GB RAM memorije koja se može koristiti (inače je dosta manje,ovisno od kompanije do kompanije).

Nisam za ove pare našao bolji hosting za ovih 5-6 godina a izmjenjao sam dosta njih.
800 istovremenih kosrisnika je bilo na django site (ugašen je)
600 sam imao na html+js
100 wordpress ima svako veče.
Ovaj wordpress mi je pucao na 80 korisnika jer mi je mysql uzimao sav ram. Kada sam to sredio sad radi na 512
Ne mogu sliku da okačim opterećenost procesora je oko 40%

Ja garantujem da će Draganov sajt bez problema da radi na DigitalOcean od 10$. Ušteda je 100$ godišnje.

RE: Cloud Linux server pitanje? - flex202 - 07-03-2015 07:35 PM

(07-03-2015 07:17 PM)mishop Wrote:  
Quote:800 korisnika istovremeno na sajtu?

800 istovremenih kosrisnika je bilo na django site (ugašen je)
600 sam imao na html+js
100 wordpress ima svako veče.
Ovaj wordpress mi je pucao na 80 korisnika jer mi je mysql uzimao sav ram. Kada sam to sredio sad radi na 512
Ne mogu sliku da okačim opterećenost procesora je oko 40%

Ja garantujem da će Draganov sajt bez problema da radi na DigitalOcean od 10$. Ušteda je 100$ godišnje.

Iskreno nemam iskustva sa DigitalOcean,čini mi se 512MB premalo za tako nešto.Mislim odnosno siguran sam da to kod mene nebi moglo proći.Koristim otprilike 17 dodataka na Wordpressu+ raznorazni widžeti,oglasi itd i nema šanse da bi to kod mene izdržalo.

RE: Cloud Linux server pitanje? - mishop - 07-03-2015 08:10 PM

Quote:Iskreno nemam iskustva sa DigitalOcean,čini mi se 512MB premalo za tako nešto.Mislim odnosno siguran sam da to kod mene nebi moglo proći.Koristim otprilike 17 dodataka na Wordpressu+ raznorazni widžeti,oglasi itd i nema šanse da bi to kod mene izdržalo.
10$ je 1GB Ram-a
Slažem se da DigitalOcean ne daje nešto resursa, ali im je mreža odlična.
Odradi test na: http://www.webpagetest.org/
Pa ćemo vdijeti koliko imaš requrestova.

RE: Cloud Linux server pitanje? - flex202 - 08-03-2015 09:31 AM

(07-03-2015 08:10 PM)mishop Wrote:  
Quote:Iskreno nemam iskustva sa DigitalOcean,čini mi se 512MB premalo za tako nešto.Mislim odnosno siguran sam da to kod mene nebi moglo proći.Koristim otprilike 17 dodataka na Wordpressu+ raznorazni widžeti,oglasi itd i nema šanse da bi to kod mene izdržalo.
10$ je 1GB Ram-a
Slažem se da DigitalOcean ne daje nešto resursa, ali im je mreža odlična.
Odradi test na: http://www.webpagetest.org/
Pa ćemo vdijeti koliko imaš requrestova.

Kako ne daju resurse ,meni oni baš trebaju Winking

[Image: UbBfhuf.png?1]

[Image: lhXGWHI.png?1]

RE: Cloud Linux server pitanje? - shulk - 08-03-2015 03:49 PM

Pa onda uzmite Dedicated mašinu i7 32 GB rama 40€ mjesečno i deri...

RE: Cloud Linux server pitanje? - sistemING - 10-03-2015 03:53 PM

(06-03-2015 08:21 PM)dragan993 Wrote:  Ovako imam sajt koj ima mesecno 150-250k poseta. Do skoro je radio na shared hostingu EU NET-a. Ali su mi suspendovali sajt i ponudili neki Cloud server za 17E mesecno. Fora je da i sa tim sajt radi lose pri velikoj poseti. Jer je postavljeno nesto tako da sajt ne moze da padne vec ce se ssamo kod pojedinih ljudi pojavljivati da sajt ne radi dok ce kod pojedinih biti sve ok. I kazu da to ja mogu da stelujem s tim da ja mogu da menjam tako da povecavam ram i da ce tako ici brze ali ako padne sajt moram da resetujem server. Da li se neko razume u sve ovo i da li ima vremena da mi pomogne ili makar okaci tutorijale. Hvala.

Hmh, ako si solo na tom serveru, cloud linux ti ne treba... Samo komplicira zivot jer mu je namijena limit resursa per client/domain...

Copi si VPS ili dedicated server i peglaj. Mislim da ti je jaci bolji SSD VPS dovoljan. Ak ces trebat odrzavanje i podrsku za server javi se na PM.